مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

0
(0)

چرا گلیسیرین یک ماده مرطوب کننده قطعی در محصولات مراقبت از پوست می باشد ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست خواهیم پرداخت .

زمانی که با پوست خشک و زبر سر و کار دارید، مطمئنا می خواهید بهترین مرطوب کننده موجود را استفاده کنید . ما درباره مواد تشکیل دهنده شاداب و با طراوت کننده ای صحبت می کنیم که می توانید برای پوست ترک خورده و خشک دست های تان استفاده کنید. به این دلیل است که همیشه در محصولات مراقبت از پوست خود به دنبال گلیسیرین می باشید .

مرطوب کننده های مسدود کننده (مانع بخار رطوبت و آب می شوند) مختلفی وجود دارد . که به ایجاد یک مانع دفاعی محافظ روی پوست کمک می کنند . تا رطوبت در آن ناحیه به دام انداخته شود .

هم چنین امولینت هایی وجود دارند که هر گونه زبری پوست را در سطح سلولی، صاف و هموار می کنند . بیشتر مواد امولینت ها روغن هایی هستند که آب را دفع می نمایند . آن ها می توانند پوست را بهبود ببخشند اما واقعا خاصیت مرطوب کنندگی ندارند .

هم چنین مواد مرطوب کننده ای مانند گلیسیرین را از یاد نبرید .

گلیسیرین یک لیپید بدون بو و بدون رنگ می باشد که از منابع گیاهی به دست می آید . این یک ماده مرطوب کننده ای است که آب را به سمت خود جذب می نماید .

بله درست است. این ماده واقعا رطوبت بیشتری را جذب می نماید . گلیسیرین مانند یک اسفنجی است که آب را به لایه های بیرونی پوست می کشاند . این ماده می تواند رطوبت را از لایه های عمیق تر پوست و حتی رطوبت موجود در هوا را جذب نماید .

گلیسیرین هم چنین تبخیر آب پوست شما را کند و آرام می سازد تا به این ترتیب خاصیت خشک کنندگی آب را خنثی نماید . به طور خلاصه، گلیسیرین یک سلاح مخفی پوست می باشد .

 

تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

گلیسیرین برای محصولات مراقبت از پوست چه معنایی دارد ؟

به این دلیل که گلیسیرین آب و رطوبت را به سمت خود می کشاند، استفاده از محصولاتی با این ماده آبرسان قدرتمند موجب می شود تا پوست شما صاف و هموار، نرم و لطیف و مرطوب شود . این ماده یک مرطوب کننده قدرتمند می باشد که می تواند با دیگر امولینت ها ترکیب شود و یا حتی می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد .

یکی از ترفند های موجود به این ترتیب می باشد:

به مرطوب کننده مصرفی خود مقداری گلیسیرین گیاهی استفاده کنید و برای دست ها و پاها قبل از خواب به کار ببرید .

این ماده مخصوصا برای بخش های زبر و سوخته و پینه زده پوست بسیار عالی می باشد . گلیسیرین می تواند واقعا سلول های سطح پوست شما را به سرعت بالغ تر و کامل تر نشان دهد .

می پرسید یعنی چه ؟ پروسه نرم و لطیف شدن پوست سریع تر انجام می شود .

گلیسیرین هم چنین یک مرطوب کننده موثر باورنکردنی است که در شوینده ها نیز به کار می رود. زمانی که پوست خود را می شویید بسیار اهمیت دارد تا کثیفی ها و چربی را از روی آن پاک کنید، اما حفظ سلامت لایه های بیرونی پوست نیز بسیار اهمیت دارد . موادی مانند گلیسیرین می توانند آبرسانی پوست را حفظ کنند و از التهاب پوست در طول پروسه شستشو جلوگیری می نمایند .

تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

تاثیر گلیسیرین در محصولات مراقبت از پوست

چه چیزی را باید به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید

گلیسیرین سال های سال است که در روتین مراقبت از پوست شما وجود دارد و شاید از آن خبر ندارید . این ماده در همه جا حضور دارد. می توانید از این ماده به تنهایی یا در محصولات مراقبت از پوستی مصرفی خود به کار ببرید . هم چنین می توانید در هنگام انتخاب هر محصول در روتین مراقبت از پوست خود، محصولاتی را برگزینید که حاوی گلیسیرین می باشند .

 

 

منبع مقاله :

https://www.allure.com/story/what-is-glycerin-skin-care-ingredient

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories