مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > اگر رنگ موهای قهوه ای تان محو شد، باید چه کار کنید؟

اگر رنگ موهای قهوه ای تان محو شد، باید چه کار کنید؟

0
(0)

اگر رنگ موهای قهوه ای تان محو شد، باید چه کار کنید؟

 

بعد از رنگ کردن موهای تان، اولین فکری که احتمالا به ذهن تان خطور می کند این است که چقدر زیبا به نظر می رسد- مدتی بعد خیلی سریع متوجه می شوید که رنگ موهای شما محو شده و بیشتر به نظر رنگ برنجی به خود گرفته است. به این ترتیب، افرادی که موهای بلوند دارند تنها افرادی نیستند که باید نگران برنجی رنگ شدن موهای خود باشند، این موضوع می تواند برای موهای قهوه ای نیز اتفاق بیفتد. اگر موهای قهوه ای دارید، مطمئن نمی خواهید تناژ نارنجی و یا قرمز روی موهای تان ظاهر شود. از این رو چگونه می توانید این رنگ برنجی موهای قهوه ای خود را خنثی کنید؟ ما در این مقاله راه حلی هایی به شما پیشنهاد می دهیم. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ توصیه های مراقبت از مویی وجود دارد که به شما در جلوگیری از برنجی رنگ شدن موهای تان کمک می کنند و هم چنین یاد می گیرید که در صورت برنجی رنگ شدن موهای تان، باید چه کارهایی را انجام دهید.

مو

چگونه می توانید جلوی برنجی رنگ شدن موهای قهوه ای خود را بگیرید؟

خوب تبریک می گوییم، تا به این جا موهای خود را رنگ کرده اید. حالا به رنگ موی جدید خود خیلی افتخار می کنید. بسیار اهمیت دارد تا مطمئن شوید که از موهای رنگ شده خود به گونه مناسبی مراقبت می کنید. در این جا بهترین توصیه هایی برای جلوگیری از رنگ برنجی ناخواسته موهای قهوه ای تان وجود دارد:

1.از محصولات مراقبت از مویی استفاده کنید که مخصوص موهای رنگ شده می باشند.

بله شامپو ها و کاندیشنر ها برای حل تمامی مشکلات کافی نیستند. موهای رنگ شده نیاز به موارد ویژه تر و خاص تر دارند تا به خوبی از آن ها مراقبت شود. به دنبال روتین مراقبت از مویی باشید که تمامی محصولات آن مخصوص موهای رنگ شده می باشند. به سادگی مقداری شامپو مخصوص موهای رنگ شده را روی موهای خیس و مرطوب خود بزنید و سپس بعد از شستشو، از کاندیشنر به کار ببرید. یک تا دو بار در هفته نیز از ماسک موی ترمیم کننده موهای رنگ شده به جای کاندیشنر استفاده کنید.

 

 1. از قرارگیری در معرض نور خورشید جلوگیری کنید. 

زمانی که در زیر نور خورشید قرار دارید، موهای خود را بپوشانید. همان طور که می دانید استفاده از SPF با قدرت بالا برای محافظت از پوست در برابر خورشید بسیار ضروری است، اما ممکن است ندانید که چقدر اهمیت دارد که مراقب موهای رنگ شده خود در برابر آفتاب نیز باشید. درست است. اشعه های UV می توانند روی رنگ موهای تان تاثیر بگذارند. اگر می دانید که مدت زمان بسیاری را بیرون از خانه زیر نور خورشید می گذرانید، مطمئن شوید که موهای خود را با یک کلاه بزرگ لبه دار می پوشانید. هم چنین می توانید از اسپری موهای استانداردی استفاده کنید که دارای فیلتر UV می باشند.

 

 1. از استفاده از ابزارهای حرارتی ممانعت به عمل آورید. 

گرمایی که از نور خورشید به دست می آید تنها عاملی نیست که می تواند برای موهای رنگ شده شما مضر باشد. گرمای ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتو موهای صاف کننده و اتو موهاى فر کننده می توانند روی رنگ موهای نیز تاثیر بگذارند. به جای این که رنگ موی خود را با حالت دادن به موهای تان توسط ابزارهای حرارتی در معرض ریسک قرار دهید، بهتر است بافت طبیعی موهای تان را با آغوش باز بپذیرید (حال فرقی ندارد که صاف و لخت، فرفری و یا موج دار و هر نوع دیگری باشد). زمانی که موهای شما خیس و مرطوب است، از محصولات حالت دهی بدون نیاز به ابزار های حرارتی به کار ببرید و اجازه دهید که موهای تان در هوای آزاد خشک شوند. می توانید از اسپری های موج دار کننده مو نیز استفاده کنید که موجب می شود تا موج های رها و زیبایی روی موهای تان شکل بگیرند، تنها به یاد داشته باشید که زمانی که موهای تان نمدار است از این اسپری موج دارد کننده با فر کننده مو استفاده کنید و سپس موهای تان را ببافید. زمانی که بافت موها را باز می کنید، متوجه می شوید که ظاهر بسیار بی نظیری دارد.

 

 1. از رنگ موهای خنثی استفاده کنید. 

اگر پیش زمینه موهای تان گرم است، ایده خوبی است که از یک رنگ موی خنثی استفاده کنید تا جلوی برنجی رنگ شدن موها را بگیرد. سعی کنید از رنگ موهایی استفاده کنید که با رنگ های آبی و سبز فرمول بندی شده اند که به این ترتیب با رنگ مسی و قرمز موهایی که پایه تیره دارند، مقابله می کنند.

 

چگونه موهایی که برنجی رنگ شده اند را احیا کنید و به حالت قبل خود باز گردانید؟

البته حرف زدن درباره جلوگیری از برنجی رنگ شدن موها قهوه ای بسیار ساده و راحت می باشد اما عمل کردن به آن بسیار سخت است. اما اگر با این مشکل مواجه شدید، سعی کنید توصیه هایی که در ادامه بیان می کنیم را امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

 

 1. از تونر مو استفاده کنید. 

استفاده از تونر های ضد رنگ برنجی موها یکی از موثرترین روش هایی است که تناژ موهای قهوه ای شما را حفظ می کند. تونرهای آرایشگاهی و خانگی وجود دارند که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، تنها مطمئن باشید که از یک تونر مخصوص موهای قهوه ای استفاده می کنید.

 

 1. از روش hair gloss استفاده کنید. 

Hair gloss می تواند هم در خانه و هم در آرایشگاه انجام شود. اگر تناژ موهای قهوه ای شما زرد، نارنجی و یا قرمز است، سعی کنید از روش Hair gloss در خانه یا در آرایشگاه استفاده کنید، هر دوی این روش ها می توانند رنگ های گرم ناخواسته موهای تان را خنثی کنند.

 

 1. شامپوهای تونینگ بنفش و آبی را امتحان کنید. 

افرادی که موهای بلوند دارند اصلا نمی توانند بدون شامپو بنفش از موهای خود مراقبت کنند، اما این ها تنها افرادی نیستند که از استفاده از شامپوهای تونینگ، مزیت های بسیاری را به دست می آورند. در حقیقت، استفاده از چنین شامپوهای می تواند در ظاهر موهای قهوه ای تفاوت بزرگی را ایجاد کند. به دنبال شامپو تونینگی باشید که به خنثی کردن رنگ برنجی موهای تان کمک می کند، درست مانند شامپو آبی. زمانی که متوجه شدید که رنگ موهای تان برنجی شده است، از شامپو های بنفش سه بار در هفته استفاده کنید.

 

 1. به اطراف خود بیشتر توجه کنید. 

حالا که می دانید که اشعه های نور خورشید و استفاده از ابزارهای حرارتی گرمایی روی رنگ موی شما تاثیر می گذارند، به یاد داشته باشید که فعالیت های روزانه شما روی برنجی رنگ شدن موهای تان تاثیر می گذارد، مانند قرار گیری در معرض نور خورشید یا استفاده از ابزارهای حرارتی.

 

 1. از یک رنگ قهوه ای با تناژ خنک استفاده کنید.

در حالی که رنگ موی قهوه ای گرم به طور کلی با شکوه به نظر می رسد، اما احتمال این که رنگ آن به برنجی تغییر پیدا کند، بیشتر است. برای جلوگیری از این اتفاق، رنگ موی قهوه ای خنثی یا خنکی را پیدا کنید که به مراقبت کمتری نیاز دارد، مانند رنگ قهوه ای خاکستری.

 

 1. از یک متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. 

همان طور که در بالا گفتیم، زمانی که هیچ راه حلی برای خنثی کردن رنگ برنجی موهای تان موثر نبود و جواب نداد، می توانید از یک متخصص رنگ مو و آرایشگر با تجربه ای کمک بگیرید. آن ها روش ها بهتری را می شناسند که می توانند بهتر و سریع تر و به گونه مناسب تر رنگ برنجی موهای تان را خنثی نمایند.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/color-treated-hair/how-to-fix-brassy-brown-hair.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها