مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > توصیه هایی برای رنگ ریشه کردن موها

توصیه هایی برای رنگ ریشه کردن موها

0
(0)

15 توصیه پوشاندن ریشه موها که می توانید میان رنگ کردن موهای خود به کار ببرید

 

بیرون آمدن از آرایشگاه با رنگ موی جدید و تازه، یکی از بهترین حس هایی است که می توانید داشته باشید. ریشه موها با رنگ زیبا و جدید واقعاً به یک خانم اعتماد به نفس می دهد و واقعاً مسرت بخش می باشد. اما متاسفانه، همه چیز یک روزی تمام می شود، و قبل از این که متوجه شوید، با ریشه موهایی مواجه می شود که نیاز دارند تا پوشیده شوند. اینکه به طور مکرر به نزد یک آرایشگر بروید یا در خانه موهای تان را رنگ کنید فرقی ندارد، در هر صورت هم وقت گیر بوده و هم زمان بر می باشد. خوشبختانه، توصیه های ساده ای وجود دارد که شما می توانید انجام دهید تا میان رنگ کردن موهای خود در آرایشگاه یا منزل، ریشه موهای تان را بپوشانید. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ، 15 توصیه برای پوشاندن ریشه موها وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها به نتیجه دلخواه خود دست یابید را برای شما گرد آوری کرده ایم.

 

 

توصیه 1: از یک اسپری موقتی برای پوشاندن ریشه موها استفاده کنید.

اسپری موقتی برای پوشاندن ریشه موها سریع ترین راه برای این است که ریشه موهای خاکستری خود را بپوشانید. این اسپری ها در انواع سایه رنگ های مختلفی وجود دارند. یک اسپری با محتویات سبک که خیلی زود خشک می شود، می تواند ریشه خاکستری موهای شما در 3 ثانیه مخفی کند، بدون اینکه بعد از خشک شدن لکه ای مشخص باشد و یا این که موادی روی موها باقی بماند. اسپری را 4 تا 6 اینچ از موهای خود فاصله دهید و روی ریشه موهای خود که به تازگی رشد کرده اند تا تقریبا نزدیک به ساقه موها اسپری کنید، از این رو رنگ موهای تان در هم ترکیب شده و محو می گردد.

 

 

توصیه دوم: از یک رنگ نیمه دائمی مخصوص پوشاندن ریشه موها استفاده کنید.

اگر راه حلی می خواهید که بیشتر از اسپری های موقتی ریشه موها دوام داشته باشد، این گزینه برای شما مناسب است. این رنگ موهای نیمه دائمی برخلاف رنگ های دائمی، به مرور زمان محو می شوند، از این رو نیازی نیست نگران خطوط مشخصی باشید که زمانی که ریشه موهای تان رشد می کند، نمایان می گردند. به نظر عالی است، این طور نیست؟ این رنگ موهای نیمه دائمی موجب محو شدن رنگ موهای خاکستری ریشه با رنگ دیگر بخش های موی تان می شود، ولی ممکن است به طور کامل آن ها را نپوشاند.

 

 

 

توصیه سوم: موهای خود را به صورت صاف و صیقلی در پشت به صورت گوجه ای ببندید.

به روش های دیگر نیز فکر کنید. چرا از ریشه موهای تان برای یک مدل موی جدید استفاده نمی کنید؟ موهای خود را از جلو به صورت صاف و صیقلی و در پشت به صورت گوجه ای ببندید تا ریشه موها مخفی شود. ابتدا به موهای خود اندکی ژل بزنید و سپس موهای تان را در پایین به صورت دم اسبی ببندید تا پایه مدل گوجه ای شکل بگیرد. بعد از این که موهای خود را جمع کردید با سنجاق محکم کنید.

 

 

 

توصیه چهارم: از یک هدبند استفاده کنید.

یک گزینه برای پوشاندن ریشه موها استفاده از هدبندهای مد روز می باشد. از یک هدبندی استفاده کنید که با لباس های شما هماهنگی دارد. هدبند ها، اکسسوری های عالی می باشند، زیرا نه تنها ریشه خاکستری موهای تان را مخفی می کنند، بلکه موجب می گردند تا مدل موهای تان شیک تر به نظر برسند، از طرف دیگر، وزی موها را نیز کاهش می دهند و به این ترتیب، حالت دادن به موها نیز ساده می گردد. واقعاً یک معامله دو سر برد به نظر می رسد.

 

 

توصیه پنجم: از رنگ موی رنگین کمانی استفاده کنید.

از این ترفند برای لذت بردن از رنگ موهای تان نهایت استفاده را ببرید. رنگ های مد روز را توسط رنگ موهایی که با شستشوی پاک می شوند، امتحان کنید. این رنگ ها در سایه های مختلفی مانند رزگلد، سبز نعنایی پاستیلی و غیره موجود می باشند که می توانند به طور مستقیم روی ریشه جدید موها تان اسپری شوند. آماده هستید تا تغییری در خود ایجاد کنید؟ ابتدا حوله ای دور گردن و شانه های تان قرار دهید تا از لباس های تان محافظت کنید و سپس بطری حاوی رنگ را تکان بدهید و سپس شروع به اسپری کردن کنید. بهتر است بطری را با فاصله 4 تا 6 اینچی از موهای خود نگاه دارید و اسپری کنید. به یاد داشته باشد که این رنگ ها هم چنان که بیشتر خشک می شوند، واضح تر می گردند، از این رو هر چه کمتر اسپری کنید، بهتر است. اگر از رنگی که حالا روی موهای خود مشاهده می کنید، راضی نیستید، نگران نباشید تنها کافی است یک بار موهای تان را با شامپو بشویید.

گزینه دیگر در این جا رنگ موهای موقتی یک روزه می باشند که می توانید با استفاده از انگشتان تان از آن ها استفاده کنید. هم چنین می توانید این محصولات را در رنگ های خاکستری، زرد نئونی و غیره بیابید. مزیت این محصولات این است که تا زمانی که از شامپو استفاده نکردید، روی موهای تان باقی می مانند.

 

 

توصیه ششم: فرق موهای تان را عوض کنید.

روش ساده دیگر برای پوشاندن ریشه موها این است که فرق موهای تان را عوض کنید. سعی کنید بجای فرق وسط از فرق چپ یا راست استفاده کنید تا ریشه موهای تان بیشتر مخفی شوند. از طرف دیگر فرق کنار می تواند ظاهر موهای تان را بی نظیر نمایان کند. این ترفند برای افرادی ایده خوبی است که موهای نازک و ضعیفی دارند و یا موهای شان کم پشت و تخت می باشد. در واقع هر کسی با هر نوع و بافت مویی که دارد، می تواند از فرق چپ یا راست استفاده کند تا زیباتر به نظر برسد.

 

 

توصیه هفتم: از ریمل مو استفاده کنید تا ریشه خاکستری موهای را مخفی کنید.

این ترفند چگونه کار می کند؟ شما می توانید با ریمل، ریشه موهای خود را بپوشانید. ریمل موها در انواع رنگ های مختلفی موجود می باشد، یکی از آن ها را که به رنگ موهای تان نزدیک می باشد را انتخاب کنید و به موهای تان بزنید تا ریشه و باقی قسمت های موهای تان یک رنگ به نظر برسند. سپس هر زمان که خواستید می توانید موهای تان را بشویید تا پاک شوند.

 

توصیه هشتم: هایلایت هایی به موهای خود اضافه کنید.

یکی از بهترین روش هایی که می توانید توسط آن ریشه موهای تان را مخفی کنید با اضافه کردن هایلایت هایی به موهای تان می باشد. شما می توانید به آرایشگاه بروید و یا از کیت رنگ موی خانگی استفاده کنید. مطمئن شوید که دستورالعمل های روی بسته بندی را رعایت می کنید و همیشه به یاد داشته باشید که هر چه پایه رنگ موهای تان تیره تر باشد، نیازمند تلاش بیشتری است تا بتوانید به هایلایت های مورد نظر خود دست یابید، زیرا هایلایت کردن موها، نیاز به دکلره دارد.

 

 

توصیه نهم: از کلاه استفاده کنید.

در روزهایی که نمی خواهید وقت و تلاش تان را صرف مخفی کردن ریشه موها کنید، توصیه بعدی این است که یک کلاه به کار ببرید. به سادگی یک کلاه بپوشید و مطمئن باشید که هیچ کس متوجه خاکستری بودن ریشه موها شما نمی شود. از هر کلاهی استفاده کنید فرقی ندارد. کلاه ها در سبک ها و مدل های مختلفی وجود دارند که می توانید از میان آن ها، یکی را انتخاب کنید. تنها کافی است آن را روی سر خود بگذارید و بیرون بزنید.

 

 

توصیه نهم: موهای تان را به صورت بافت تیغ ماهی ببافید.

دیگر مدل مویی که می توانید برای پوشاندن ریشه موها استفاده کنید بافت تیغ ماهی است. پیچ ها و بافت موها می توانند ریش موها را کمتر در معرض توجه قرار دهند. نمی دانید چگونه موهای تان را به صورت تیغ ماهی ببافید؟ این بافت ساده تر از آن است که حتی فکرش را بکنید. موهای تان را به دو بخش تقسیم کنید. سپس یک دسته از موها را از بخش بیرونی یک طرف موهای تان گرفته و آن را از روی  دیگری رد کنید. حالا همین کار را با طرف دیگر تکرار کنید. این کار تا انتهای موها ادامه دهید و در نهایت با یک کش ببندید.

 

 

توصیه یازدهم: از شامپوهای خشک رنگی استفاده کنید.

زمانی که بحث شامپوهای خشک می شود، شما احتمالا به دنبال محصولی می باشید که مواد باقی مانده ای روی موهای تان بر جا نگذارد، اما زمانی که بحث پوشاندن ریشه موها می شود، دقیقا خواست تان برعکس می شود. به دنبال یک شامپو خشک رنگی باشید و آن را روی ریشه مو و تقریبا در نزدیک به ساقه موهای خود اسپری کنید، اما هرگز آن را روی سرتان نمالید. هر زمان که خواستید آن را از موهای خود پاک کنید، تنها کافی است حمام بروید و موهای تان را با شامپو بشویید.

 

 

توصیه دوازدهم:  از یک مدل موی پر حجم استفاده کنید.

سعی کنید موهای خود را سشوار بکشید تا حجم بیشتری به دست بیاورند و به این ترتیب ریشه موها شما نیز مخفی می شوند. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از شانه های گرد می باشد. ابتدا مقداری اسپری محافظ حرارتی روی موهای تان اسپری کنید که خاصیت حجم دهندگی نیز داشته باشد. سپس از سشوار و شانه گرد خود استفاده کنید و دست به کار شوید. باورتان می شود با یک سشوار درست حسابی می توانید ریشه موهای تان را مخفی کنید؟

 

 

توصیه 13: از روسری استفاده کنید.

ما درباره اکسسوری های مو و کلاه ها صحبت کردیم، اما نمی توانیم به روسری ها و شال ها نیز اشاره نکنیم. نه تنها این دو بسیار مد روز می باشند، بلکه می توانند برای پوشاندن ریشه موهای تان بسیار عالی عمل کنند.

 

 

توصیه چهاردهم: از یک خودکار رنگی موها استفاده کنید.

حتما نباید در خانه باشید تا ریشه موهای تان را بپوشانید، با استفاده از یک خودکار رنگی مخصوص موها می توانید در مسیر و رفت و آمد نیز ریشه موهای خود را رنگ کنید. به آرامی خودکار رنگی را روی موهای خشک خود بکشید. یک دقیقه اجازه دهید تا خشک شود و سپس مشاهده می کنید که کارتان تمام شده است. این خودکار به اندازه کافی کوچک است تا در کیف خود قرار دهید و با خود داشته باشید و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

 

توصیه پانزدهم: از مدل موی ریشه های اکلیلی استفاده کنید.

می خواهید به جشن و مراسم مهمی بروید اما وقت ندارید ریشه موها را بپوشانید؟ به نظر می رسد ریشه موهای اکلیلی واقعاً برای این مراسم ها عالی می باشد. از مقداری ژل و اکلیل موها استفاده کنید تا ریشه خاکستری موهای تان را با آن بپوشانید و از دید پنهان کنید. هیچ کس متوجه راز شما نمی شود. نگران نباشید.

 

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-color/gray-hair-coverage/tips-to-hide-roots-between-coloring.aspx

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها