مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

5
(1)

در این مقاله شما یاد می گیرید که چگونه ماسک های خانگی را برای درمان موهای خشک و آسیب دیده خود بسازید. ساخت ماسک های خانگی مو بسیار ساده است و به شما نتایج فوق العاده ای می دهد. این امر می تواند باعث درخشانندگی و سلامت هر چه بیشتر موهای شما شود و هم چنین به درمان موها پرداخته و از دوشاخه شدن انتهای موها و آسیب حرارتی به موها جلوگیری به عمل می آورد.

 

1.روغن نارگیل را در یک کاسه ای بریزید. بسته به حجم و طول موهای شما، باید تصمیم بگیرید که چه مقدار روغن نارگیلی را به ظرف اضافه کنید. اگر موهای کوتاه تا متوسطی دارید که به شانه های تان می رسد، احتمالا به دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل احتیاج دارید. اگر موهای بلند تری دارید احتمالا 3 قاشق غذاخوری کفایت می کند.

ماسک های خانگی

2.روغن زیتون را اضافه کنید. دوباره بسته به طول موهای تان تصمیم بگیرید که از چه مقدار روغن زیتون به کار ببرید. اگر موهای کوتاه تا متوسطی دارید که تا روی شانه های تان می رسد، نیاز به 2 قاشق غذاخوری و در غیر این صورت اگر موهای بلندتری دارید، نیاز به 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون دارید.

 

ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

 1. ویتامین E بیافزایید. شما می توانید ویتامین E را به صورت روغن و یا از ژل کپسول آن استفاده کنید.

ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

 •       اگر از روغن ویتامین E به کار می برید، باز هم باید بر اساس طول موهای خود استفاده نمایید، یعنی 2 قاشق غذاخوری برای طول موهای کوتاه تا متوسط و 3 قاشق غذاخوری برای طول موهای بلند.
 •       اگر از ژل کپسول ویتامین E استفاده می نمایید، ممکن است بخواهید 2 کپسول را به کار ببرید. دو کپسول را برداشته و شکافی با چاقو روی آن ایجاد کنید و مایع آن را خارج کرده و به مخلوط خود اضافه کنید.

 

 

 1. به خوبی آن ها را با قاشق هم بزنید.

 

ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

 1.  ترکیب را روی موهای خود بزنید. موهای خود را تقسیم بندی کنید، از بخش انتهای شروع کنید، هم چنان که به سمت بالا می روید، موهای بیشتری را به بخش پایینی اضافه کنید تا ترکیب مورد نظر به تمامی موهای تان دست یابد.

 

ماسک خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده.

 1. موهای خود را به صورت گوجه ای ببندید. زمانی که موهای تان به خوبی به ترکیب آغشته شد، با یک کش موهای خود را به صورت گوجه ای و یا دم اسبی ببندید. یک حوله را دور سر خود بپیچید و اجازه دهید یک شب تا صبح بماند. این شب تا صبح ماندن، بهترین شرایط ممکن برای جذب مواد مغذی در این ترکیب می باشد.

ماسک های خانگی

 

 1. موهای خود را بشویید. زمانی که صبح از خواب برمی خیزید، موها خود را باز کرده و دوش بگیرید. یک بار موهای تان را با شامپو بشویید و سپس 2 تا 3 بار کاندیشنر به کار ببرید. مطمئن شوید که هیچ روغنی روی موهای تان باقی نمانده است و موهای تان چرب نیست.

ماسک های خانگی

 •    اگر این پروسه را به طور کامل و صحیح انجام دهید، موهای بسیار سالم و زیبایی را خواهید داشت که مرطوب، درخشان و زیبا شده و به تغذیه آن ها پرداخته و از دو شاخه شدن آن ها جلوگیری به عمل می آورد. مخصوصا این ماسک برای موهای دارای موخوره و البته برای تقویت ریشه ها و هم چنین بازگرداندن رطوبت به موها عالی می باشد.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها