مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > صورت > چگونه ابروهای تان را در خانه رنگ کنید.

چگونه ابروهای تان را در خانه رنگ کنید.

0
(0)

چگونه ابروهای تان را در خانه رنگ کنید.

اگر می خواهید ابروهای تان را رنگ کنید، اما نمی خواهید بابت این کار هزینه کنید و یا از مواد شیمیایی استفاده کنید، شانس آورده اید. شما گزینه های بسیار زیادی پیش رو دارید تا ابروهای خود را در خانه رنگ کنید. پودر کاکائو یکی از مواد رایج برای رنگ کردن ابروها در خانه است، اما شما هم چنین می توانید از زغال فعال و یا حتی دانه های قهوه نیز استفاده کنید. هر ماده ای که انتخاب می کنید، فرقی ندارد، در هر صورت ابروهای خود را آماده کنید و سپس در 20 دقیقه ابروهای خوش رنگی را تحویل بگیرید.در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شماخواهیم گفت که چگونه ابرو های تان را در خانه به بهترین شکل رنگ کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

روش اول: یک ترکیب ساده ای درست کنید.

 

1.ژل آلوئه ورا، زغال فعال و پودر کاکائو را به اندازه مناسب با هم ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری (4 تا 9 میلی لیتر) ژل آلوئه ورا را در یک کاسه کوچک بریزید. شما می توانید از ژل آلوئه ورا آماده موجود در مغازه ها و یا از گیاه آلوئه ورا خانگی خود استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری (2.5 گرم) پودر کاکائو به آن بیفزایید و همه را با هم ترکیب کنید. یک کپسول زغال فعال را سوراخ کرده و مقداری از آن را به ترکیب بیفزایید. تنها از 1.4 کپسول زغال فعال استفاده کنید و سپس کم کم مقدار آن را افزایش دهید تا به رنگ دلخواه خود برسید.

 • شما هم چنین می توانید 2 تا 3 قطره روغن ویتامین E به ترکیب خود بیفزایید تا ابروهای سالم تر و پرتری داشته باشید.
 • این ترکیب را در یخچال به مدت 1 تا 2 هفته می توانید نگهدارید. هم چنین برای استفاده بهتر است برای 20 دقیقه یا حتی بیشتر روی ابروهای تان باقی بماند.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. از سایه چشم قدیمی خود و مقداری وازلین استفاده کنید. یکی از سایه چشم های قدیمی خود را با یک خلال دندان خرد کنید تا پودری شود. مقداری وازلینی را به آن بیافزایید تا یک ژل غلیظ داشته باشید و تا جایی که می توانید آن ها را با هم میکس کنید. این ها تمام چیزی است که برای رنگ کردن ساده ابروهای تان در خانه نیاز دارید.
 • مطمئن شوید که از سایه چشم با تناژ تیره استفاده می کنید، مانند مشکی، برنزه و یا قهوه ای و هم چنین دقت داشته باشید که رنگی را انتخاب کنید که با رنگ موهای طبیعی تان همخوانی دارد.
 • این رنگ می تواند تا چند ماه تازه و موثر باشد. هم چنین زمانی که می خواهید از این ترکیب رنگ برای ابروهای خود استفاده کنید، آن را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی ابرو های تان بگذارید و سپس با آب بشویید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. مقداری قهوه را با پودر کاکائو ترکیب کنید تا یک ترکیب کاملا گیاهی را برای رنگ کردن ابروهای خود مهیا کنید. دو قاشق غذاخوری (10g ) از قهوه را در یک کاسه بریزید. البته این مقدارها نباید دقیقا یکسان باشند. یک قاشق غذاخوری از پودر کاکائو (2.5 g) را بیفزایید. سپس 2 قاشق غذاخوری (30 ml) روغن نارگیل و یا عسل به آن اضافه نمایید. سپس به خوبی آن ها را ترکیب کنید و اجازه دهید چند دقیقه بگذرد تا مواد به خوبی در هم نفوذ کنند. سپس می توانید محلول را به ابروهای خود بزنید.
 • بهتر است روغن نارگیل را برای چند ثانیه در مایکروویو حرارت دهید تا به مایع تبدیل شود و ترکیب کردن آن با سایر مواد، آسان شود.
 • این ترکیب ماندگاری خیلی زیادی ندارد، شاید نهایتا تا 1 هفته در یخچال تازه بماند. هم چنین برای استفاده از آن بهتر است اجازه دهید تا این ترکیب رنگ به مدت 20 دقیقه روی ابروهای تان بماند.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. خمیری از حنا و آب لیمو درست کنید تا رنگ ابروهای قهوه ای متمایل به قرمز داشته باشید. مدت هاست که حنا برای رنگ کردن پوست و مو به کار می رود و شما نیز می توانید از آن برای رنگ کردن ابروهای خود به کار ببرید. یک قاشق پر از پودر حنا را در یک کاسه بریزید و سپس چند قطره به آن آب لیمو تازه اضافه کنید. سپس به خوبی حنا را با آبلیمو مخلوط کنید تا جایی که تبدیل به خمیر غلیظی شود. در نهایت محلول را به مدت 8 تا 12 ساعت در یخچال نگه دارید.
 • شما هم چنین می توانید از حناهایی استفاده کنید که رنگی متمایل به قهوه ای دارند.
 • بهتر است بگذارید تا حنا برای مدت زمان بیشتری نسبت به سایر روش ها روی ابروهای تان بماند. از 20 دقیقه شروع کنید، اما شما هم چنین می توانید اجازه دهید تا 2 ساعت نیز روی ابروها تان بماند. هر چه این ترکیب رنگ مدت زمان بیشتری روی ابروهای تان باشد، رنگ تیره را به دست خواهند آورد.

 

روش دوم: ابروهای تان را برای رنگ کردن آماده کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.ابروها و اطراف آن را با یک پد الکلی تمیز کنید. از یک الکل رابینگ و یک تکه پنبه استفاده نمایید. سپس آن را روی ابروها و اطراف آن بمالید، مراقب باشید که الکل وارد چشمان تان نشود. مطمئن شوید که به خوبی ابروهای تان را با الکل از ابتدا تا انتها تمیز می کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. ابروهای تان را با اسپولی شانه بزنید تا آن ها را منظم و مرتب کنید. اسپولی یا شانه را از ابتدای ابروها حرکت داده و تا انتها پیش بروید، می توانید این کار را برای هر دو ابرو چند بار تکرار کنید. شما با این کار تمامی موها را در مسیر اصلی خود قرار می دهید و به این ترتیب بهتر رنگ می گیرند.
 • اسپولی یک براشی است که درست مانند اپلیکاتور ریمل می باشد. شما می توانید این محصول را هم به صورت آماده خریداری کنید و هم می توانید اپلیکاتور ریمل قدیمی خود را خوب بشویید و برای این کار استفاده کنید. فقط مطمئن باشید که اسپولی یا شانه ابرو شما تمیز است.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. اطراف ابروهای تان را به وازلین آغشته کنید. اساسا بهتر است از یک ماده روغنی در اطراف ابرو های تان استفاده کنید تا رنگ ابرو به پوست تان نگیرد. به این روش پوست تان لکه نمی شود. از یک براش مسطح آرایشی استفاده کنید و با آن، مقداری وازلین یا هر روغن دیگری که در نظر دارید را به اطراف ابروهای تان بمالید. بالای ابرو، زیر ابرو و کناره های ابرو را باید به این ماده روغنی آغشته کنید.
 • شما می توانید از روغن نارگیل و یا خط چشم مدادی سفید نیز استفاده کنید.

 

روش سوم: رنگ مورد نظر خود را روی ابروهای تان بمالید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.اسپولی، شانه ابرو و یا یک اپلیکاتور کوچک را به یکی از محلول هایی که در بالا درست کرده اید، آغشته کنید. استفاده از براش با لبه مسطح و یا یک اپلیکاتور می تواند به شما کنترل بیشتری در هنگام رنگ کردن ابروهای تان بدهد. براش و یا اسپولی را در محلول و ترکیبی که دست کرده اید فرو ببرید و سپس اضافه آن را با لبه کاسه بگیرید و به آرامی روی ابروهای تان بکشید، مراقب باشید که محلول و ترکیب با پوست صورت تان تماس نداشته باشد.

 • برخی از آرایشگران دارای یک استیک چوبی مخصوص می باشند که برای ترکیب کردن رنگ و مالیدن روی ابروها، از آن استفاده می کنند، شما نیز می توانید همین کار را بکنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. رنگ را به ابروهای تان بزنید. از گوشه داخلی ابروهای خود شروع کنید و سپس در راستای ابروها پیش بروید. سعی کنید حرکات اسپولی یا اپلیکاتوری که استفاده می کنید، درست مانند موقعی که می خواهید ابروهای تان را شانه بزنید باشد، هم چنین در صورت نیاز دوباره اسپولی یا اپلیکاتور خود را به محلول رنگ آغشته کنید. اگر از روغن یا وازلین در اطراف ابروهای خود استفاده کرده اید، سعی کنید، اسپولی یا اپلیکاتور خود را فراتر از خط ابروها نبرید.
 • مطمئن شوید که رنگ را برای تمامی بخش های ابرو خود به کار برده اید و هیچ بخشی از قلم نیفتاده است.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. از یک گوش پاک کن استفاده کنید تا رنگ اضافه روی ابروی خود را بردارید. اگر احساس می کنید رنگ از گوشه ای ابرو شما می چکد، سعی کنید آن را با یک گوش پاک کن بردارید. این موضوع باعث می شود تا پوست اطراف ابروهای تان لک نشود.                                                                                        مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. اجازه دهید رنگ روی ابروهای تان به مدت 20 دقیقه یا بیشتر بماند. رنگ های خانگی به طور کلی خیلی سریع نتیجه نمی دهند شما باید مدت زمان بیشتری صبر کنید. شاید 20 دقیقه زمان نسبتا طولانی به نظر برسد، اما برخی از رنگ های خانگی مانند حنا نیز نیاز به مدت زمان بیشتری دارند.
 • به یاد داشته باشید که اگر رنگ ابروهای تان خیلی روشن شد، همیشه می توانید دوباره از رنگ و محلول مورد نظر خود استفاده کنید، اما به سختی می توانید رنگ تیره را به رنگ روشن تر تبدیل کنید.

 

 1. با یک گلوله پنبه، ترکیب رنگ را از روی ابروهای خود بردارید. اما سعی کنید در هنگام پاک کردن، رنگ را به بیرون از ابروهای تان پخش نکنید. زمانی که ابروهای خود را پاک نمودید، یکی از انگشت تان خود را خیس کنید و به ابروهای تان بکشید تا رنگ های اضافه از بین بروند.

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Make-Eyebrow-Tint-at-Home

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها