مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > چگونه گره موهای تان را به راحتی باز کنید؟

چگونه گره موهای تان را به راحتی باز کنید؟

0
(0)

چگونه گره موهای تان را به راحتی باز کنید؟

 

آیا تا به حال برای تان پیش آمده است که از باز کردن گره موهای تان خسته شده باشید و وسوسه شده باشید تا آن قسمت از موهای تان را با قیچی ببرید؟ موهایی که خیلی زود گره می خورند واقعاً برای هر کسی آزار دهنده است. اما ما خواهش می کنیم که قیچی را کنار بگذارید و دست نگه دارید. شما می توانید موهای خود را مجددا احیا کرده و گره تارهای موی خود را بدون این که بخواهید قسمتی از آن ها را ببرید، باز کنید. با کمک محصولات باز کننده گره موها، کاندیشنر، ماسک مو و بستن موها در بالای سر و دیگر توصیه های مراقبت از مو، شما می توانید به روش مناسب و درستی گره و پیچ های موی خود را باز کنید. این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه گره موهای خود را باز کنید و از این که تارهای نازک موهای تان همانند یک سبد حصیری گره بخورند، جلوگیری کنید.

 

مو

چگونه گره موهای خود را باز کنید.

اول از همه: زمانی که بحث باز کردن گره موها می شود، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید بر اساس حالت موهای تان که خشک، مرطوب و غیره می باشد، به کار ببرید. البته مهم ترین چیزی که در این زمینه وجود دارد این است که از شر آن گره ها و پیچ های مو بدون این که آسیبی به تارهای موی خود وارد کنید، خلاص شوید. اگر از خود می پرسید “چگونه می توان موهایی که به سختی گره می خورند را احیا نمود؟”، بهتر است مواردی که در این مقاله وجود را مطالعه کرده و نکته برداری کنید تا دیگر به موهای خود آسیب نرسانید و موجب شکنندگی آن ها نشوید. به یاد داشته باشید: باز کردن گره موها نباید به حدی باشد که به موهای شما آسیب برساند.

 

 

چگونه گره موهای مرطوب را باز کنید

آیا تا به حال برای تان اتفاق افتاده است که حمام بروید و متوجه شوید که تارهای موی شما گره خورده و در هم پیچیده است؟ دیگر نیاز نیست نگران نباشید. با کمک اسپری های باز کننده گره موها، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید این مشکل خود را برطرف کنید. در این جا به شما یاد می دهیم چگونه از این محصول استفاده کنید.

 

مرحله اول: باز کننده گره موی مورد نظر خود را روی موهای تان اسپری کنید.

یک محصول باز کننده گره موی باکیفیتی انتخاب کنید و سپس آن را به تمامی موهای تان اسپری نمایید.

 

مرحله دوم: از شانه دندانه درشت استفاده کنید.

از یک شانه دندانه درشت استفاده کنید و به آرامی شروع به شانه کردن تارهای موی تان کنید و سعی کنید از انتها به سمت ریشه موها پیش بروید. این امر موجب جلوگیری از آسیب و شکنندگی موها می شود. زمانی که شانه به قسمتی از موهای تان رسید که گره دارد یا در هم پیچیده است، به آرامی و با ملایمت به حرکت خود ادامه دهید.

 

مرحله سوم: دوباره محصول باز کننده گره مو را روی موهای تان اسپری کنید و این پروسه را تکرار نمایید.

اگر احساس می کنید که هنوز هم در باز کردن گره موهای خود مشکل دارید، از این محصول بیشتر روی موهای خود اسپری کنید و روندی که در بالا گفتیم را تکرار نمایید. آرام آرام پیش روید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

 

 

چگونه گره موهای خشک را باز کنید.

موهای خشک و پیچ خورده به همان روشی به حالت عادی بر می گردند که برای موهای مرطوب توضیح دادیم. البته تا زمانی که محصول باز کننده گره موی شما هم برای موها خشک و هم برای موهای مرطوب مناسب باشد. این محصولات تارهای موی شما را رطوبت رسانی می کنند و باز کردن گره آن ها را ساده و راحت می سازند. از این رو همان مراحلی که برای موهای مرطوب در بالا عرض کرده ایم را می توانید برای باز کردن گره موهای خشک نیز تکرار کنید.

 

 

چگونه گره موهای طبیعی را باز کنید.

اگر موهای طبیعی دارید، گره خوردن واقعاً معضل بزرگی برای شما به شمار می آید. احتمالا متوجه می شوید که به دلیل بافت موج دار و فرفری موهای تان، گره موها وضعیت بدتری پیدا می کند. نیازی نیست استرس داشته باشید. صبر کردن، کلید اصلی باز کردن گره موهای طبیعی است.

 

مرحله اول: باز کننده گره موی.

ابتدا مانند همیشه به موهای خود مقداری محصول باز کننده گره مو اسپری کنید.

 

مرحله دوم: موهای تان را تقسیم بندی کنید.

به جای این که مستقیما به سراغ باز کردن گره موهای تان بروید، باید ابتدا موهای تان را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید. این موضوع موجب می گردد تا گره تارهای موی موج دار و فرفری خود را به سادگی باز کنید. از یک شانه دم باریک به کار ببرید تا موهای تان را بر اساس ضخامت و طولی که دارد، به 4 تا 8 قسمت تقسیم کنید.

 

 

مرحله سوم. شانه کنید، شانه کنید، شانه کنید.

از یک شانه دندانه درشت استفاده کنید تا به آرامی هر گره هر قسمت را باز کنید، ابتدا از انتهای موهای تان شروع کنید و به سمت ریشه موها پیش بروید.

 

مرحله چهارم: تکرار کنید.

خوب حالا متوجه شدید که منظورمان این است که باید صبر داشته باشید، چیست؟ باید برای هر بخش از موهای تان مدت زمانی را صرف کنید، اگر نیاز است از محصول باز کننده گره موی بیشتری روی موهای خود اسپری کنید.

 

 

چگونه بدون استفاده از باز کننده گره مو، گره موهای تان را باز کنید.

خوب تا این جا فهمیدید که موهای گره خورده واقع چقدر مشکل می باشند، اما ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که محصول باز کننده گره مو در دسترس تان نباشد. از این رو مطمئنا از خود می پرسید که “چگونه می توانم بودن محصول باز کننده گره مو، گره موهای خود را باز کنم؟” ما در این جا پاسخ سوال شما را می دهیم.

 

مرحله اول: موهای تان را کمی مرطوب کنید.

همان طور که در بالا گفتم، گره موهای مرطوب نسبت به موهای خشک، راحت تر باز می شود. با استفاده از یک بطری اسپری آب، موهای تان را مرطوب کنید و یا حتی بهتر از آن از کاندیشنر عمیق (leave-in) به کار ببرید.

 

 

مرحله دوم: از شانه دندان درشت خود کمک بگیرید.

همان طور که حدس می زنید- باید شروع به شانه زدن موهای تان کنید، همان طور که گفتیم از انتها به سمت ریشه موها.

 

 

مرحله سوم. تکرار کنید، تکرار کنید، تکرار کنید.

پروسه اسپری کردن و شانه کردن را تا زمانی که دیگر موهای تان هیچ گره ای نداشته باشد، ادامه دهید.

 

 

10 توصیه برای جلوگیری از موهای گره خورده.

حالا که می دانید چگونه گره موهای خود را باز کنید، شاید از خود بپرسید که “آیا راه هایی وجود دارد تا از گره خوردن و پیچیدن موهای خود جلوگیری کنم”. در ادامه ما با شما 10 توصیه ای را به اشتراک می گذاریم تا در این زمینه نیز بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

 

 

توصیه 1: موهای تان را قبل از شستن، شانه کنید.

اگر موها شما به شدت گره می خورد، حمام کردن می توان شرایط را بدتر کند. البته نمی توان به این دلیل از رعایت بهداشت فردی خود نیز صرفه نظر کرد. راه حل این است که موهای گره خود را قبل از این که به حمام بروید و شروع به شستشو کنید، شانه بزنید. تا زمانی که منتظر هستید آب حمام ولرم شود، می توانید به دقت موهای تان را شانه کنید. به جای شانه کردن از ریشه به سمت نوک موها،که فشار زیادی را بر روی تارهای موی شما وارد می کند، همیشه از انتهای به سمت ریشه موها شانه کنید.

 

 

توصیه دوم: شامپو را فقط برای پوست سر خود به کار ببرید.

مطمئنا بارها و بارها موهای خود را شامپو کرده اید، اما آیا تا به حال دقت کرده اید که این کار را به درستی انجام می دهید یا خیر؟ شامپو کردن موها به سادگی که ممکن است فکر کنید، نیست. شما مطمئنا می دانید که ابتدا باید موهای تان را با آب خیس کنید و سپس شامپو را به کار ببرید تا کف کند، اما طریقه صحیح شامپو کردن چیزی فراتر از این موضوع است. به جای ماساژ دادن شامپو در تمام طول موهای تان، شما می توانید تنها شامپو را روی پوست سر خود به کار ببرید. از جایی که پوست سر، بخشی است که بیشترین چربی و مواد آلوده در آن جا انباشته می گردد، با تمرکز شامپو روی پوست سرتان متوجه می شوید که موها کمتر گره می خورند. این که شامپو را برای تمامی بخش های موی خود به کار ببرید، خود باعث گره خوردن موها می شود. از طرف دیگر، اگر دقت کرده باشید بیشتر گره ها در ساقه موها نمایان می شود نه مستقیما نزدیک به پوست سر.

 

 

توصیه 3: زمانی که کاندیشنر را به تارهای موی خود زدید، موهای تان را شانه کنید.

نادیده گرفتن کاندیشنر برای این که در زمان خود صرفه جویی کنید، واقعاً منطقی است؛ اما به ما اعتماد کنید این موضوع بیشتر موهای تان را مستعد گره خوردن و در هم پیچیدن می کند. به این دلیل است که کاندیشنر باید جزو روتین مراقبت از موی همیشگی شما باشد. هر زمان که موهای خود را شستید، بعد از آبکشی به وسیله شامپو، مقداری کاندیشنر را به ساقه و انتهای موهای تان بزنید. زمانی که تارهای موی شما کاملا غرق در کاندیشنر شدند- مخصوصا بخش هایی که بیشتر گره می خورند- موها را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید. این امر نه تنها از گره خوردن موها جلوگیری می کند، بلکه به پخش شدن بیشتر کاندیشنر کمک می نماید.

 

 

توصیه چهارم: به روتین مراقبت از موی خود، ماسک مو را نیز اضافه کنید.

استفاده از کاندیشنر باعث نمی شود که دیگر نیازی به ماسک مو نداشته باشید. یک تا دو بار در هفته، باید موهای خود را با استفاده از اندکی ماسک مو، بیشتر تقویت کنید. بعد از شامپو زدن، از یک ماسک مو استفاده کنید و اجازه دهید 3 تا 5 دقیقه روی موهای تان بماند و سپس آبکشی کنید.

 

 

توصیه پنجم: به آرامی موهای را خشک کنید.

این که موهای خود را با حوله مالش دهید به نظر سریع ترین راه برای از بین بردن آب اضافه آن ها می باشد- بدون اینکه نیاز باشد از سشوار استفاده کنید- این طور نیست؟ اما باید بدانید که این کار هیچ منفعتی برای موهای تان ندارد، حتی اگر به آن به عنوان یک روش بدون نیاز به ابزارهای حرارتی برای خشک کردن موهای خود نگاه کنید، باز هم چیزی را عوض نمی کند. اگر هنوز هم دوست ندارید از سشوار استفاده کنید، بهتر است با استفاده از یک تی شرت نخی، نه حوله، آب اضافه موهای تان را بگیرید. اگر هم می خواهید از سشوار برای خشک کردن موهای تان استفاده کنید، از یک اسپری محافظ حرارتی و یک براش گرد به کار ببرید تا آسیب به موها را به حداقل برسانید و هم چنین به این ترتیب از گره خوردن موهای خود جلوگیری می نمایید.

 

 

توصیه ششم: با موهای بسته شده در بالای سر بخوابید.

با موهای باز می خوابید؟ متاسفانه این امر موجب می شود تا موهای شما به سرعت گره بخورد. زمانی که می خواهید بخوابید، اگر موهای تان را رها کنید، ممکن است باعث شود تا بیشتر گره بخورند- مطمئنا این چیزی نیست که بخواهید هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید، با آن مواجه شوید. برای این که صبح زود گرفتار باز کردن گره موهای خود نشوید، باید موهای تان را قبل از خوابیدن، در بالای سرتان ببندید. موهای تان را به صورت گوجه ای در پایین سرتان جمع کنید و با یک کش نرم آن را ببندید.

به یاد داشته باشید که نباید خیلی موها را سفت ببندید که در طول خواب، فشار بسیاری به موهای تان وارد می کند.

 

توصیه هفتم: از روکش بالش های مخملی استفاده کنید.

این که چگونه می خوابید روی این که چقدر موهای تان گره می خورد، بسیار تاثیر می گذارد. از طرف دیگر، این که از چه روکش بالشی استفاده می کنید که در تماس مستقیم با موهای تان می باشد نیز موضوع قابل توجه ای است. شما باید به پارچه و روکش بالشی که روی آن می خوابید، فکر کنید. روکش بالش شما می تواند یکی از مقصرهای اصلی گره خوردن موهای تان باشد. خوشبختانه، یک راه حل آسان وجود دارد. روکش بالش نخی همیشگی خود را با یک روکش ابریشم تعویض کنید. نه تنها این موضوع باعث شیک به نظر رسیدن بالش تان می شود، بلکه هم چنین برای پوست و موهای شما بسیار مفید است. مانند یک معامله دو سر برد می باشد، این طور نیست؟

 

 

توصیه هشتم: بافت های زیادی یاد بگیرید.

آیا عاشق بافتن موهای خود هستید؟ در این جا دلیل دیگری برای شما اثبات می کنیم که باید از این بافت موها استفاده کنید: بافت ها جلوی گره خوردن موها را می گیرند. زمانی که موهای شما بافته شده است، نمی توانند از سر جای خود حرکت کنند و گره بخورند. از این رو می توانید موهای خود را به صورت بافت های ساده یا تیغ ماهی و فرانسوی ببافید. به این دلیل است که می گوییم باید در بافتن موهای خود در انواع مختلف حرفه ای باشید.

 

 

توصیه نهم: اگر باد می وزد، از اکسسوری های مو استفاده کنید.

باد یکی از دلایل واضح گره خوردن موها است. برای این که از باد هوا در امان بمانید، بدون این که در آخر با موهای گره خورده و در هم پیچ خورده رو به رو شوید، باید از اکسسوری های مو استفاده کنید. روسری یا کلاه بپوشید که می تواند سپر خوبی در برابر وزش باد باشد.

 

 

توصیه دهم: به طور مرتب موهای تان را کوتاه کنید.

اگر متوجه شده اید که موهای تان بیشتر در انتها گره می خورد، نشان این است که باید اندکی کوتاه شوند. اگر به طور مداوم هر چند ماه یک اینچ از موهای تان را کوتاه کنید، هم به سلامت  موهای تان کمک می کنید و هم گره خوردن آن ها را به حداقل می رسانید.

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/damaged-hair/how-to-detangle-knotty-hair.aspx

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها