مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > انتخاب بهترین رنگ کرم پودر برای پوست شما

انتخاب بهترین رنگ کرم پودر برای پوست شما

3
(2)

چگونه بهترین و صحیح ترین رنگ کرم پودر را برای خود انتخاب کنید.

کرم پودر پایه میکاپ و آرایش است که برای پنهان کردن لکه ها، کبودی ها و هم چنین هموار و یکدست کردن پوست تان به کار می رود، بعد از استفاده از کرم پودر می توانید به سراغ باقی میکاپ خود بروید. بسیار اهمیت دارد تا از رنگ کرم پودر صحیحی استفاده کنید، زیرا استفاده از کرم پودر اشتباه می تواند بسیار غیر طبیعی و آشکار به نظر برسد و به این ترتیب پایه مناسبی برای باقی میکاپ شما به وجود نمی آید. فاکتورهای اندکی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک سایه رنگ کرم پودر به یاد داشته باشید، مانند نوع، تناژ و بافت پوست.در این مقاله از مجله اینترنتی ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ ما به شما خواهیم گفت که چگونه بهترین و صحیح ترین رنگ کرم پودر را برای خود انتخاب کنید،با ما همراه باشید تا یک انتخاب درست داشته باشید.

 

روش اول: درباره پوست تان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.تناژ پس زمینه پوست خود را بشناسید. قبل از این که به سراغ انتخاب کرم پودر بروید، بسیار ایده خوبی است که اطلاعاتی درباره پوست خود داشته باشید، از جمله رنگ پیش زمینه پوست تان. در حالی که سطح پوست شما می تواند بنا به دلایل مختلفی تغییر رنگ دهد، مانند قرارگیری در معرض عوامل مختلف و آکنه، اما رنگ پیش زمینه پوست تان همیشه یکسان باقی می ماند. بنابراین، تعیین کردن رنگ پیش زمینه پوست به شما کمک می کند تا کرم پودر صحیحی را انتخاب کنید. به طور کلی، تناژ پیش زمینه پوست انسان ها به این سه دسته تقسیم می شود:

 • خنک، که به این معنا است که پوست تان بیشتر پیش زمینه آبی، قرمز و یا صورتی دارد.
 • گرم، که به این معنا است که پوست شما بیشتر پیش زمینه طلایی، زرد و یا هلویی رنگ دارد.
 • خنثی، به این معنا است که پوست شما ترکیبی از رنگ های خنک و گرم را در پیش زمینه خود نشان می دهد.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. پیش زمینه پوست خود را مشخص کنید. تست های اندکی وجود دارد که می توانید برای تشخیص پیش زمینه پوست تان که گرم، خنک و یا خنثی می باشد، استفاده کنید. این تست ها شامل ارزیابی رنگ مو و چشم های شما، اینکه با چه رنگ هایی بسیار عالی دیده می شوید، چگونه پوست تان به خورشید واکنش نشان می دهد و این که رگ های نزدیک به سطح پوستان چه رنگی است، می شود.
 • موهای مشکی، قهوه ای و یا بلوند طبیعی همراه با چشم های آبی، سبز و خاکستری، می توانند نشانه هایی از وجود پیش زمینه خنک باشند. چشم های قهوه ای، فندقی و کهربایی همراه با موهای مشکی، قهوه ای مایل به قرمز و بلوند توت فرنگی طبیعی همه نشانه هایی از پیش زمینه پوست گرم می باشند.
 • جواهرات نقره ای روی پیش زمینه پوست خنک عالی دیده می شوند، این در حالی است که جواهرات طلایی روی پیش زمینه پوست گرم بسیار زیبا نمایان می گردد. افرادی هم که تناژ پوستی خثی دارند هم با طلای سفید و هم با طلای زرد زیبا دیده می شوند.
 • افرادی که پیش زمینه پوست خنک دارند زیر نور آفتاب به رنگ صورتی در می آیند و به راحتی نیز آفتاب سوخته می شوند، این در حالی است که افرادی که پیش زمینه پوست گرم دارند، زیر نور آفتاب برنزه و آفتاب گرفته دیده می شوند.
 • رگ های آبی در داخل مچ نشان دهنده پیش زمینه خنک و رگ های سبز نشان دهنده پیش زمینه پوست گرم می باشد؛ رگ های سبز متمایل به آبی نمایان گر پیش زمینه خنک است.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. بهترین کرم پودر مناسب با نوع پوست تان را بشناسید. در حالی که دانستن این که پوست شما خشک یا چرب است، به انتخاب سایه رنگ کرم پودر کمکی نمی کند، اما به این ترتیب می توانید کرم پودری را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست تان می باشد و مشکلاتی را برای شما به وجود نمی آورد. پوست می تواند چرب، خشک و یا ترکیبی باشد و هم چنین می توانید پوست نرمال یا حساسی داشته باشید.
 • اگر پوست چربی دارید، کرم پودرهای مایع و پودری بدون چربی را که ظاهر ماتی را ایجاد می کنند، انتخاب کنید.
 • اگر پوست خشکی دارید، کرم پودرهای کرمی و یا استیکی آبرسان و مرطوب کننده را انتخاب کنید.
 • اگر پوست حساسی دارید، از کرم پودرهای بدون رایحه و ضد آلرژیک را در نظر داشته باشید. استفاده کنید.
 • اگر پوست ترکیبی دارید، نوع پودری این محصول را انتخاب نمایید.
 • اگر پوستی دارید که تناژ پوستی یکسان و یکپارچه ای ندارد و می خواهید بیشتر پوست تان را پوشش دهید، از کرم پودرهایی استفاده کنید که پوشش دهی متوسط تا بالایی را برای شما فراهم می آورند. در غیر این صورت اگر پوستی با تناژ تقریبا یکسانی دارید و  تنها یک پوششدهی طبیعی روی پوست خود می خواهید، بهتر است از کرم پودرهای با کاور پایین و ملایم استفاده کنید.
 • همیشه ایده خوبی است که کرم پودرهایی را خریداری کنید که دارای SPF باشند، زیرا به این ترتیب در برابر اشعه های UVA و UVB نیز از پوست خود محافظت به عمل می آورید.

 

روش دوم: بهترین سایه رنگ کرم پودر را بیابید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.از پوست خود برای انتخاب دقیق کرم پودر استفاده کنید. شما می دانید که بر اساس نوع پوستی که دارید باید به دنبال چه کرم پودری باشید و حالا زمان این است که از اطلاعاتی که تا به این جا جمع آوری کرده اید، استفاده کنید تا بهترین انتخاب را در زمینه سایه رنگ کرم پودر داشته باشید. قبل از اینکه به مغازه های آرایشی و بهداشتی و داروخانه ها بروید، به این فکر کنید که چه رنگ و چه نوع کرم پودری متناسب با پیش زمینه پوست تان می باشد.

 • برای پیش زمینه پوست خنک: بهتر است کرم پودری را با پایه رزی، قرمز و آبی انتخاب کنید و به سایه رنگ های کاکائویی، رزی و روشن (به رنگ ظروف چینی) نیز دقت داشته باشید.
 • برای پیش زمینه پوست گرم: یک کرم پودری را با پایه طلایی و زرد انتخاب کنید و هم چنین سایه رنگ های کاراملی، طلایی، برنزه، فندقی و بژ را نیز در نظر داشته باشید.
 • برای پیش زمینه پوست خنثی، می توانید از سایه رنگ هایی مانند نود، فیلی و بادامی سوخته استفاده کنید.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. مغازه آرایشی و بهداشتی، داروخانه و یا فروشگاه اینترنتی مناسبی را بیابید. زمانی که می خواهید کرم پودری خریداری کنید، به دنبال مغازه ای باشید که یک متخصص زیبایی داشته باشد تا به شما در انتخاب رنگ و نوع کرم پودر کمک کند. اگر این موضوع برای شما امکان پذیر نیست، به دنبال مغازه ای باشید که تسترهایی دارند، از این رو می توانید قبل از خرید، مشخص کنید که آیا رنگ کرم پودر مورد نظر، مناسب پوست شما می باشد یا خیر. هم چنین به عنوان آخرین توصیه در این زمینه، به دنبال مغازه هایی باشید که امکان بازگشت و تعویض محصول وجود داشته باشد و در صورتی که اشتباه کرده باشید بتوانید آن را با رنگ دیگری عوض کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. چند سایه رنگ کرم پودر را تست کنید. از اطلاعاتی که درباره بهترین سایه رنگ مناسب با پیش زمینه پوست تان کسب کردید، استفاده کنید و برخی از کرم پودرها را امتحان کنید. چند عدد سایه رنگ مختلف کرم پودر را انتخاب کنید که به تناژ پوست تان نزدیک تر می باشند. سپس یک به یک آن ها را روی خط فک و یا گردن خود بمالید. پوست خط فک و گردن تان دارای صحیح ترین و طبیعی ترین پیش زمینه پوست تان می باشد و از این رو باعث می شود تا بتوانید کرم پودری با رنگ صحیح را انتخاب کنید.
 • اگر مغازه مورد نظرتان، تستر ندارد، بطری کرم پودر را نزدیک به گردن و خط فک تان قرار دهید.
 • چه از تست استفاده کنید و یا تنها بطری را نزدیک به پوست تان قرار بگیرید، فرقی ندارد، یک در یا پنجره ای بیابید تا بررسی کنید که سایه رنگ کرم پودر در نور طبیعی چگونه به نظر می رسد. این امر نیز به باعث می شود تا به کرم پودر اجازه دهید تا روی پوست تان خشک شود و به این ترتیب می توانید متوجه شوید که در تمام روز چگونه نمایان خواهد شد.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 1. از کرم پودر خود استفاده کنید. بهترین کرم پودر به کرم پودری گفته می شود که روی پوست شما قابل تشخیص نباشد. کرم پودر ها نباید آشکار و واضح باشند. استفاده از کرم پودر به منظور ایجاد یک پایه یکدست روی پوست می باشد. از پوست قسمت خط فک یا گردن خود استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا آن رنگ کرم پودر مورد نظر شما به خوبی روی پوست تان محو می شود یا خیر. اگر این چنین بود، مطمئن باشید که این کرم پودر سایه رنگی دارد که می تواند به خوبی لکه ها و قرمزی های پوست تان را بپوشاند و هم چنین طبیعی به نظر برسد.
 • اگر می توانید، چند سایه رنگ از کرم پودر مورد نظرتان را خریداری کنید و در خانه آن ها را با هم مقایسه کنید، مخصوصا اگر مغازه مورد نظر تستر ندارد.

 

روش سوم: شخصی سازی کردن یک کرم پودر.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1.کرم پودرهایی که خیلی تیره هستند را روشن کنید. چه کرم پودری را اشتباهی خریداری کرده باشید و یا نمی توانید آن را عوض کنید و یا کرم پودر قدیمی تان هنوز تمام نشده است، فرقی ندارد، در هر صورت می توانید آن کرم پودر را متناسب با رنگ پوست خود بسازید و تغییر دهید. یک روش برای روشن تر کردن کرم پودر، به کار بردن آن با یک اسفنج مرطوب به جای انگشتان است. هم چنین می توانید کرم پودر خود را با ترکیب کردن این موارد، روشن تر کنید:

 • مرطوب کننده.
 • پرایمر.
 • کرم پودر روشن تر.
 • کانسیلر و یا پودر فیکس.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

2.کرم پودرهای روشن را تیره کنید. همان طور که می توانید کرم پودری را روشن کنید، می توانید در صورت داشتن کرم پودر روشن آن ها را تیره کنید. برای تیره کردن کرم پودرتان، از این موارد می توانید استفاده کنید:

 • افزودن رژگونه و یا کانسیلر.
 • ترکیب کردن آن با برانزر.
 • ترکیب کردن آن با کرم پودر تیره تر و یا مرطوب کننده رنگی.

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 1. رنگ کرم پودرتان را تغییر دهید. کرمی که مناسب با پیش زمینه پوست شما نیست نیز می تواند مطابق با میل تان، شخصی سازی شود. برای این که کرم پودر مورد نظرتان مطابق با پیش زمینه زرد پوست شما شود، می توانید مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید. هم چنین برای این که کرم پودرتان متناسب با پیش زمینه آبی و صورتی پوست تان شود، می توانید از یک رژگونه قهوه ای مایل به صورتی برای ترکیب با کرم پودر خود به کار ببرید. هم چنین برای اینکه کرم پودر مورد نظر خود را قهوه ای تر کنید، می توانید اندکی به آن پودر کاکائو اضافه کنید.

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Find-the-Best-Foundation-Color-Shade-for-You

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها