مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

0
(0)

چگونه موهای تان را به صورت دور کوتاه یا محو ، کوتاه کنید ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ مطالبی در مورد کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو برای شما گرد آوری کرده ایم .

مدل موی محو یا دور کوتاه یک مدل موی بسیار محبوب در میان آقایان می باشد.، جایی که موها در نزدیکی به شقیقه و پشت گردن کوتاه و به طور تدریجی به سمت تاج سر بلند تر می شود . بر اساس نوع مو و استایل شخصی که دارید . این محوها می توانند در بالا باشند . طراحی شوند و یا در قسمت های پایین شروع شوند و یا در نهایت با خط گردن محو شوند . حتی اگر از قبل هرگز مدل موی محو را امتحان نکرده اید، این مدل کوتاهی با داشتن ابزارهای مناسب به راحتی به دست می آید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

قسمت اول :

برنامه ریزی برای این که حالت محو در کجا باشد و شستن موها

 

1.حالت محو پایین سر را با بافت بیشتری امتحان کنید . اگر موهای شما ضخیم و موج دار می باشد . موها را با کوچک ترین سری ماشین اصلاح در پایین ترین بخش ، کاملا زیر گوشی و در اطراف پشت گردن کوتاه کنید . محوها در قسمت پایین، بافت موها را بهتر نشان می دهند و با الگوی طبیعی موها به بهترین وجه ممکن کار می کنند .

 • هر چه موها در بخش بالایی بلند تر باشند، حالت محو باید پایین تر باشد .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 1. حالت محو را در بالای سر امتحان کنید تا کنتراست بیشتری به وجود بیاید . اگر می خواهید حالت دور کوتاه واضح تر و مشخص تری در کناره ها و پشت سر داشته باشید ، از کوتاه ترین سری دستگاه ماشین اصلاح استفاده کنید و به سمت شقیقه ها حرکت کنید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 1. از یک جفت سری ماشین اصلاح و قیچی اصلاح استفاده کنید تا حالت محو را به خوبی ایجاد کنید . از یک جفت سری ماشین اصلاح با حداقل طول 3 استفاده کنید ، از این رو می توانید موهای را در بالا با حالت محو ترکیب کنید . از سری ماشین اصلاح در پشت و کناره ها و پشت گردن استفاده کنید و با قیچی اصلاح، موهای بالای خود را تنظیم کنید .
 • اگر حالت محو ظریف تری را ترجیح می دهید، می تواند هم چنین از قیچی اصلاح در پشت و کناره ها نیز به کار ببرید . در هر صورت به یاد داشته باشید که این یک تکنیک نیازمند تخصص و حرفه است ، از این رو سعی نکنید آن را بدون آمادگی اولیه امتحان کنید، مگر این که خیلی نسبت به سبک محو مهارت و تجربه بالایی دارید .
 • از قیچی های خانگی برای اصلاح موهای استفاده نکنید . زیرا نتیجه آن یک مدل کوتاهی ناهماهنگ می شود .
 • به یاد داشته باشید که اگر دوست دارید تا حالت محو کوتاه تر باشد . شما می توانید از سری ماشین اصلاح در نزدیک به بالای سر خود نیز استفاده کنید .
کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

 

4.موها را قبل از کوتاه کردن بشویید و خشک کنید . کوتاه کردن موها به سبک محو یا دور کوتاه، روی موهای تمیز و نمدار راحت تر انجام می شود . موها را با شامپو بشویید و آبکشی کنید و سپس اجازه دهید در هوای آزاد خشک شوند و یا با حوله خشک کنید تا زمانی که موها نمدار باشند .

 • موها باید تا حدودی نمدار باشند .  نه این که کاملا خشک باشند . از این رو کوتاه کردن آن ها ساده خواهد بود . موهای مشتری نباید به اندازه ای خیس باشد تا به هم بچسبند ، به این ترتیب مقدار بسیاری زیادی از موها را کوتاه خواهید کرد .

 

قسمت دوم :

موها را محو کنید
کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

1.موهای بالای سر خود را با قیچی اصلاح کوتاه کنید . مقداری از موها را از بخش بالایی سر جدا کنید به گونه ای که نوک موها بین انگشت اشاره و انگشت وسط شما بیرون زده باشد .  نوک موها را با قیچی اصلاح در هر اندازه و طولی که دوست دارید، کوتاه کنید .

 • کوتاه کردن موها را در بالای سر به صورت بخش بخش ادامه دهید تا زمانی که همه یک اندازه باشند .
 • اگر موهای چتری دارید ، چتری ها را به صورت بخش بخش نیز اصلاح کنید تا نمای یکدست و مرتبی به وجود بیاید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 1. هر دو طرف و پشت موها را با یک سری بلند ماشین اصلاح کوتاه کنید . سری که طول بلندی را بردارید و روی ماشین اصلاح تنظیم کنید ، البته این امر بستگی دارد که می خواهید موهای بالای سر شما چقدر طول داشته باشند ، سپس هر دو طرف و پشت سر را با دستگاه بتراشید . کوتاه کردن را تا زمانی ادامه دهید که هر بخش مو طول یک اندازه ای داشته باشند .
 • از حرکات عمودی برای کوتاه کردن موها استفاده کنید و از خط رویش موها و به سمت بالای سر حرکت کنید .
 • برخلاف جهت رویش موها جلو بروید تا کوتاهی موها در همه طرف یکدست باشد .
 • زمانی که به بخش گرد و دایره ای سر می رسید . سری ماشین اصلاح را به سمت بالا در هر بخش حرکت دهید تا به این ترتیب حالت محو ظریفی به وجود بیاید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

 1. پشت گردن را با کوتاه ترین سری ماشین اصلاح کوتاه کنید . از سری کوتاه ماشین اصلاح استفاده کنید و از پشت گردن شروع نمایید و موها را با حرکات عمودی از پشت به سمت تاج سر کوتاه کنید . زمانی که به پایین تاج سر رسیدید ، جایی که موهای در بخش بالا بلند می باشند، دست نگاه دارید .
 • به طور مثال، اگر از سری شماره 3 استفاده می کنید، بهتر است آن را به شماره 2 تغییر دهید .
 • هر خط ناهماهنگی را که متوجه می شوید با همان سری دستگاه اصلاح کنید .
کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

 1. پشت گردن را با کوتاه ترین سری دستگاه بتراشید . از پشت گردن شروع کنید و با حرکت به سمت بالا و مرکز سر پیش بروید . در پشت و اطراف سر نیز همین روند را تکرار کنید و همان ارتفاع را دور تا دور سر حفظ کنید .
 • سعی کنید مرز بین موهای بلند در بالا و موهای کوتاه در پایین پشت گردن را محو کنید .
 • موها را از پشت گردن و پایین شیو کنید تا یک نمای مرتب تر و تمیزتر به وجود بیاید .

 

قسمت سوم :

قسمت محو را شکل دهید و مرتب کنید
کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

1.لبه ها را با ماشین اصلاح مرتب کنید . ماشین اصلاح را با سری کوتاه در راستای پشت گردن و لبه های کناره های سر حرکت دهید . اگر بخش های ناهماهنگ که به خوبی محو نشده اند را مشاهده می کنید ، باز گردید و با سری مناسب ماشین اصلاح تصحیح کنید . شما باید هم چنین از تیغ در این نواحی استفاده کنید تا خط صاف و دقیقی به وجود بیاید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

 1. حالت محو را بررسی کنید و موها را شانه کنید تا موهای زائد جدا شوند . به مدل موی جدید خود در آینه نگاه کنید و ببینید که آیا از مدل کونی خود راضی هستید . موهای زائد اطراف سر و روی گردن را با براش پاک کنید و سپس سراغ حالت دادن به موهای تان بروید .
 • اگر مدل موی کوتاه تر می خواهید ، سعی کنید خیلی زیاده روی نکنید و موها را خیلی کوتاه نکنید که مطمئنا پشیمان می شوید .
کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 

 1. موهای بلند خود را با محصولات مناسب حالت بدهید . وکس ، ژل و کرم مو همگی این ها برای موهای محو شده یا دور کوتاه مناسب می باشند . مقداری از محصول مورد نظر را بردارید و به بالای موهای تان بزنید و سپس هر طور که دوست دارید شانه بزنید و حالت دهید .

 

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

کوتاهی مو بصورت دورکوتاه یا محو

 1. بین 4 تا 6 هفته، حالت محو موهای تان را اصلاح کنید تا همیشه مدل موی زیبای خود را حفظ کنید . برای اینکه حالت محو موهای تان همان اندازه ای داشته باشد که می خواهید . حدوداً هر 4 تا 6 هفته یک بار، دوباره موها را به همان ترتیب اصلاح کنید . اگر چه این حالت های محو در نهایت رشد می کنند و به این ترتیب حالت شان تغییر می کند ، اما می توانید با کوتاه کردن منظم و سر وقت موها، دوباره مدل موی محو یا دور کوتاه زیبای خود را دوباره تجربه کنید .
 • از همان ماشین اصلاح و تکنیک کوتاهی استفاده کنید که در ابتدا به کار برده بودید .

 

 

منبع مقاله: https://www.wikihow.com/Cut-a-Fade-Haircut

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها