مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ناخن > ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

0
(0)

راهنمایی کامل برای ریمو ژل پولیش ناخن در منزل ، بدون این که به ناخن های تان آسیبی وارد کنید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ راههای ریمو ژل پولیش ناخن در منزل رابدون آسیب رساندن به ناخن به شما خواهیم گفت .

در پی فاصله گذاری های اجتماعی، رزرو وقت برای آرایشگاه و یا سالن ناخن برای ریمو ژل پولیش ناخن های تان باید تا زمانی که شرایط به حالت عادی خود باز گردد، موکول شود . این موضوع به این معنا است که باید حالا این کار را با دستان خودتان انجام دهید .

وسوسه برای کندن ، جویدن و یا تراشیدن لاک ناخن اولین راه حلی است که در منزل به ذهن تان خطور می کند . این وسوسه بسیار قدرتمند است و ایستادگی در برابر آن سخت است، اما هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید تا جلوی این کار را بگیرید . زمانی که لاک ناخن تان را می تراشید یا تکه تکه از جا در می آورید، لایه ای از بستر ناخن های تان را نیز همراه آن جدا می کنید که به این ترتیب موجب پوسته پوسته شدن و شکسته شدن ناخن ها می شوید .

خبر خوش این است که شما می توانید ژل مانیکور خود را در منزل ریمو کنید، بدون اینکه نیاز باشد به آرایشگاه و سالن بروید . حتی بدون این که به ناخن های تان آسیب بزنید . بهترین راه برای این که به طور امن ژل پولیش ناخن های تان را ریمو کنید این است که مدت زمانی را به این کار اختصاص بدهید و صبر داشته باشید، اما در هر صورت به این ترتیب می توانید شکل ناخن های تان را حفظ کنید .  در این جا نتیجه صحبت های مان را با متخصصان ناخن مبنی بر این که چگونه در منزل ژل پولیش ناخن ها را ریمو کنیم بدون اینکه آسیبی به ناخن ها وارد نشود، وجود دارد .

 

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

در جایی قرار داشته باشد که تهویه مناسب داشته باشد .

برای پروسه ریمو کردن ژل پولیش، مدت زمانی را در نظر بگیرید . و از همه مهم تر در یک مکان با تهویه مناسب باشید تا استون را استنشاق نکنید . و دچار مشکل نشوید . این پروسه نباید با عجله و سریع و تند انجام شود . شما حدوداً 30 دقیقه زمان نیاز دارید . می توانید این کار را هنگامی که فیلم می بینید، انجام دهید تا وقت بهتر برای تان بگذرد .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

 

سوهان ناخن تان را بردارید

قبل از این که به سراغ ریمور لاک ناخن بروید . سوهان ناخن خود را بردارید و به آرامی و با ملایمت از پایین نوک ناخن های تان شروع کنید (مانند تصویر بالا) .

نکته مهم این است که تمام ناخن را سوهان نکشید . زیرا به این ترتیب لایه بالایی را زبر می کنید ، بنابراین به آرامی این کار را انجام دهید . از این که توسط سوهان، رنگ لاک ناخن تان را پاک کنید، ممانعت به عمل آورید ، شما باید فقط لایه براق ناخن های تان را ریمو کنید .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

از پوست تان مراقبت کنید

سپس پوست اطراف ناخن ها و انگشتان تان را با یک روغن کوتیکول یا یک کرم سنگین بپوشانید . این امر موجب ایجاد یک لایه محافظ در برابر استون می شود که بسیار پوست را خشک می کند  .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

 

چند توپک پنبه ای را در استون خیس کنید

کلید اصلی برای ریمو ژل پولیش این است که انگشتان خود را در استون فرو ببرید . شما می توانید این کار را در یک کاسه پر از استون که چند قطره روغن کوتیکول نیز در آن چکانده اید، انجام دهید . و یا می توانید توپک های پنبه ای را در استون بخیسانید و از آن برای هر ناخن خود استفاده کنید .

برخی افراد توپک های پنبه ای را نسبت به پدهای پنبه ای ترجیح می دهند ، زیرا آن ها به شکل و اندازه ناخن ها بیشتر نزدیک می باشند . و تمام ابعاد ناخن را در بر می گیرند. به علاوه توپک های پنبه ای می توانند استون را بهتر در خود نگه دارند و به این ترتیب ناخن های تان را با استون کاملا خیس می کنند. البته که پدهای پنبه ای می توانند استون را جذب کنند، ولی به سرعت خشک می شوند .

توپک های پنبه ای را با استون خیس کنید . بیش از اندازه که فکر می کنید نیاز دارید . برای این که بهترین نتیجه را به دست بیاورید ، پیشنهاد می شود از فرمول استون هایی که دارای مواد مرطوب کننده است ، دوری کنید (اگر چه مى دانیم بسیار وسوسه کننده هستند) ، زیرا می توانند این پروسه را آرام تر و کندتر کنند و به این ترتیب ناخن ها یا انگشتان تان باید برای مدت زمان طولانی در تماس با استون باشند .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

انگشتان خود را فویل آلومینیومی بپوشانید

یک برگه فویل را برداشته و آن را به قطعات مربعی حدود سه اینچ در سه اینچ ببرید .  می توانید این کار را از قبل انجام دهید تا وقت تان تلف نشود . ابتدا، توپک پنبه ای خیس خورده با استون را روی بستر ناخن قرار داده و از فویل برای محکم کردن آن استفاده کنید . و دور انگشت بپیچید تا پنبه از سر جای خود تکان نخورد. می توانید از دستی که تسلط کمتری روی آن دارید شروع کنید . به این ترتیب همه چیز برای شما آسان می شود .

این کار را برای تمامی 10 ناخن های خود انجام دهید .

(هشدار : ممکن است پایان کار زمانی که بیشتر ناخن های تان با فویل پیچیده شده است، سخت تر باشد) .

بعد از 10 تا 15 دقیقه، می توانید ناخن های تان را چک کنید .

ژل پولیش باید به گونه ای به نظر برسد که گویی در حال افتادن است . باقی ژل پولیش باید با فشار اندکی ریمو شود، اگر این چنین نشد، یک مرحله به عقب برگردید و اجازه دهید تا ناخن های تان برای 5 دقیقه بیشتر به همان صورت باقی بمانند و دوباره امتحان کنید .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

 

 

خوب حالا باید کمی از خودتان مایه بگذارید

زمانی که ژل پولیش ناخن ها شل و انعطاف پذیر شدند، فویل را از هر انگشت خود بردارید و با فشار اندک سعی کنید پنبه را از روی ناخن بر دارید. به این ترتیب بخشی از ژل پولیش برداشته می شود . برای باقی بخش ها به آرامی از یک استیک چوبی ناخن استفاده کنید . از زیر ژل شروع به لیفت کردن و کندن کنید تا از سطح بستر ناخن جدا شوند .

توصیه مهم :

ابزارهای چوبی می توانند مکان خوبی برای رشد باکتری باشند ، از این رو بعد از هر بار استفاده آن ها را دور بیاندازید و آن را با دوستان تان به اشتراک نگذارید .

اگر استیک چوبی ناخن در دسترس خود ندارید و می خواهید از چیز دیگری استفاده کنید ،  مانند نخ دندان های دسته دار (که نخ را از پایین ژل پولیش به سمت نوک ناخن حرکت می دهند تا از جای خود در بیاید)، بسیار مراقب باشید .

تنها زمانی این ژل می تواند با این نخ دندان ها ریمو شود که لبه های ژل پولیش بالا آمده و از بستر ناخن جدا شده باشد . در هر صورت می بایست با دقت بالایی از این ابزار استفاده کنید . ریسک استفاده از نخ دندان با حرکات خشن این است که نه تنها ژل را از ناخن خود جدا می کنید . بلکه همراه آن بخشی از ناخن تان را نیز از جا در می آورید .

اگر هنگامی که با این ابزار به ژل پولیش فشار وارد می کنید اما هنوز به آسانی از جای خود تکان نمی خورد . نیاز دارید تا انگشتان خود را برای مدت زمان بیشتری در پنبه و استون قرار دهید . دوباره ناخن ها را با توپک پنبه ای جدید که با استون خیس شده است بپوشانید و فویل را دور آن پیچید و 5 دقیقه دیگر صبر کنید .

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

ریمو ژل پولیش ناخن در منزل

آبرسانی کنید ، آبرسانی کنید ، آبرسانی کنید .

بعد از این که ناخن ها و پوست اطراف تان برای مدت زمان طولانی با استون در تماس بودند، احتمالا اندکی خشک شده اند . سعی کنید آن ها را دوباره احیا کنید . ناخن های تان را در روغن نارگیل به مدت 5 تا 7 دقیقه قرار دهید، سپس از روغن کوتیکول روی بستر ناخن های خود استفاده کنید تا آن ها را به خوبی آبرسانی و احیا کنید . بیشتر متخصصان توصیه می کنند که در نهایت از یک لوسیون مرطوب کننده نیز به کار ببرید .

 

به نظر می رسد که با این روش از مقدار بسیار زیادی استون استفاده می کنید که از بین برنده رطوبت می باشد . اما اگر طرفدار ژل پولیش هستید ، این روش بسیار بهتر از کندن و تراشیدن لاک و ژل می باشد . استون چربی ناخن ها را بین می برد ، اما واقعا آسیبی به بستر ناخن وارد نمی کند   این موضوع زمانی روی می دهد که بستر ناخن به دلیل کندن و تراشیدن و فشار زیاد برای از بین بردن ژل پولیش ، دچار آسیب شود . که به این ترتیب ناخن های شکسته و آسیب دیده ای خواهید داشت .

 

 

منبع مقاله: https://www.allure.com/story/how-to-remove-gel-manicure-without-ruining-nails

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها