مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > آرایش های دائمی > تمام چیزهایی که باید در مورد بوتاکس بدانید!

تمام چیزهایی که باید در مورد بوتاکس بدانید!

0
(0)

تمام چیزهایی که باید در مورد بوتاکس بدانید!

بوتاکس از بین هزاران روش جدید مراقبت پوست و محصولات جدیدی که هرروز وارد بازار می‌شود جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است و بعد از 14 سال همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ می‌خواهیم حقایقی جالب در مورد بوتاکس کردن را با شما در میان بگذاریم.

بوتاکس چیست و چه‌کارکردی دارد؟ بوتاکس یک ترکیب ساخته‌شده از باکتری‌ای به نام سم بوتولیسم، است. شاید دانستن این قضیه کمی ترسناک باشد ولی زمانی که به‌اندازه از آن استفاده شود کاملاً بی‌خطر است. این ترکیب در قسمت‌هایی خاص تزریق می‌شود و پس از وارد شدن به بدن، به گیرنده‌های عضله وصل می‌شود و روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. بوتاکس این اجازه را که عصب شما ماده شیمیایی برای تکان خوردن عضله‌ای تولید کند را نمی‌دهد. این عملکرد باعث کاهش میزان خط و خطوطی می‌شود که با حرکت عضلات ایجاد می‌شوند؛ البته این تأثیر دائمی نیست زیرا بدن شما دوباره و به‌مرورزمان این گیرنده‌ها را احیا می‌کند.

آیا بوتاکس همان فیلر است؟

به‌هیچ‌وجه! بوتاکس روی عضله‌ها تأثیر می‌گذارد ولی فیلر یا همان پرکننده دقیقاً همان کاری را می‌کند که اسم آن نشان می‌دهد؛ یعنی فیلر ها خطوط و قسمت‌هایی که حجمشان را ازدست‌داده‌اند را پر می‌کند. محصولاتی مانند ژوویدرم و رستالین فیلرهایی هستند که برای پر کردن لب‌ها و قسمت‌های دیگر از صورت از آن‌ها استفاده می‌شود. اگر خط و چروکی آن‌قدر عمیق باشد که نتوان آن را به کمک بوتاکس از بین برد معمولاً از فیلرها استفاده می‌کنند و تأثیر این محصولات معمولاً تا 9 ماه باقی می‌ماند.

در کدام قسمت‌ها از بوتاکس استفاده می‌شود؟

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

معمولاً دور چشم‌ها، بین دو ابرو، خط اخم و خطوط افقی روی پیشانی جزو شایع‌ترین قسمت‌هایی است که از بوتاکس روی آن‌ها استفاده می‌شود، همچنین می‌توان از بوتاکس برای اصلاح ریختگی گوشه‌های لب و روی استخوان فک هم استفاده کرد. در مواقعی می‌توان با کمک بوتاکس حالت ناراحت لب‌ها را اصلاح کرد و تأثیری مونالیزا مانند به آن داد. ولی جالب‌ترین قسمت زیر بغل‌هاست و تزریق بوتاکس در این ناحیه می‌تواند روی غدد عرق تأثیر گذاشته و مناسب کسانی است که از تعریق زیاد و بوی بد زیر بغل رنج می‌برند.

چه کسانی باید از بوتاکس استفاده کنند؟

اکثر افراد می‌توانند این کار را انجام دهند ولی بیماران باید واقع‌بین باشند و از این شیوه درمانی زیبایی سوءاستفاده نکنند. بوتاکس یک روش ایده آل برای جلوگیری و کاهش خطوط صورت است ولی جوانان نباید برای زدن این دارو عجله کنند. سن مناسب برای استفاده از بوتاکس اواخر دهه 20 و اوایل دهه 30 سالگی است و بیشتر جنبه‌ی پیشگیری را دارد. هدف اصلی شما باید جلوگیری از علائم پیری صورت باشد تا تغییر شکل آن.

تأثیر بوتاکس تا چه زمانی است؟

 بعد از تزریق بوتاکس بین 1 تا 10 روز طول می‌کشد تا تأثیر آن به‌کلی روی صورت شما نمایان شود و این تأثیر حدود 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند. ولی در بیشتر موارد این زمان بستگی به بدن شما و توانایی آن در احیای گیرنده‌ها دارد.

چگونه پزشک یا متخصص مناسب برای این کار را پیدا کنیم؟

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

باوجوداینکه خیلی‌ها می‌توانند تزریق بوتاکس را انجام بدهند اما به معنای این نیست که حتماً باید چنین کاری را انجام دهند. پیشنهاد ما این است که به یک جراح پلاستیک مراجعه کنید. پزشکی را انتخاب کنید که آناتومی صورت را به‌خوبی بشناسد. پزشک شما باید همه‌چیز در مورد مراقبت و واکنش شما به بوتاکس را در پرونده‌ای ثبت کند تا بتواند عملکردی درست و متناسب با بدن شما را ارائه دهد. زمانی که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها سراغ متخصص تزریق بوتاکس می‌روید امکان دارد نتیجه‌ای مطلوب به دست نیاورید.

چه‌کارهایی بعد از انجام تزریق نباید آن‌ها را انجام دهیم؟

به‌طورکلی خیر. اگر پزشک شما کار خود را به‌خوبی انجام داده باشد بوتاکس هیچ حرکتی زیر پوست شما نخواهد داشت و رد سوزن‌ها به‌سرعت محو می‌شود و از بین می‌رود. بوتاکس تزریق می‌شود، به‌اندازه تنها چند میلی‌متر پخش‌شده و سپس به گیرنده‌ها وصل می‌شود. البته تا 40 دقیقه بهتر است حرکت‌های سنگین انجام ندهید تا دچار کبودی نشوید.

آیا امکان ایمن شدن بدن نسبت به بوتاکس وجود دارد؟

این اتفاق به‌ندرت رخ می‌دهد. در عوض کسانی که به‌صورت منظم از بوتاکس استفاده می‌کنند کاهش حرکت عضلاتشان را کاملاً متوجه می‌شوند و شاید در جلسات بعدی به بوتاکس زیادی نیاز نداشته باشند. زمانی که به عضلات تولیدکننده خطوط بوتاکس می‌زنید آن‌ها کوچک و ضعیف می‌شوند و نمی‌توانند خطوط بیشتری ایجاد کنند به همین دلیل شاید نیاز شما به بوتاکس کمتر شود.

با تأثیر بوتاکس نامرغوب چه‌کار باید کرد؟

در اینجا بازهم به اهمیت پیدا کردن پزشک و متخصص مناسب اشاره می‌کنیم. ولی درصورتی‌که از نتیجه راضی نیستید باید از پزشکتان بخواهید تا به‌دقت موضوع را بررسی کند و به‌هیچ‌وجه با استفاده از بوتاکس بیشتر سعی نکنید تا مشکلتان را حل کنید زیرا این کار باعث می‌شود قسمتی از صورتتان تأثیرش را زودتر از قسمت دیگر از دست بدهد. خبر خوب این است که تأثیر بوتاکس همیشگی نیست و باکمی زمان صورتتان به حالت اولیه بر خواهد گشت.

مصرف بوتاکس خیلی بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید!

از سال 2000 تاکنون بوتاکس شایع‌ترین عمل زیبایی بدون جراحی در کل دنیا محسوب می‌شود و از سال 2015 به بعد حدود 4 میلیون نفر این تزریق را انجام داده‌اند.

بوتاکس در ابتدا به‌عنوان داروی درمانی استفاده می‌شده است!

در دهه 70 و 80 از بوتاکس برای درمان استریبموس (مشکل عضلات چشم) استفاده می‌شد. خیلی زود پزشکان متوجه شدند که این دارو اسپازم های مربوط به گردن و صورت را درمان می‌کند.

کشف این دارو به‌صورت اتفاقی صورت گرفت!

استفاده‌ی آرایشی و زیبایی بوتاکس در دهه 90 به‌صورت کاملاً اتفاقی کشف شد. دکتر Jean Carruthers سال‌ها بود که بیماران خود را با بوتاکس درمان می‌کرد و زمانی که بیماران متوجه شدند که خطوط صورتشان به شکل قابل‌توجهی کاهش‌یافته است پزشکان به استفاده‌های دیگر آن پی بردند.

تحقیقاتی که روی بوتاکس انجام‌شده همه نتایجی مثبت را نشان می‌دهند!

 بوتاکس کردن کاملاً بی‌خطر است.

تزریق بوتاکس به تمان قسمت‌های صورت مورد تأیید FDA نیست!

در سال 2002 FDA استفاده زیبایی از بوتاکس را تأیید نمود ولی این تأییدیه تنها به سه قسمت: بین ابرو، خطوط دور چشم و زیر بغل مربوط می‌شود.

از بوتاکس در موارد خیلی زیادی استفاده می‌شود!

باوجوداینکه FDA تنها استفاده بوتاکس در سه منطقه را تأیید می‌کند ولی معنایش این نیست که کاربردهای دیگر آن خطرناک است؛ البته به‌شرط آنکه این تزریق‌ها توسط پزشک یا متخصص انجام شود. از بوتاکس برای کاهش تعریق سر، افتادگی نوک بینی، قرینگی ابروها، خط خنده‌ای که در گوشه‌های بینی دیده می‌شود، چربی پوست، کاهش ظاهر منافذ و غیره استفاده می‌شود.

بوتاکس تأثیر بسیار مثبتی در کاهش تعریق دارد!

خیلی‌ها از تعریق بیش‌ازاندازه در مناطقی مانند دست‌ها، خط رویش مو، زیر سینه یا حتی باسن رنج می‌برند. پزشکان می‌توانند با استفاده از بوتاکس غدد عرق این مناطق را هدف قرار داده و چنین مشکلاتی را حل کنند.

درمانی عالی برای میگرن

دکتر ماتاراسو می‌گوید: من با استفاده از بوتاکس بیماران میگرنی بسیار زیادی را درمان کردم.

درمان بی‌اختیاری ادرار

در مواردی می‌توان با استفاده از بوتاکس کردن عضلات مثانه را کنترل کرد و درنتیجه مشکل بی‌اختیاری ادرار را حل نمود.

اعتیاد زا

 بوتاکس کردن به‌خودی‌خود اعتیاد فیزیکی ندارد ولی خیلی از بیماران به آن وابسته می‌شوند. مشکل اینجاست که تأثیر بوتاکس همیشه بیمار را به این فکر می‌اندازد که چه استفاده دیگری می‌تواند از آن داشته باشد.

بوتاکس بی‌کیفیت بسیار شایع است!

پیشنهاد ما این است که در انتخاب متخصص و پزشک خود دقت کنید و تنها از روی قیمت بوتاکس آن را انتخاب نکنید.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها