مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > صورت > تشخیص ته رنگ پوست

تشخیص ته رنگ پوست

5
(1)

نحوه تشخیص ته رنگ پوست برای انتخاب کرم پودر

کلید خرید یک کرم پودر خوب در درستی شناخت شما از رنگ و ته رنگ پوستتان، نهفته است. آرایشگرهای حرفه‌ای به‌راحتی رنگ و ته رنگ پوست را می‌توانند تشخیص دهند. ما با نکاتی که در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ برای شما آورده‌ایم به شما کمک می‌کنیم تا خودتان به‌تنهایی کرم پودر مناسبتان مطابق نوع پوست خود انتخاب کنید.

ته رنگ پوست چیست؟

هنگام خرید کرم پودر حتماً کلماتی مانند رنگ سرد، گرم و یا خنثی را زیاد شنیده‌اید. این‌ کلمات مشخصه ته رنگ پوست شما هستند و شما باید با در نظر گرفتن آن‌ها کرم پودر مناسبتان را انتخاب کنید.

سرد، گرم و خنثی رنگ‌هایی هستند که از سطح زیرین پوست شما می‌آیند و تأثیر زیادی روی رنگ کلی چهره‌تان دارند. البته این را در نظر داشته باشید که این رنگ‌ها ربطی به‌روشنی و تیرگی پوست شما ندارند. همه افراد از سفید گرفته تا سبزه و سیاه می‌توانند پوستی با ته رنگ سرد و یا گرم داشته باشند.

سرد

طیف آبی خیلی کم‌رنگ، صورتی و یا سرخ

گرم

زرد، زرد و سبز، هلویی و یا طلایی

خنثی

هیچ‌گونه ته رنگی از صورتی و یا زردی ندارد و رنگ طبیعی پوست بیشتر دیده می‌شود.

 تشخیص ته رنگ پوست

 

 

چگونه می‌توانید ته رنگ پوست خودتان را تشخیص دهید؟

راه‌های زیادی برای تشخیص ته رنگ پوست وجود دارد. یکی از این راه‌ها تشخیص ته رنگ پوست به‌وسیله‌ی قسمت داخلی مچ دست است؛  این قسمت در معرض نور خورشید قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل بهترین جا برای تشخیص ته رنگ پوستتان است.

اگر این کار برایتان سخت است به سؤالات زیر پاسخ دهید:

  •  آیا پوستتان به‌راحتی برنزه می‌شود و هیچ‌وقت نمی‌سوزد؟
  • اگر این‌چنین است به‌احتمال‌قوی یا ته رنگ پوستتان گرم است و یا خنثی.
  •  آیا رگ‌های بدنتان آبی‌رنگ و بنفش هستند؟
  • اگر این‌چنین است احتمالاً ته رنگ سرد دارید ولی اگر رگ‌های بدنتان بیشتر به رنگ سبز هستند ته رنگ گرم دارید. کسانی که ته رنگ خنثی دارند به‌سختی می‌توانند این تفاوت را مشاهده بکنند.
  •  رنگ طلایی بیشتر به شما می‌آید یا نقره‌ای؟
  • به‌دوراز سلیقه شخصی رنگ‌های نقره‌ای بیشتر مناسب کسانی هستند که پوستشان ته رنگ سرد دارد. کسانی که ته رنگ پوستشان گرم است در رنگ طلایی بیشتر می‌درخشند. کسانی که ته رنگ پوستشان خنثی است می‌توانند از هر دو این رنگ‌های استفاده کنند.
  •  آیا پوستتان گاهی خاکستری و یا دودی به نظر می‌رسد؟
  • شما می‌توانید ترکیبی از چندرنگ مانند رنگ‌های طبیعی خنثی، کمی زردی همچنین مقداری از ته رنگ سبز دودی که مختص به پوست‌های سبزه هست را داشته باشید. پوست سبزه بسیار خاص است ولی برخلاف آنچه همه فکرمی‌کنند خنثی نیست.

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها