مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

2.5
(2)

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

سوال درباره تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی همیشه وجود داشته است. اما صادقانه باید بگوییم که این امر به این سادگی ها نمی باشد. ما باید تاریخ انقضای محصولات مختلف را از هم تشخصی دهیم و بدانیم که عوامل دیگری نیز وجود دارند که روی این تاریخ انقضا تاثیر می گذارند.

چه زمانی محصولات آرایشی و بهداشتی من تاریخ گذشته و منقضی می شوند؟

اطلاعات ( PAO PERIOD AFTER OPENING)  مدت زمان استفاده بعد از باز شدن روی هر بسته محصولی می تواند یافت شود و در بیشتر مواقع روی محصول چاپ شده است.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

شما می توانید به راحتی این اطلاعات را در قالب یک آیکون شبیه به شیشه مربا روی محصول بیابید و یا بسته بندی محصول مورد نظر شامل تعداد ماه هایی می باشد که محصولات می توانند با امنیت بعد از باز شدن استفاده شوند. معمولا این اعداد 3، 6، 12، 18 و 24 ماهه می باشند.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

از طرف دیگر، تاریخ انقضا که به شما می گوید چه زمانی محصولات آرایشی و بهداشتی، صرفه نظر از این که باز شده اند یا خیر، تاریخ گذشته می شوند، همیشه روی بسته بندی و خود محصول مشاهده نمی شود.

چگونه باید محصولات آرایشی و بهداشتی را نگهداری کرد؟

بسیار اهمیت دارد که چگونه آن ها را نگه داری می کنیم، مخصوصا عطر ها، زیرا بسیار به نور خورشید حساس می باشند. گفته می شود که باید آن ها را به دور از نور خروشید نگه داریم، زیرا به این ترتیب ماندگاری بیشتری می یابند. پیروی نکردن از نحو صحیح نگهداری لوازم بهداشتی و آرایشی، می تواند به منقضی شدن محصول زودتر از تاریخ مشخص آن بی انجامد.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

من هم چنین به شما پیشنهاد می کنم که همیشه ادکلن و عطر را در اندازه 30 ML خریداری کنید که بتوانید قبل از تاریخ انقضا، آن را تمام کنید، به این ترتیب پول خود را نیز هدر نمی دهید.

اگر یک محصول واقعا منقضی شود، چگونه باید متوجه شویم؟

معمولا شما به سادگی می توانید این امر را  از بو و حالت فیزیکی آن متوجه شوید. اگر عطر و ادکلن شما بوی الکل به خود گرفته است و یا روی لباس ها و پوست تان لکه هایی را ایجاد می کند و رایحه آن ها ماندگاری ندارند،واقعا تاریخ گذشته اند و باید آن ها را کنار بگذارید. راه دیگری نیست، هر چقدر هم که ادکلن خود را دوست داشته باشید، در این شرایط باید آن را کنار بگذارید و دیگر استفاده نکنید.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

بسیاری از عطرهای مرسوم از الکل ساخته می شوندکه اصلا برای پوست مناسب نمی باشند، اجازه دهید که دیگر درباره انواع مواد سمی که ممکن است در آن ها وجود داشته باشد که بعد از گذشت تاریخ انقضا نیز فعال می شوند، صحبت نکنیم.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

کرم های تاریخ گذشته و منقضی معمولا به رنگ مایل به قهوه ای با حالت فیزیکی متفاوتی نمایان می شوند که برای به کار بردن روی پوست بسیار سخت هستند. این امر به سادگی با چشم های تان قابل تشخیص است. زمانی که می خواهید کرم های پوستی را خریداری کنید، ارزش دارد تا موردی را انتخاب کنید که به صورت تیوبی است و در یک شیشه وجود ندارد، زیرا کرم ها به نور بسیار حساس می باشند. اگر هم محصول یا کرمی در بسته بندی شیشه ای خریداری کردید، اطمینان به دست بیاورید که از یک وسیله مخصوص آرایشی به جای انگشت خود استفاده می کنید تا کرم ها را به پوست خود بزنید، به این ترتیب از انتقال باکتری و دیگر  پاتوژن ها به کرم جلوگیری به عمل می آورید.

اگر هم این چنین وسیله آرایشی را در اختیار نداشتید، می توانید از قاشق و یا حتی چاقو به کار ببرید، فقط مطمئن باشید که تمیز باشند. همیشه سعی کنید تا اندازه مناسبی از کرم ها را انتخاب و خریداری کنید تا پیش از موعد تاریخ انقضا به اتمام برسند.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

لوازم آرایشی و میکاپ واقعا مدت زمان بیشتر عمر می کنند، به جز ریمل که بیش از سه ماه دوام ندارد. همیشه مطمئن شوید که آن ها را در حداقل ترین شرایط هوا و نور قرار می دهید، زیرا به سرعت اکسید می شوند.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

هم چنین حواستان به رژ لب های تان باشد، مخصوصا در فصول گرم سال، البته نگهداری از آن ها در یخچال نیز عالی می باشد، زیرا بیشتر آن ها حداقل کره و روغن هایی مانند نارگیل، شی باتر و یا آواکادوو را در بر دارند. اگر رژلب ها بوی نامطبوعی داشته باشند و ظاهر عجیب و غریبی را روی لب ها ایجاد کنند، به این معنا است که باید با آن ها خداحافظی کنید.

چه زمانی یک محصول مشخص تولید می شود؟

تاریخ تولید واقعا بسیار مهم است. چرا؟ دلیل اصلی این امر به این ترتیب است که می توانند تاریخ انقضای قطعی را صرفه نظر از اطلاعاتی PAO مشخص نمایند. حتی اگر شما یک محصول با برند جدید را خریداری کرده باشید که می گوید بعد از باز شدن 12 ماه دوام و ماندگاری دارد، اما تاریخ انقضای آن ممکن است از پیش به اتمام رسیده باشد و خرید آن ها یعنی هدر دادن پول تان. ادکلن ها نیز 5 سال تاریخ انقضا دارند، این در حالی است که محصولات آرایشی و مراقبت از پوست حداکثر تا سه سال می باشند که بستگی به نوع محصول و مواد تشکیل دهنده آن نیز دارد.

چگونه تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی خود را بررسی کنید

شماره محصول چیست؟

شمار محصول معمولا روی خود محصول و یا بسته بندی آن یافت می شود که یک سری اعداد و حروف را در بر دارد. وب سایت های اندکی وجود دارند که می توانید با استفاده از شماره محصول، تاریخ انقضای مناسب با آن ها را بررسی کنید، مانند

CHECK COSMETIC

CHECK FRESH

متاسفانه تمامی برندها در این پایگاه های داده یافت نمی شوند، اما امیدوارم در هر صورت این دو سایت برای شما مفید باشند.

مراحل عملکرد در این زمینه.

 • لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در مکان های خشک و به دور از نور نگهداری کنید.
 • از این که آن ها را در کنار منابع گرمایی قرار دهید نیز ممانعت به عمل آورید.
 • همیشه از ابزارهای آرایشی برای استفاده از کرم هایی که در یک شیشه می باشند، به کار ببرید.
 • همیشه اطمینان به دست بیاورید که محصولات را محکم مهر و موم می کنید.
 • مصحولاتی که می دانید از قبل باز شده اند و در معرض تابش نور آفتاب بوده اند را خریداری نکنید.
 • اگر احساس می کنید که یک محصول گرم است و یا حتی داغ، اصلا آن را نخرید.
 • برخی تولید کنندگان هنوز محصولات تاریخ گذشته را به فروش می رسانند که هنوز هم باز نشده اند، مراقب این محصولات باشید و گول نخورید.

اجازه دهید به شما خانم های عزیز یک نکته ای را بیان نمایم: من گاهی محصولات آرایشی را اندکی بیش از اطلاعات PAO آن مصرف می کنم. من نمی خواهم زمانی که ریملی که خیلی دوست دارم را دور بی اندازم، از این رو اگر احساس می کنم که هنوز کارایی دارد، به استفاده از آن ادامه می دهم. اما این نظر شخصی من است، می توانید نظرات تان را درباره نگه داری لوازم آرایشی و این که آیا بعد از گذشتن تاریخ انقضای واقعی آن ها، تصمیم به دور انداختن آن ها می گیرید یا خیر، با ما به اشتراک بگذارید.

البته این موضوع در ارتباط با محصولات مراقبت از پوست من نیز متفاوت است، زیرا آن ها در پوست جذب می شوند و در صورتی که کارایی نداشته باشند و منقضی شده باشند، ممکن است مشکلاتی را به وجود آورند.

لوازم آرایشی ای که برای داشتن پوست درخشان در سفر نیاز دارید

چطور لوازم آرایش اصل را از جعلی تشخیص دهیم؟

چگونه از محصولات خانگی برای تمیز کردن براش های آرایشی خود استفاده کنید

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories