مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , , > واژه نامه مراقبت از پوست حرف A

واژه نامه مراقبت از پوست حرف A

0
(0)

واژه نامه مراقبت از پوست حرف A

راهنمایی کامل درباره هر چیزی که باید بدانید

چگونه برچسب های مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست و یا معنای دقیق روش های درمانی را متوجه می شوید ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ اطلاعاتی در مورد واژه نامه مراقبت از پوست  حرف A و دانش آن به شما خواهیم گفت .

این صفحه را بوک مارک یا ذخیره کنید .  جدی می گوییم، همین حالا این کار را انجام دهید. ما بیش از هر شخص دیگری می دانیم که صنعت و زمینه زیبایی چقدر می تواند وسیع و پیچیده باشد .

مخصوصا اگر حرف از پوست در میان باشد. برای کمک بهتر به شما، مجموعه ای از عبارت های مرتبط با پوست همراه با 100 تعریف جدید از جمله مواردی که تزریقی یا موضعی می باشند را گرد هم آوردیم و هم چنین مشکلات پوستی و اصطلاحات موجود در مطب ها و کلینیک ها و انواع ابزارهای محبوبی که  مورد استفاده قرار می گیرد را تحت پوشش قرار می دهیم .

از این رو دفعه بعد زمانی که نسبت به یک برچسب مواد تشکیل دهنده محصول مراقبت از پوستی احساس سردرگمی کردید و نمی دانید که به چه معنا می باشند و چه کاری برای پوست تان انجام می دهند (به طور مثال، هیدروکسی پیناکولون چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟)

و یا اگر نمی دانید که پزشک متخصص شما درباره چه روش درمانی صحبت می کند (RF؟ LED؟ LPL؟ PRP؟)، این لغت نامه با یک کلیک در دسترس شما خواهد بود و می توانید به راحتی دانش و اطلاعات خود را در این زمینه بسط دهید .

واژه نامه مراقبت از پوست

واژه نامه مراقبت از پوست

A

AÇAI

درخت نخل که درخت بومی در آمریکای مرکزی و جنوبی می باشد، به دلیل تمشک های بنفش تیره ای که دارد شناخته شده می باشد. این عصاره میوه به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در محصولات مراقبت از پوست و مکمل ها به کار می رود.

 

ACETONE

یک حلال بی رنگ با بوی قوی است که در بسیاری از پاک کننده های لاک ناخن یافت می شود و با حل کردن مولکول های پلیمر در لاک ها، ژل ها و اکرلیک ها عمل می کند. از جایی که این ماده پوست و ناخن ها را خشک می کند، بسیاری از تولیدکنندگان برای پاک کننده های حاوی استون، از مرطوب کننده هایی مانند گلیسیرین نیز به کار می برند.

 

ACIDIC

داشتن PH کمتر از 7. مانع دفاعی پوست تقریبا اندکی اسیدی است که PH حدود 4.5 تا 5.5 دارد. زمانی که این بخش از پوست با PH کمتری در تماس قرار می گیرد، شروع به جوش زدن و بروز التهاباتی می نماید.

 

ACTIVATED CHARCOAL

این ماده برای مدت زمان طولانی در اتاق های اورژانس و برای درمان مسمومیت های الکلی و مصرف بیش از حد مواد مخدر به کار می رفت. این نوع از کربن در شوینده ها، ماسک ها، خمیر دندان ها، نوشیدنی های سالم به منظور افزایش قابلیت جذب به کار می رود و موجب می شود تا کثیفی ها و چربی ها از داخل منافذ پاک شود (یا حتی اگر نوع خوراکی آن مصرف شود، موادی سمی را از شکم و دل روده جذب خود می نماید).

 

 

ADENOSINE

 

آدنوزین در تمامی ارگانیسم های زنده وجود دارد. این مولکول نقش اساسی را در تنظیم جریان خون و مهیا کردن انرژی قابل مصرف سلول ها بر عهده دارد. زمانی که از این مورد به صورت موضعی استفاده می شود، ماده تشکیل دهنده مورد نظر می تواند پوست را صاف و هموار و سفت و محکم نماید، آفتاب سوختگی ها را ترمیم کند و چین و چروک ها را کاهش دهد.

 

AGAR

به عنوان ضخیم کننده در محصولات آرایشی و مراقبت از پوستی و شامپوها به کار می رود. این مولکول قندی، ژلاتینی که از جلبک ها استخراج شده است، هم چنین دارای مزیت های آنتی اکسیدان های ملایم می باشد.

 

ALCOHOL (SD ALCOHOL)

 

الکل اتیلیک غیر نوشیدنی دارای کاربردهای بسیاری در صنعت مراقبت از پوست می باشد. این ماده موجب می شود تا مواد تشکیل دهنده دیگر به پوست نفوذ کنند و آن ها را به لایه های عمیق تر پوست سوق می دهد. این نوع الکل در تونرها و محصولات آکنه ای، می تواند به حل شدن چربی و بسته شدن موقت منافذ منجر شود. زمانی که این ماده به مرطوب کننده های مشخصی افزوده می شود، مانند لوسیون های ژلی، از حالت چسبندگی آن ها می کاهد و اجازه می دهد تا سریع تر روی صورت خشک شوند.

 

 

ALGIN

این عصاره جلبک با خاصیت تسکین دهنده و جذب کننده آب معمولا به محصولات ضخیم مراقبت از پوست و مو اضافه می شود و اجازه می دهد تا محصولات آرایشی به سادگی روی پوست به کار روند. این ماده هم چنین در لایه فیلمی ماسک های صورت نیز یافت می شود.

 

واژه نامه مراقبت از پوست

واژه نامه مراقبت از پوست

 

ALGURONIC ACID

ترکیبی از عصاره های جلبک های دریایی تولید و تحت عنوان Algenist line تبلیغ می شود که ادعا دارد که در حالی که پوست را سفت و محکم و روشن می کند، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

 

ALKALINE

آلکالین PH بیش از 7 دارد. مواد آلکالین هم چنین به عنوان “بیسیک یا پایه” شناخته می شوند که درست برخلاف واژه اسیدیک یا اسیدی می باشد. زمانی که پوست خیلی آلکالاین یا قلیایی باشد- در نتیجه خوردن مواد غذایی اشتباه و با استفاده از محصولات موضعی اشتباه- خشک، ملتهب، متورم و بیشتر مستعد چین و چروک می شود.

 

ALLANTOIN

به دلیل خواص تسکین دهنده خود معروف می باشد. این ماده شیمیایی موجب مرطوب شدن پوست و تحریک بازسازی سلول های پوست می شود.

 

ALOE BARBADENSIS

با توجه به این که PH یکسانی با پوست دارد، این عصاره واقعا قدرت تسکین دهندگی بالایی دارد. هم چنین به عنوان یک عامل درمان کننده موثر شناخته می شود.

 

ALPHA HYDROXY ACIDS (AHAS)

این مواد شیمیایی مایعی که سلول های سطح پوست را به هم متصل می کند را سست می نمایند و اجازه می دهند تا سلول های مرده پوست جدا شوند. این چسب یا اتصال بین سلول ها همزمان با افزایش سن متراکم تر می شوند و به این ترتیب پروسه بازسازی طبیعی سلول ها را که موجب جوان تر شدن پوست شما می شوند را بسیار به کندی پیش می برد- به همین ترتیب AHA مواد بسیار مفیدی در کرم ها و شوینده های با خاصیت مقابله با چین و چروک به شمار می رود.

 

ALPHA LIPOIC ACID

 

این اسید چرب در تمامی سلول های بدن یافت می شود که در صاف و هموار شدن پوست مشارکت دارد. این مواد هم در آب و هم در چربی حل می شوند و به این ترتیب می توانند به بخش های مختلف سلول های پوستی نفوذ کنند.

 

AMINO ACIDS

 

آمینو اسیدها در واقع مبانی اصلی پروتئین هایی به شمار می روند که کلاژن و الاستین را شکل می دهند- موادی که از ساختار اصلی و طبیعی پوست پشتیبانی می نمایند. افزایش سن و ترکیبی از فاکتورهای خارجی (از جمله اشعه های UV و توکسین ها یا مواد سمی محیطی) می تواند سطح آمینو اسیدها را در بدن کاهش دهد؛ کرم هایی که شامل آمینو اسیدها می باشند می توانند برای بازسازی آن ها گزینه مناسبی در نظر گرفته شوند.

 

ANTHOCYANINS

 

یک گروه از فلاونوئیدها می باشند. این پیگمنت های گیاهی قرمز، آبی و بنفش از بدن در برابر بیماری های التهابی و آسیب های رادیکال های آزاد مراقبت می نمایند. اطلاعات اخیر در این باره می گوید که این مواد ممکن است با مهار آسیب های پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش، به کاهش روند پیری پوست کمک کنند.

 

ANTIOXIDANT

هر ماده تشکیل دهنده ای که آسیب های رادیکال های آراد به پوست را کاهش دهد، آنتی اکسیدان نام دارد.

 

 

ARBUTIN

این ماده از گیاه خرس (bearberry Plant) استخراج می شود. این آنتی اکسیدان روشن کننده پوست به عنوان یک جایگزین طبیعی و ملایم تر برای هیدروکینون سفید کننده پوست شناخته شده است. آربوتین مستقیما با مهار فعالیت های آنزیم های تیروزیناز اصلی در تولید ملانین، تاثیر خود را می گذارد.

 

 

ARGAN OIL

 

این عصاره غنی از ویتامین E که به سرعت جذب می شود، در صنعت زیبایی به دلیل توانایی برای مرطوب کردن پوست بدون بستن منافذ، کاهش ظاهر چین و چروک پوست، صاف و هموار کردن موها و بالا بردن استحکام ناخن ها محبوب شده است.

 

ARGININE

 

یکی از اجزای ضروری کلاژن پوست و کراتین موها می باشد. نسخه های مصنوعی این آمینو اسید درمان کننده زخم ها، در محصولات موضعی برای مقابله با چین و چروک های ریز پوست (و هم چنین نوشیدنی های ورزشی و مکمل ها) یافت می شود.

 

ARGIRELINE

این پپتید به عنوان “بوتاکس در یک کرم” تبلیغ و بازاریابی می شود، زیرا توانایی آشکاری برای جلوگیری موقتی از ایجاد تنش و خستگی ماهیچه ها دارد.

 

 

ARNICA (ARNICA MONTANA)

یک گیاه دارویی با خواص ضد میکروبی و ضد التهابی می باشد. فلاونوئیدهای های ذاتی و طبیعی آن می تواند به تقویت رگ های خونی برای کاهش نشت کمک کند. زمانی که به صورت موضعی (در قالب ژل یا پماد) استفاده می شود و یا به صورت خوراکی مصرف می گردد (قرص های هومیوپاتی با دوز پایین)، نشان داده شده است که به کاهش کبودی و ورمی که ناشی از برخی از جراحی های مشخص و تزریقات زیبایی به وجود می آید، کمک می کند.

 

 

ASCORBIC ACID

هم چنین به عنوان اسید l-ascorbic شناخته می شود. این نوع از ویتامین C آنتی اکسیدان موضعی پوست را روشن می کند، تولید کلاژن را افزایش می دهد و آثار مخرب رادیکال های آزاد را به تعویق می اندازد. به این ترتیب تبدیل به یک ماده تشکیل دهنده بسیار محبوب در زمینه زیبایی شده است.

 

ASTAXANTHIN

یک کاروتنوئید طبیعی (پیگمنت زرد، نارنجی و قرمز)، که در اصل از خرچنگ ها گرفته می شود، اما هم چنین در سخت پوستان دیگر و برخی از ماهی ها مانند سالمون یافت می شود. مطالعات نشان داده است که مکمل طولانی مدت همراه با آستاگزانتین ممکن است روند پیری پوست را توسط خواض ضد التهابی و آنتی اکسیدانی که دارد، کاهش دهد.

AVENA SATIVA

هم چنین تحت عنوان Colloidal Oatmeal شناخته می شود که یک آنتی اکسیدان ضد التهابی است که به طور رایج در محصولات مراقبت از پوستی به کار می رود تا خشکی، خارش و التهاب را از بین ببرد.

 

AVOBENZONE

یک ماده شیمیایی که در ضد آفتاب ها یافت می شود که می تواند اشعه های UVA را جذب نماید تا جلوی نفوذ آن ها به پوست را بگیرد اما در برابر اشعه های UVB محافظتی از پوست به عمل نمی آورد.

 

AZELAIC ACID

این ماده یک جزء طبیعی در گندم، جو، چاودار و مخمری است که به طور طبیعی در پوست انسان ها زندگی می کند. این ماده در درمان های آکنه و روزاسه به کار می رود و نسخه های مصنوعی آن به از بین بردن باکتری هایی که در منافذ زندگی می کند کمک کرده و هم چنین موجب کاهش التهابات می شود . این ماده هم چنین برای روشن کردن بخش های مبتلا به ملاسما و دیگر بخش های لکه دار یا هایپرپیگمنتیشن پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

AZULENE

 

آزولین یک جزء اصلی در کیت های وکس خانگی می باشد، این روغن آبی از گل بابونه بر گرفته شده است و به دلیل خواص تسکین دهندگی که دارد، شناخته شده می باشد .

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories