مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , > موارد توصیه شده درمدارس ایران در ایام کرونا

موارد توصیه شده درمدارس ایران در ایام کرونا

0
(0)

موارد توصیه شده د رمدارس ایران در ایام کرونا

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به موارد توصیه شده د رمدارس ایران در ایام کرونا خواهیم پرداخت .

این موارد به این شرح است :

-سطوحی که توسط افراد زیادی لمس می‌شوند “نرده‌ها، دستگیره‌های درب و پنجره، میز و صندلی‌ها، لوازم ورزشی و ابزار کمک آموزشی” . باید حداقل روزی دو مرتبه تمیز و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده گندزدایی شوند و تهویه مناسب در تمام نقاط ساختمان برقرار باشد .

-آبخوری، دستشویی‌ها و توالت‌ها روزانه حداقل دو بار در طول ساعات کار مدرسه و یک بار در انتهای کار مدرسه یا انتهای نوبت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده گندزدایی شوند .

-مدارس باید دارای آب آشامیدنی سالم، وسایل بهداشتی، صابون مایع و محلولهای مناسب ضدعفونی کننده و امکانات مدیریت زباله باشند و دستورالعمل‌های بهداشت محیط و گندزدایی را رعایت کنند .

-دپوی دو هفته‌ای مواد ضدعفونی کننده و صابون مایع در مدارس

-مدرسه باید دارای لوله‌کشی صابون مایع و سطل زباله درب دار مجهز به کیسه زباله باشد در صورت نبود لوله‌کشی صابون مایع از بطری‌های صابون مایع استفاده شود. تأمین و دپوی حداقل دو هفته‌ای مواد ضدعفونی کننده، صابون مایع، دستکش، ماسک و دستمال کاغذی از دیگر الزامات جهت بازگشایی است.

-در صورت امکان ژل ضدعفونی‌کننده دست در کلاس‌ها قرار گیرد

-مدرسه باید قوانین شستشوی مرتب و مکرر دست با آب تمیز و صابون مایع و استفاده از محلول الکل یا ژل ضدعفونی کننده دست را برای معلمان، کارکنان و دانش‌آموزان اعمال کند در صورت امکان ژل یا محلول با پایه الکل ضدعفونی‌کننده دست را در همه کلاس‌های درس قرار دهد . هر یک از معلمان بهتر است محلول ضدعفونی کننده شخصی داشته باشند .

-در مناطق محروم آب آشامیدنی سالم برای دانش‌آموزان فراهم شود. دانش آموزان لیوان کاغذی یکبار مصرف و دستمال به همراه داشته باشند . دانش‌آموزان بهتر است در صورت استفاده از سرویس ایاب و ذهاب عمومی از ماسک و دستکش استفاده کنند .

موارد توصیه شده د رمدارس ایران در ایام کرونا

 

موارد دیگر توصیه شده د رمدارس ایران در ایام کرونا

-ماژیک وایت‌برد مورد استفاده معلمان و دانش آموزان جدا باشد . بهتر است در صورت امکان دانش آموزان یک ماژیک وایت برد شخصی به همراه داشته باشد .

بهتر است معلمان لیوان کاغذی یکبار مصرف و دستمال کاغذی به همراه داشته باشند .

-دانش‌آموزان باید از لوازم تحریر شخصی استفاده کنند . ترجیحا وسایل دانش‌آموزان در مدرسه بماند و دانش‌آموزان باید تا حد امکان کمترین وسایل را بین خانه و مدرسه جابجا کند .

-در خصوص شستشوی حتی‌الامکان روزانه لباس مدرسه دانش‌آموزان و وارد کردن آن به فضای عمومی خانه به والدین تاکید شود .

-تمام دانش آموزان باید از ماسک و دستکش استفاده کنند .

-در مدت زمان حضور در مدرسه تمام معلمان و کارکنان باید از ماسک معمولی و دستکش استفاده کنند .

-مواجهه چهره به چهره کارکنان کاهش یابد . و سعی شود از تماس تلفنی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای برگزاری جلسات حتی برای کارکنانی که در داخل یک ساختمان هستند استفاده شود . در صورتیکه مواجهه‌ی چهره به چهره کادر اداری و معلمان مدرسه با یکدیگر ناگزیر باشد در حداقل زمان ممکن و با رعایت فاصله ایمنی حداقل یک تا دو متر برگزار شود .

-تجمع در محیط‌های خاص مدرسه انجام نشود .

-تماس افراد با یکدیگر مانند دست دادن و روبوسی کردن ممنوع شود ؛ تجمع در محیط‌های خاص مدرسه از قبیل دفتر، آبدارخانه، اتاق‌های کپی، اتاق‌های کار عملی و آزمایشگاهی انجام نشود .

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

Navigation

Recently Viewed

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Categories