مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > طب سوزنی درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

طب سوزنی درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

0
(0)

تحقیقات انجام شده مشخص می نماید که طب سوزنی برای سندرم تخمدان پلی کیستیک موثر می باشد

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما در مورد طب سوزنی درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک می باشد خواهیم گفت .
مطالعات پزشکی انجام شده نشان می دهد که طب سوزنی برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) در خانم هایی تحت لقاح آزمایشگاهی (IVF) یا تزریق اسپرم سیتوپلاسمی (ICSI) قرار دارند، موثر و بی خطر می باشد .
PCOS نوعی اختلال در سیستم غدد درون ریز است که موجب کیست هایی روی تخمدان ها می شود و آن ها را ملتهب می نماید . این امر موجب ناباروری، قاعدگی نامنظم و دیگر علایم می شود و به این ترتیب استفاده از تکنولوژی های باروری مانند IVF و ICSI را ضروری می کند. IVF یک روشی است که در آن اسپرم و تخمک در محیط آزمایشگاهی بارور می شوند . ICSI یک بخشی از پروسه IVF است . این مورد شامل تزریق مستقیم اسپرم به تخمک می شود .
محققان 15 پایگاه داده را بررسی نمودند و مطالعات علمی را انجام دادند که نیازهای بخصوص آن ها را تامین می نمود. خانم هایی برای این روش درمانی واجد شرایط می باشند که تحت جلسات طب سوزنی مداوم و الکترو طب سوزنی (EA) قرار می گیرند . EA از تحریک الکتریکی توسط سوزن های طب سوزنی استفاده می کند .

طب سوزنی درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

طب سوزنی درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

محققان به فاکتورهای بسیاری نگاه می کنند تا به نتیجه مورد نظر برسند، از جمله میزان باروری کلینیکی (CPR)، میزان تولد زنده کودک (LBR) ، سندرم تحریک بیش از حد تخمدان (OHSS) و شماری از رویدادهای متنوع دیگر.
CPR مربوط به باروری توسط ابزارهای تکنولوژی یافته ای مانند سونوگرافی و تشخیص ضربان قلب جنین تایید می شود . LBR زایمان موفق یک کودک زنده و سالم را نشان می دهد . و در نهایت OHSS زمانی که خانمی به درمان های هورمونی به منظور تحریک تخمک گذاری، واکنش منفی نشان می دهد، اتفاق می افتد. به این ترتیب آن ها از علائمی مانند درد و ورم تخمدان ها رنج می برند .
تحقیقات نشان می دهد که طب سوزنی ممکن است مخصوصا به بیماران پلی کیستیک کمک نماید تا کمتر در معرض خطر OHSS قرار بگیرند. و به این ترتیب شانس تولد نوزاد زنده افزایش می یابد و زمانی که در کنار فناوری های بالینی باروری به کار می رود، شانس بارداری کلینیکی بیشتر می شود. محققان انجام آزمایش های کلینیکی بیشتری را توصیه می کنند تا نتایج به دست آمده اعتبار بیشتری داشته باشد .
این مطالعه تحت عنوان “اثربخشی طب سوزنی در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که تحت لقاح آزمایشگاهی یا تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمی قرار دارند: یک بررسی سیستماتیک و فراتحلیلی” در ژانویه سال 2017 در Acupuncture Medicine منتشر گردید.

Source: Jo, Junyoung, and Yoon Jae Lee. “Effectiveness of Acupuncture in Women with Polycystic Ovarian Syndrome Undergoing in Vitro Fertilisation or Intracytoplasmic Sperm Injection: a Systematic Review and Meta-Analysis.” Acupuncture in Medicine, vol. 35, no. 3, Nov. 2017, pp. 162–170., doi:10.1136/acupmed-2016-011163.

منبع مقاله :

https://www.acufinder.com/Acupuncture+Information/Detail/Meta-Analysis+Suggests+Acupuncture+Effective+for+Polycystic+Ovarian+Syndrome

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories