مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , > طب سوزنی برطرف کننده خستگی

طب سوزنی برطرف کننده خستگی

0
(0)

آنالیزها نشان می دهد که طب سوزنی برای علائم سندرم خستگی مزمن بسیار مفید است

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ ما به شما خواهیم گفت که چگونه طب سوزنی برطرف کننده خستگی می تواند باشد .
یک آنالیز و مطالعه تحت عنوان “بررسی سیستماتیک از طب سوزنی برای سندرم خستگی مزمن” اخبار هیجان انگیزی برای بیماری که از علائم سندرم خستگی مزمن رنج می برند، آشکار ساخت .

این مقاله در مجله Journal Of Acupuncture Research منتشر شد . این مطالعه مشخص نمود که درمان طب سوزنی می تواند به طور چشمگیر خستگی و درد را کاهش دهد . محققان تاثیر گذاری و امنیت استفاده از طب سوزنی را برای درمان خستگی در بیماران مبتلا به علائم سندرم خستگی مزمن (CFS) بررسی نمودند .

طب سوزنی برطرف کننده خستگی

طب سوزنی برطرف کننده خستگی

در این آنالیز، محققان 15 پایگاه داده پزشکی در سراسر دنیا ارزیابی کردند، مخصوصا مطالعاتی را انتخاب نمودند که در آن فقط از طب سوزنی استفاده شده بود .

در نهایت، 11 آزمایش کنترل شده و تصادفی (RCTS) انتخاب شدند که شامل 869 بیمار بود . البته از 11 RTCs، 9 تای آن ها با طب سوزنی Sham مقایسه شدند و 2 تای باقی مانده با گروه لیست انتظار و گروه دارو درمانی مقایسه گردید .
محققان تاثیر این درمان را با ابزارهای پزشکی مختلفی که در طول آزمایشات متعدد به کار بسته می شد، ارزیابی نمودند . مقیاس شدت خستگی (FSS)، برای ارزیابی علائم خستگی مزمن مشخص گردید . این یک بررسی انفرادی است که برای بیماران قبل و بعد از درمان به کار می رود . به این ترتیب ارزیابی علائم ثبت شده، صحیح و درست و قابل اطمینان بود .
ابزارهای بررسی انفرادی دیگر شامل فهرست واکنش به استرس (SRI) و لیست شدت بی خوابی (ISI) می شد . SRI واکنش های احساسی، رفتاری، شناختی و جسمی را ارزیابی می کرد . ISI نیز کیفیت خواب را در هر بیمار اندازه گیری می نمود .

نقاط طب سوزنی انتخابی برای انجام روش طب سوزنی در طول آزمایشات مختلف، متفاوت بود :

21 نقطه طب سوزنی مورد استفاده قرار گرفت. گفته می شد که یک نقطه روی کانال انرژی (Meridian) شکم، به شدت مورد توجه بود. مثانه نیز یکی از گذرگاه انرژی بود که به طور مکرر مورد توجه قرار می گرفت.
به این ترتیب مشخص گردید که درمان های طب سوزنی واقعی زمانی که با طب سوزنی Sham مقایسه می شود، به طور چشمگیری خستگی را تسکین می دهد، درد را کم می کند، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد و به طور موثری روی حال و هوای فرد تاثیر می گذارد.
محققان از این مطالعات نتیجه گرفتند که طب سوزنی در کاهش خستگی و تسکین درد بیمارانی که از سندرم خستگی مزمن رنج می برند، بسیار موثر و مفید عمل می کند. طب سوزنی هم چنین از نظر امنیت و بی خطر بودن مورد تایید قرار گرفت و هیچ گزارشی از عوارض جانبی منفی آن در دسترس نبود.

Source: Kim HG, Ryoo DW, Jeong SM, et al. (2017). A Systematic Review of Acupuncture for Chronic Fatigue Syndrome. Journal of Acupuncture Research. Retrieved online at https://www.e-jar.org/journal/view.php?number=2367

منبع مقاله: https://www.acufinder.com/Acupuncture+Information/Detail/Meta+Analysis+Finds+Acupuncture+Beneficial+for+Chronic+Fatigue+Syndrome+Symptom+Relief

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها