مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > تمام آنچه که دوست داشتید در مورد عطرها بدانید

تمام آنچه که دوست داشتید در مورد عطرها بدانید

2.3
(3)

تمام آنچه که دوست داشتید در مورد عطرها بدانید

تفاوت بین Parfum , Eau de Parfum و غیره:به گزارش مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ پرفیوم بالاترین غلظت را داشته و بین 6 تا 8 ساعت ماندگاری دارد ، در حالیکه اودوپرفیوم سبک تر است و تنها بین 3 تا 4 ساعت باقی می ماند . به همین ترتیب اودوپرفیوم سبک تر از همه است و تنها تا 2 ساعت ماندگار است. نوعی عطر به نام Voile  هم وجود دارند که فاقد الکل بوده و از آن زیر آفتاب استفاده میشود رایحه این عطر نیز تنها یک ساعت ماندگاری دارد . با وجود اینکه پرفیوم ها گران قیمت هستند به دلیل ماندگاری بسیار بالای معمولا مقرون به صرفه میباشند .مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ تمام آنچه که دوست داشتید در مورد عطرها بدانیدمثل تفاوت بین پرفیوم, Eau de Parfum و غیره را در این مقاله ذکر کرده است.

عطر زدن روی نبض بدن

در این نقاط رگ ها به سطح پوست نزدیک تر هستند و همین باعث میشود تا عطر شما گرم شده و بوی آن بهتر در هوا پخش شود .

عطر زدن روی لباس

گاهی پارچه لباس بوی عطر را به مدت خیلی طولانی نگه میدارد ولی باید مطمئن شوید که آن باعث لک شدن لباستان نشود.

بدترین جا برای نگه داشتن عطر

دو دشمن دیرینه عطر گرما و اشعه UV هستند ، بنابراین بدترین مکان برای نگه داشتن آن یک دستشویی پنجره دار گرم است . همینطور عطرها روی میز آرایش زیبا به نظر میرسند ولی اگر اتاق شما خیلی روشن بوده و یا میزتان نزدیک پنجره و یا سیستم گرمایشی باشد خیلی زود بوی خود را از دست میدهد.

عطر

بدترین مکان برای خرید عطر

اگر تنها دوست دارید انواع عطرهای مختلف را تهیه کنید و کنار هم بچینید از مغازه های Duty free  خرید کنید در غیر این صورت و اگر به دنبال بویی جدید هستید اصلا این کار را به شما پیشنهاد نمیکنیم . آنها به شرطی خودشان را نشان میدهند که حداقل برای چند ساعت روی پوستتان بمانند ، اولین رایحه عطر چیزی است که در اولین لحظه به مشام شما میرسد و بوی نهفته در آن بین 15 تا دو ساعت خودش را نشان میدهد و بوی بیس هم گاهی تا 48 ساعت روی پوست باقی می ماند . بنابراین خرید آن کاری نیست که بخواهید سریع و در هنگام سفر انجام دهید  و باید تا حد امکان یک عطر را تست کرده به خرید و کارهای دیگرتان برسید و بعد از اینکه از بوی آن اطمینان حاصل کردید آن را بخرید .

 

خانواده محبوب عطر

درست همانطور که ما یک رنگ را بیشتر از بقیه دوست داریم سلیقه ما در مورد عطرها هم حالتی خاص داشته و معمولا به یک خانواده از آنها علاقه بیشتری نشان میدهیم .

 

تست کردن عطر روی پوست

اگر در هنگام خرید عطر کسی نیست که شما را راهنمایی کند میکند میتوانید اول از حذف کردن عطرهایی که مورد علاقه شما نیستند کار را شروع کنید . بهترین کار این است که اول در عطر بو کنید چون روغن آن در این قسمت جمع میشود . سپس روی تعداد معدودی از کاغذهای تست عطرهایی که دوست دارید را اسپری کرده و نام هر یک را روی کاغذ بنویسید ، سپس بهتر است از خرید دست بکشید و یک قهوه بنوشید . اکنون میتوانید کاغذها را بو کنید و سه تا از بهترین های آن را روی پوست خود بزنید . برای اینکار میتوانید از داخل دو مچ دست خود و آرنجتان استفاده کنید . مغازه را ترک کنید و بگذارید عطر رایحه واقعی خود را نشانتلان بدهد. پیشنهاد ما به شما این است که تا چند ساعت زمان بگذارید و خرید واقعی عطر را به فردای آن روز موکول کنید ، به این صورت میتوانید عطری که واقعا دوستش دارید و میدانید روی پوستتان بوی خوبی میدهد را انتخاب کنید.

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 2.3 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 3

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها