مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

3.7
(3)

زمانی که خط چشم کشیدن به کارهای روتین صبح شما اضافه می شود، فقط با یک لغزش کوچک دست می تواند باعث شود تا کلی از برنامه ها و کارهای دیگر خود عقب بی افتید.گاهی یک روز به سرعت خط چشم می کشید و گاهی هم ممکن است کلی از زمان تان را بگیرد، ما در این مقاله توصیه هایی برای داشتن خط چشمی زیباتر به شما ارائه می دهیم.

سراغ  رنگ مشکی نروید.

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

در حالی که بسیاری از افراد خط چشم مشکی را دوست دارند, اما رنگ هایی مانند رنگ طوسی می توانند برای چشم های افرادی که سن بالاتری دارند، بسیار زیبا باشند، زیرا زیاد تند و غلیظ نیستند و خط ظریف تری را ایجاد می کنند. اما این خط چشم طوسی برای چشم های درشت و افرادی که سن پایینی دارند نیز کاربرد دارد و بر زیبایی و ظرافت چشم های شان می افزاید.

هم چنین رنگ قهوه ای برای استفاده روزانه گزینه مناسبی است و بسیار طبیعی به نظر می رسد. نیاز به گفتن نیست اما این را  بدانید زمانی که در هنگام کشیدن خط چشم های رنگی مانند قهوه ای، ناهمواری های ایجاد شد، رنگ شان به گونه ای است که نادیده گرفته می شوند و ناصافی ها خیلی در معرض دید قرار نمی گیرند.

سراغ خط چشم های رنگی بروید

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

کشیدن خط بنفش برای چشم های سبز رنگ می تواند آن ها را سبز تر نشان دهد همان طور که خط چشم آبی چشم های آبی را آبی تر نشان می دهد. گوشه های بیرونی و خط اصلی چشم خود را با استفاده از خط چشم مناسب رنگ چشم خود پر کنید- یا حتی می توانید آن رنگ را به عنوان دومین لایه به خط کلاسیک مشکی خود اضافه کنید.

 سفید را هم فراموش نکنید

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

استفاده از خط چشم سفید در سراسر چشم تان می تواند چشم های خسته شما را براق تر و چشم های کوچک شما را بزرگ تر به نظر برساند. اگر با آن کل خط داخل چشم خود را پر کنید بسیار زیبا نمایان خواهد شد.

 با استفاده از خط چشم به سرعت حال اسموکی را برای چشم های خود ایجاد کنید.

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

به سادگی روی پلک بیرونی خود یک هشتگ بکشید سپس آن را با یک براش یا اسفنج پخش کنید تا سریع ترین حالت اسموکی که ممکن است را برای چشم های خود به وجود بیاورید.

 سراغ چشم های تک رنگ و ضخیم بروید

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

این خط چشم مخصوص افرادی است که وقتی چشم خود را باز می کنند، نیمه ابتدایی پلک شان محو می شود. شما می توانید به آسانی با سایه زدن شبیه یک نیم دایره روی بالای پلک خود یک خط کامل ایجاد کنید، به گونه ای که وقتی چشم های تان را باز کنید، پلک های شما کاملا ناپدید شوند و یک خط چشم نازکی نمایان گردد.

خط چشم خود را با سایه چشم تان تطبیق دهید

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

اگر می خواهید که خط چشم شما زمان بیش تری ماندگاری داشته باشد (یا دائما از پخش شدن و لک شدن آن رنج می برید) می توانید به آسانی به شکل نیمه دایره در بالای پلک خود سایه بزنید و یا یک خط کامل ایجاد کنید.

با حرکات آهسته شروع کنید.

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

برای کشیدن خط چشم دنباله دار تلاش کنید که پروسه را با حرکات آهسته شروع کنید. هم چنین خط چشم را از گوشه بیرونی به سمت گوشه داخلی چشم خود به آرامی هدایت کنید. به این ترتیب اگر اولین خط را کامل و بدون نقص انجام داده باشید، برای کشیدن دنباله خط چشم نیاز به تلاش بیش تری ندارید و هم چنین نیاز به تمیز کردن و تصحیح کردن آن بسیار کاهش می یابد.

با گوش پاک کن کثیفی های به وجود آمده را تمیز کنید.

توصیه هایی برای داشتن خط چشمی تمیز و زیبا

اشتباهات همیشه اتفاق می افتند, زمانی هم که در هنگام خط چشم کشیدن دچار اشتباهات آزار دهنده ای نظیر کج کشیدن کلفت یا ناهموار کشیدن و غیره شدید, سعی نکنید تا با انگشت خود آن را درست کنید و اشتباه تان را به وضع بدتری تبدیل کنید که دیگر قابل ترمیم و درست شدن نباشد. در عوض سعی کنید از یک گوش پاک کن با نوک پنبه ای که دارد استفاده کنید. نوک آن را در مقداری Micellar water یا پاک کننده آرایش فرو ببرید و سپس نوک گوش پاک کن را در موازی خطی که می خواهید پشت پلک تان ایجاد شود به آرامی حرکت دهید و بکشید تا هیچ نقطه اضافی در کار نباشد و یک خط تمیز و نوک تیز باقی بماند.

 

مطالب مرتبط:

به چشم هایتان بیشتر توجه کنید

چند روش مفید و باورنکردنی کشیدن خط چشم برای مبتدیان

معرفی سه نوع سایه چشم و چگونگی به کار بردن آن ها

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 3

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories