مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , > چگونه دانش آموزان پسر در دوران مدرسه بهداشت خود را رعایت کنند.

چگونه دانش آموزان پسر در دوران مدرسه بهداشت خود را رعایت کنند.

5
(1)

چگونه دانش آموزان پسر در دوران مدرسه بهداشت خود را رعایت کنند.

داشتن بهداشت خوب، یک بخش مهم از سالم ماندن و تمیز ماندن است. رعایت بهداشت خوب می تواند ظاهرتان را از دید دیگران بهبود دهد. زمانی که بهداشت را رعایت نکنید، به احتمال زیاد باکتری و میکروب ها به سراسر بدن تان پخش می شوند و این امر احتمال بیمار شدن شما را با افزایش رو به رو می سازد. خوشبختانه، رعایت بهداشت خوب و مناسب به سادگی رعایت کردن مراحل صحیحی می باشد تا خود را پاکیزه نگاه دارید و عادت های خوبی را بنا کنید که همیشه برای شما نتایج خوبی را به همراه داشته باشند. مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما  می آموزد چگونه با رعایت بهداشت خود را تمیز نگه دارید از بیمار شدن فرزندان خود در مدارس پسرانه  جلوگیری کنید.

 

بخش اول: خود را تمیز نگاه دارید.

 

1.هر روز دوش بگیرید و یا حمام کنید. زمانی که دوره بلوغ تان شروع می شود و به مدرسه می روید، حمام روزانه برای داشتن یک بهداشت خوب واجب و ضروری است. از صابون و آب گرم در حمام استفاده کنید و روی صورت، دست ها، پاها، زیر بغل، کشاله ران و پایین تنه تان تمرکز کنید.

 

 • بعد از این که بسیار عرق کردید، بعد از ورزش و یا فعالیت های فیزیکی در مدرسه حتما دوش بگیرید.

 

مدارس پسرانه

 

 1. موهای تان را به طور مرتب بشویید. اگر موهای خشک، زبر و فرفری دارید، شاید نخواهید تا هر روز آن را بشویید، زیرا ممکن است خشک تر شوند. در هر صورت، اگر موهای چرب و روغنی و یا متعادلی دارید، باید هر روز این کار را انجام دهید تا از روی هم انباشته شدن چربی و روغن ها روی تار موهای تان جلوگیری به عمل آورید. امتحان کنید و ببنید که هر چند وقت یک بار باید موهای تان را بشویید تا درخشان و سالم به نظر برسند.

بهداشت مدارس

 

 1. هر روز دندان های تان را مسواک بزنید و نخ دندان استفاده کنید. دو تا سه بار در طول روز دندان های تان را مسواک بزنید تا لثه و دندان های سالمی داشته باشید. هر زمان که مسواک می زنید، اطمینان به دست بیاورید که تمام دندان های تان را با برس مسواک تمیز می کنید و برای این کار مدت زمانی را اختصاص دهید. هم چنین، مطمئن شوید که حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده می نمایید. این امر می تواند دهان شما را تمیز نگاه دارد و باعث شود تا بوی بدی ندهد.

 

 • بهتر است دندان های تان را هر بار دو دقیقه مسواک کنید.
 • باید مسواک تان را هر دو تا سه ماه یک بار عوض نمایید.

بهداشت

 

 1. ناخن های تان را بگیرید. هر زمان که ناخن های تان به نظر بلند می آیند، آن ها را با ناخن گیر و یا قیچی مانیکور کوتاه کنید. شما باید هم چنین در هنگام شستن دست ها نیز آن ها را تمیز نمایید. کوتاه نگه داشتن ناخن ها می تواند به نگهداری مناسب و سلامت ناخن ها کمک کند.

 

مدارس پسرانه

 1. هر روز لباس های تان را عوض کنید. پوشیدن لباس های کثیف می تواند باعث شود تا باکتری ها و جانداران ریز میکروسکوپی روی بدن تان انباشته شوند. بسیار بسیار اهمیت دارد تا لباس هایی را عوض کنید که به بدن تان نزدیک تر بوده و یا در تماس مستقیم با پوست تان می باشند، مانند زیر پیراهن و لباس زیر. انجام این کار به صورت روزانه می تواند باعث جلوگیری از بوی بد لباس ها شود و آن ها را تمیز نگاه می دارد.
 • بهتر است هم چنین لباس های تان را بعد از این که خیلی عرق کردید، بشویید (مانند مواقعی که زنگ ورزش دارید).

 

بخش دوم: بوی خوشی بدهید.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

1.از دئودورانت زیر بغل استفاده کنید. اگر خیلی عرق می کنید، ضد تعریق های زیر بغل می توانند از عرق کردن شما جلوگیری به عمل آورند. اگر با پدر و مادر خود زندگی می کنید، از آن ها بخواهید تا دئودورانت هایی را از مغازه های آرایشی بهداشتی یا داروخانه ها برای شما تهیه کنند. هر روز دئودورانت را زمانی که از خواب بر می خیزید، استفاده کنید تا به این ترتیب زیر بغل تان همیشه در طول روز بوی خوشی دهد.

 • توجه داشته باشید که دئودورانت های زیر بغل نمی توانند جایگزین دوش گرفتن و حمام رفتن شوند.

 

بیمار شدن

 1. پاهای خود را تمیز نگه دارید. پوشیدن جوراب های کثیف، و یا اصلا نپوشیدن جوراب، می تواند باعث بدبو شدن پاهای تان شود. اگر از جوراب های تمیز استفاده می کنید، اما هم چنان پاهای تان بوی بدی می دهند، در حمام و یا زمانی که دوش می گیرید روی تمیز کردن پاهای تان تمرکز کنید و کفش های تان را در طول هفته عوض کنید.
 • اطمینان به دست بیاورید که قبل از پوشیدن جوراب ها و کفش های تان، پاهای شما کاملا تمیز است.
 • مقدار پودر تالک را روی پاهای خود بعد از حمام کردن بریزید تا باعث شود تا پاهای تان بوی خوشی بدهد.

 

بهداشت

3.روغن های با رایحه دلپذیر و خوشبو و ادکلن هایی را استفاده کنید. اگر هنوز با بوی بد بدن خود مشکل دارید، سعی کنید تا آن بو را با یک ادکلن و یا روغن خوشبو کننده پوشش دهید. یک اسپری خوشبو کننده یا ادکلن را به مچ دست و گردن تان بزنید. زمانی که از ادکلن، اسپری بدن و یا روغن خوشبو کننده استفاده می کنید، مطمئن شوید که تعادل را رعایت می نمایید و خیلی از آن ها به کار نمی برید و یا از عطرهایی استفاده نمی کنید که خیلی تند می باشند.

بهداشت

 

بخش سوم: عادت های خوبی را در خود پرورش دهید.

 

1.روتین بهداشتی روزانه خود را رعایت کنید. بهترین راه برای داشتن بهداشت خوب این است که آن را تبدیل به روتینی کنید که باید هر روز انجام دهید. برنامه ریزی داشته باشید و وقت کافی را برای آن اختصاص دهید و مطمئن شوید که قدم به قدم برنامه تان را اجرا می کنید.

 

 • یک روتین صبحگاهی می تواند شامل بیدار شدن 7 صبح برای مسواک کردن دندان ها، شستن صورت، و استفاده از دئودورانت قبل از رفتن به مدرسه باشد.
 • زمانی که به خانه رسیدید، می توانید ( ساعت 6 بعد از ظهر) دوش بگیرید و درست قبل از خواب، دندان خود را مسواک زده و نخ دندان استفاده کنید.

 

تمیز

 1. به پوست خود و این که چقدر عرق می کند، توجه داشته باشید. بدن شما هم چنان که رشد می کنید، تغییر می کند و این به معنای این است که اتفاق متعدد و مختلفی برای شما می افتد. هم چنان که دوره بلوغ را طی می کنید، ممکن است عرق بیشتری کنید و پوست شما ممکن است چرب تر شود.
 • اگر متوجه شدید که عرق بیشتری می کنید، استفاده از ضد تعریق های زیر بغل را برای کاهش عرق خود فراموش نکنید.
 • اگر مشاهده کردید که صورت تان چرب است، به طور منظم آن ها را با صابون صورت که برای پوست های چرب طراحی شده است، بشویید.

 

بهداشت

 1. به طور منظم دست های تان را بشویید. سعی کنید خود را عادت دهید تا بعد از دستشویی، بازی کردن در حیاط مدرسه و یا خانه و یا حمل کردن هر چیزی که میکروب و باکتری دارد مانند زباله، دست تان را بشویید. برای جلوگیری از بیمار شدن و پخش شدن میکروب ها به غذای تان در هنگام خوردن وعده های غذایی در طول روز، مطمئن شوید که قبل از نشستن پشت میز و یا نشستن سر سفره، دست تان را خوب می شویید.
 • هم چنین ضد عفونی کننده دست را همیشه همراه خود در مدرسه داشته باشید. دقت کنید که این مورد جایگزین شستن دست های تان نمی شود.

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories