مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

0
(0)

بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

 

مکمل بیوتین برخلاف باور عموم مردم، درمان کامل برای ریزش موها به شمار نمی رود. به دنبال بازگشت رشدمو، درمان ها و قرص های بسیاری مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند تا این موضوع مشخص شود که آیا کار می کنند و نتیجه بخش می باشند یا خیر.

حدود یک سال پیش، اتفاقاتی در زندگی من شروع شد و سه ماه بعد از این که میزان استرس من سر به فلک کشید، بدن من تصمیم گرفت تا به وسیله ضربه زدن به موها و سرم، اعتراض خود را اعلام کند. موهای من شروع به ریختن کردند. مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی هفتادرنگ در زمینه مصرف مکمل بیوتین و اثرات آن بر ریزش مو و رشد مو اطلاعاتی را در اختیار شما میگذارد.

بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

ریزش مو و طاسی تنها مشکل مردان نمی باشد، اما این امر نباید تبدیل به استرسی برای خانم ها شود. با وجود اینکه جوامع امروزی شعار سر می دهند که “موهای شما، جذابیت طلایی شما هستند” و این موضوع را در ذهن ما مانند طبل مداوم می کوبند، تقریبا همیشه می شنویم و از بچگی در گوش مان خوانده اند که راهی برای موهای از دست رفته در حمام یا روی شانه ها وجود ندارد. این را هم بدانید که هر چه بیشتر درباره ریزش موهای خود استرس داشته باشید، هورمون کورتیزول در بدن افزایش می یابد که خود به تنهایی موجب ریزش موی بیشتری می شود.

در چنین شرایطی که ناامیدانه به دنبال راهی برای توقف ریزش موی جهنمی خود می باشید، توصیه رایج مخصوصا از جانب دکتر ها این است که مکمل بیوتین مصرف کنید.

بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

بیوتین چیست؟

چه مقدار باید بیوتین مصرف کنید؟ به نظر می رسد که هیچ کس پاسخ را نمی داند. و آیا بیوتین واقعا می تواند کمک کننده باشد؟ یا این که تنها برای افرادی کاربرد دارد که کمبود این ویتامین را دارند؟ به نظر می رسد که هیچ کس هیچ نظری ندارد. من به شخصه تست و آزمایشاتی انجام دادم و کمبود بیوتین نداشتم. اما باز هم همین توصیه به من می شد: “تنها از مکمل بیوتین استفاده کن. “

علی رغم عدم وجود مدارک و شواهد علمی دال بر موثر بودن آن، بیوتین که یک ویتامین B یافت شده در غذاهایی مانند تخم مرغ، سالمون و دانه آفتاب گردان می باشد و می تواند به متابولیزم چربی و کربوهیدرات بدن کمک کند، به عنوان تنها درمان موثر ریزش و فقدان موها به شمار می رود. این یک راه حل آسان و البته ارزان است. اما کارشناسان بیشتری حالا قبول می کنند که ارتباط بیوتین با ریزش و یا از دست دادن موها وابسته به گذشته است. اگر ما درباره کمک به خانم ها برای درمان موثر ریزش موهای شان جدی باشیم، باید روش صادقانه و واقعی در میان باشد.

بر خلاف باور و درک عموم مردم که مکمل های بیوتین برای باریک و نازک بودن موها موثر است، داده های تایید کننده اندکی از این امر پشتیبانی می کنند. بسیار اهمیت دارد تا ارزیابی و تست هایی از بیمارانی که دارای موهایی نازک و باریکی می باشند به عمل بیاید، مانند آزمایش خون کامل تا نه تنها سطح بیوتین مشخص شود، بلکه سایر کمبودها و مسائل سلامتی فرد مورد بررسی قرار بگیرد.

و اما بیوتین.

بیوتین یک ویتامین حل در آب است که نقش های بسیاری در بدن دارد و به عنوان ویتامین درمان ریزش موها شناخته می شود. در هر صورت شواهد و مدارک علمی اندکی وجود دارد که بیوتین به تنهایی یک تاثیر دراماتیک روی رشد و سلامت موها دارد، این ویتامین به تنهایی برای درمان این عارضه به کار نمی رود، زیرا کلید اصلی برای درمان ریزش و از دست دادن موها، استفاده از یک روش جامع است.

بیوتین یک قرص رشد موی فوق العاده ای می باشد، اما آیا واقعا نتیجه می دهد؟

از این رو چرا بیوتین بسیار محبوب است؟

واقعیت این شایعات و حرف و حدیث ها درباره مکمل هایی مانند بیوتین به این امر باز می گردد که بیوتین یک استاندارد طلایی در درمان ریزش موها در گذشته به شمار می آمد. اگر تنها یک نقص در زمینه آموزش طبی و پزشکی وجود داشته باشد، آن هم عدم تمرکز روی علم تغذیه است.

تحصیلات طبی و پزشکی اغلب به طور کامل جدای از علم تغذیه می باشند و یا در بهترین حالت ممکن، تنها دستورالعمل های ابتدایی وجود دارد. به دکترها و پزشکان یاد داده شده است که دیابتی ها باید از کربوهیدرات ها صرفه نظر کنند و بیماران  قلبی باید از گوشت قرمز و نمک ممانعت به عمل بیاورند- اما نقش عامل تغذیه ای التهاب به وجود آمده چیزی نیست که در مدارس و دانشگاه های طبی و پزشکی تعلیم داده شود- البته مکمل های گیاهی و داروهای گیاهی اصلا در این جا مورد بحث ما نیست.

اهمیت پر شدن این فضای خالی در آموزش پزشکی و طبی احساس می شود.

پزشکی می تواند یک رشته تخصصی باشد، از این رو بسیار اهمیت دارد تا پزشکان در تمامی بخش های زندگی بیماران که روی سلامتی شان تاثیر می گذارد، به آموزش های خود ادامه دهند. در برخی شرایط، پزشکان با همکاران خود در زمینه تغذیه همکاری می کنند که می توانند توصیه های تخصصی را ارائه دارند که احتمالا آن دست از پزشکان از آن بی اطلاع می باشند و یا اطلاعات کمی دارند.

اگر بیوتین تاثیری در این زمینه ندارد، پس چه مزیتی دارد؟

در هر صورت راه حل درمان ریزش موی بیوتین می تواند ما را به سمت خلق روش های درمانی گیاهی سوق دهد که واقعا و صادقانه می تواند به درمان ریزش موها کمک کرده و رشد مجدد آن ها را باعث شود.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories