مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , , , > واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

0
(0)

واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

 راهنمایی کامل درباره هر چیزی که باید بدانید

چگونه برچسب های مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست و یا معنای دقیق روش های درمانی را متوجه می شوید؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ اطلاعاتی در مورد واژه نامه مراقبت از پوست  حرف C و دانش آن به شما خواهیم گفت .

این صفحه را بوک مارک یا ذخیره کنید . جدی می گوییم، همین حالا این کار را انجام دهید. ما بیش از هر شخص دیگری می دانیم که صنعت و زمینه زیبایی چقدر می تواند وسیع و پیچیده باشد .

مخصوصا اگر حرف از پوست در میان باشد. برای کمک بهتر به شما، مجموعه ای از عبارت های مرتبط با پوست همراه با 100 تعریف جدید از جمله مواردی که تزریقی یا موضعی می باشند را گرد هم آوردیم . و هم چنین مشکلات پوستی و اصطلاحات موجود در مطب ها و کلینیک ها و انواع ابزارهای محبوبی که  مورد استفاده قرار می گیرد را تحت پوشش قرار می دهیم .

از این رو دفعه بعد زمانی که نسبت به یک برچسب مواد تشکیل دهنده محصول مراقبت از پوستی احساس سردرگمی کردید و نمی دانید که به چه معنا می باشند و چه کاری برای پوست تان انجام می دهند (به طور مثال، هیدروکسی پیناکولون چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟)

و یا اگر نمی دانید که پزشک متخصص شما درباره چه روش درمانی صحبت می کند (RF؟ LED؟ LPL؟ PRP؟)، این لغت نامه با یک کلیک در دسترس شما خواهد بود و می توانید به راحتی دانش و اطلاعات خود را در این زمینه بسط دهید .

واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

C

CAFFEINE

این ماده در برگ ها و دانه های گیاهان مختلف تولید می شود و می تواند هم چنین در محیط آزمایشگاهی نیز به دست بیاید. این ماده در کرم های سلولیت و کرم های دور چشم به کار می رود و موجب تنگ شدن رگ های خونی شده که به دنبال آن قرمزی و پف و برآمدگی کاهش می یابد.

CALAMINE

برای درمان خارش و التهابات جزئی پوست به کار می رود. این مایع صورتی رنگ ترکیبی از زینک اکساید و آهن اکسید است.

 

 

CANNABIDIOL (CBD)

یکی از بیش از 80 ترکیب به نام کانابینوئیدها که از گیاه شاهدانه ساتویا استخراج می شوند. این روغن برای خواص ضد التهابی، مرطوب کنندگی و ضد درد (مسکن)  خود در محصولات زیبایی به کار می رود.

 

 

CARNITINE

هم چنین تحت عنوان L-carnitine نامیده می شود. این آمینو اسید زمانی که به طور طبیعی در بدن انسان حضور دارد، چربی را به انرژی تبدیل می کند. در بحث مراقبت از پوست، این ماده تشکیل دهنده اغلب در کرم های سلولیت و کرم های دور چشم یافت می شود. از جایی که اطلاعات کلینیکی اندکی از تاثیر گذاری طولانی مدت آن در دسترس می باشد، اما خواص ضد التهابی آن می تواند به طور موقتی چین و چروک ها و پف و برآمدگی را هموار کند.

واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

واژه نامه مراقبت از پوست حرف C

CARNOSINE

این نوع جفت و ترکیب شدن آمینو اسیدها به طور طبیعی اتفاق می افتد و صدمات ناشی از التهابات، گلیکاسیون و فعالیت رادیکال های آزاد را از بین می برد و سطح آن در بدن ما با افزایش سن کاهش می یابد . برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل یا کرم های موضعی شامل این ماده، می تواند جلوی چین و چروک های زودرس، تجزیه کلاژن و نازک شدن پوست را بگیرد .

 

CASEIN

یک پروتئینی است که در شیر پستانداران وجود دارد که ممکن است در برخی افراد موجب بروز آکنه شود.

 

CELL COMMUNICATION

یک عبارت گسترده که به روشی که سلول ها اطلاعات را با استفاده از پروتئین ها و دیگر مولکول های علامت دهی ارسال می کنند و اطلاعات را از درون و بیرون بدن به وسیله گیرنده های موجود روی غشای سلولی دریافت می کنند، باز می گردد. این روزها کرم ها پوستی بیشتری شامل مواد تشکیل دهنده ای مانند رتینول، کارنوزین و پپتیدها می باشند که ادعا دارند که به گیرنده ها متصل شده و سلول ها را تشویق می کنند تا مانند نسخه جوان تر و سالم تر خود رفتار نمایند.

 

CELLFINA

تنها روش غیر جراحی مورد تایید سازمان FDA که به طور کلینیکی اثبات شده است که ظاهر سلولیت ها در ران ها و باسن حداقل به مدت سه سال بهبود می دهد. دستگاهی که در مطب متخصصان وجود دارد از یک تیغه سوزنی شکل اتوماتیک استفاده می کند تا پیوند میان بافت های چربی را بشکند و از هم جدا کند و به این ترتیب پوست چروک شده در چند روز صاف و هموار می شود. این روش بعد از تزریق بی حسی لیدوکائین و هر بار روی یک قسمت از بافت چربی انجام می شود.

 

CELLULITE

سلولیت روی بیش از 90 درصد از خانم ها (به دلیل استروژن و عوامل ژنتیکی) تاثیر می گذارد و زمانی روی می دهد که سلول های چربی متورم و برجسته می شوند و به بافت های سفت و محکم فیبری (سپتا یا Septa)  فشرده می گردند و به این دلیل سطح ناصاف و غیر همواری روی پوست پدید می آید. تنها 10 درصد از آقایان از سلولیت رنج می برند، زیرا ساختار سپتای آن ها به گونه متفاوتی می باشد و بهتر می توانند سلول های چربی را در خود نگاه دارند تا از برآمده شدن آن ها جلوگیری به عمل آید.

 

CERAMIDES

این ماده به طور طبیعی در چربی پوست یا سبوم پوست وجود دارد. این چربی ها سلول های اپیدرم را در کنار هم نگه می دارند تا مانع محافظتی پوست را تقویت کنند.

 

 

CETYL/STEARYL ALCOHOL

الکل های چربی که کرم ها و شوینده ها را تثبیت می کنند و یک حالت مخملی و نرم و لطیف را به وجود می آورند.

 

CHAMOMILE-FLOWER EXTRACT

یک ماده محبوب در شوینده ها و کرم ها برای پوست های حساس می باشد. این مرطوب کننده گیاهی برای خواص تسکین دهندگی التهاب و سوزش و مقابله با صدمات رادیکال های آزاد خود شناخته شده است.

 

 

CHOLESTEROL

یکی از سه لیپیدهای اصلی (یا مولکول های چربی) تشکیل دهنده مانع دفاعی پوست که به جلوگیری از دست رفتن آب کمک می کند تا پوست مرطوب بماند و به درستی عمل کند.

 

 

CITRIC ACID

این ماده در بسیاری از میوه ها یافت می شود. آلفا هیدروکسی اسید آنتی اکسیدان به عنوان یک محافظ طبیعی عمل می کند. زمانی که در ماسک ها و شوینده ها به کار می رود، می تواند پوست را روشن کرده و لایه بالایی آن را لایه برداری نماید و به این ترتیب ساخت کلاژن جدید را تحریک می نماید.

 

CLEAR + BRILLIANT

این لیزر فرسایشی ملایم سوراخ های میکروسکوپی را در پوست به وجود می آورد و باقی قسمت ها را دست نخورده باقی می گذارد تا پروسه طبیعی بهبودی بدن را تحریک نماید. بنابراین پوست تحریک به افزایش رشد کلاژن های جدید می شود و بازسازی سلولی نیز بهبود می یابد تا پوستی با تناژ و بافت یکدستی به وجود بیاید که کمترین نقصی در آن دیده می شود. انجام جلسات درمانی متداوم (چهار تا شش جلسه) برای کسب نتیجه بهتر مورد نیاز می باشد.

 

COENZYME Q10 (UBIQUINONE)

سطح این آنتی اکسیدان با افزایش سن و قرارگیری در معرض اشعه UV کاهش می یابد. این ماده در محصولات مقابله با چین و چروک افزوده می شود تا از ساختار سلول های پوست محافظت کرده و بافت پوست را بهبود دهد.

 

COFFEEBERRY

یک آنتی اکسیدان قدرتمند است. این عصاره گیاهی بسیار ماده گران قیمت و پرقدرتی است که خیلی در دسترس نمی باشد.

 

COLLAGEN

این پروتئین حدود 80 درصد از پوست را شکل می دهد و فیبرهای آن پوست را سفت و محکم و قدرتمند می سازد. کلاژن به طور طبیعی به طور مرور زمان شکسته و تجزیه می شود اما مواد تشکیل دهنده مشخصی مانند رتینول ها و پپتیدها می توانند تولید کلاژن جدید را تحریک نمایند . کلاژن به عنوان یک از فراوان ترین پروتئنی های بدن انسان می تواند پوست را ضخیم، قدرتمند و هموار نماید. درمان های لیزری و رتینوئیدها موجب به وجود آمدن این پروتئین می شوند و اشعه های UV و رادیکال های آزاد موجب شکسته شدن آن می گردند.

 

 

COMEDONE

یک عبارت گسترده برای منافذ پوست و فولیکول های مو که توسط سلول های مرده پوست چسبناک و سبوم پوست مسدود می شود و از این رو به گونه مناسبی تخلیه نمی گردند. زمانی که فولیکول ها باز می مانند، پیگمنت سبوم در معرض قرارگیری هوای آزاد تیره می شود و به این دلیل جوش سرسیاه ایجاد می گردد. زمانی که باکتری عامل آکنه به منافذ بسته حمله می کند، در نتیجه التهابی به وجود می آید که به شکل جوش های سر سفید است.

 

COOLSCULPTING

این روش توسط متخصصان پوست هاروارد، Dieter manstein و R.rox Anderson اختراع شده است. این یک روش درمانی غیر جراحی برای کاهش چربی است که از سرمای شدید استفاده می کند تا به طور دائمی سلول های چربی را از بین ببرد (مانند علم کرایولیپولیز). سلول های چربی کریستال شده به طور طبیعی متابولیز می شوند و در طول چند هفته در بدن کاهش می یابند.

 

 

COPPER PEPTIDES

این ماده در بسیاری از فرمول های مقابله با چین و چروک یافت می شود. این آمینو اسیدها به درمان و التیام زخم ها، محافظت از کلاژن در برابر آسیب های رادیکال های آزاد، تسکین التهاب و سوزش و بهبود ساخت کلاژن های جدید کمک می کنند.

 

 

CYSTIC ACNE

این نوع از آکنه های شدید که احتمال بروز اسکار را نیز افزایش می دهند، زمانی که مجموعه ای از سلول های مرده پوست، سبوم و باکتری عامل آکنه در منافذ پوست به طور عمیق نفوذ می کنند و یک نوع جوش چرکی را ایجاد می کنند که دیوار منافذ را تخریب کرده و به بافت های مجاور نیز سرایت می نمایند، به وجود می آید.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها