مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > توصیه هایی برای جلوگیری از بروز آکنه در هوای سرد زمستان

توصیه هایی برای جلوگیری از بروز آکنه در هوای سرد زمستان

0
(0)

آب و هوای سرد زمستان می‌تواند آکنه‌های روی پوست را به وجود آورد که فاجعه می‌باشد.

متعجب شدید؟ مطمئنا انتظار آب و هوای سرد و یک پوست خشک را در این فصل دارید. اما این لکه‌ها و آکنه‌های روی پوست برای تابستان می‌باشند، این‌طور نیست؟

باید بگوییم که خیر، مطالعات نشان داده است که به طور متوسط احتمال بروز آکنه‌های روی پوست در زمستان 11 درصد افزایش پیدا می‌کند. اما دلیل این امر چیست؟

پوست‌های خشک و یا پوست‌های ترک‌خورده بیشتر تمایل دارند تا مستعد این آکنه‌ها شوند. آکنه زمانی روی می‌دهد که پوست تمایل به بستن و مسدود کردن غدد چربی خود دارد.

از این رو این موارد چه ارتباطی با مدیریت آکنه و روتین مراقبت از پوست روزانه شما دارد؟

در این زمینه باید سعی کنید تا روی پاک‌سازی پوست خود تمرکز کنید و سعی نمایید تا پوست تان را با آب سرد آبکشی کنید و به‌گونه‌ای صورت خود را خشک کنید که گویی صورت یک کودک تازه به دنیا آمده را پاک می‌کنید.

سپس پوست خود را آبرسانی کنید- اگر پوست شما نیاز به استفاده از رتینول دارد، سعی کنید تا در زیر آن از مرطوب‌کننده به کار ببرید. اجازه دهید جذب شود. این روند را همیشه در برنامه مراقبت از پوست خود در فصل زمستان داشته باشید.

در نهایت نیز از یک دستگاه بخور در اتاق به کار ببرید تا اثرات خشکی ناشی از گرمای موجود در اتاق خنثی شود و اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی خوبی را پیروی می‌کنید و هم‌چنین زمانی که بیرون می‌روید، سعی نمایید تا پوست تان را مرطوب نگاه دارید.

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories