مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ناخن > چگونگی انجام مانیکور فرنچ عالی برای ناخن های تان

چگونگی انجام مانیکور فرنچ عالی برای ناخن های تان

0
(0)

چگونگی انجام مانیکور فرنچ عالی برای ناخن های تان

مانیکور فرنچ می تواند به درستی در خانه انجام شود.بعضی افراد احساس می کنند که مانیکور فرنچ یک سبک قدیمی برای ناخن ها به شمار می رود. اما بسیاری نیز معتقد هستند که آن یک روش پایان ناپذیر برای شکل دادن به ناخن ها است. ناخن های شما با استفاده از این روش شیک ،زیبا، تمیز و مناسب برای همه موقعیت ها و رویدادهای زندگی تان خواهد شد. در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ با ما همراه باشید تا چگونگی انجام مانیکور فرنچ عالی برای ناخن های تان را به بهترین شکل ممکن به شما آموزش دهیم،با ما همراه باشید.

هر زمان که خواستید ناخن های تان را طراحی کنید، همیشه به زمان بندی خود دقت داشته باشید تا این پروسه باعث مختل شدن کارهای دیگرتان نشود. شما می خواهید تجربه ای لذت بخش و بدون استرس داشته باشید، بنابراین برای انجام این پروسه یک یا دو ساعت زمان در نظر بگیرید. در ادامه لیستی از وسایل مورد نیاز شما قبل از شروع مانیکور آورده شده است:

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

آنچه شما نیاز خواهید داشت:

 • کاسه کوچک آب گرم.
 • سوهان ناخن.
 • پاک کننده لاک ناخن (اگر ناخن مصنوعی دارید، حتما گزینه بدون الکل را انتخاب کنید).
 • قیچی.
 • ابزار ترمیم کوتیکول.
 • کرم پاک کننده پوست.
 • کرم نرم کننده/لوسیون دست.
 • حوله (حوله را رول کرده و هنگام طراحی ناخن زیر مچ دست خود قرار دهید).
 • گوش پاک کن یا ابزارهای مشابه.
 • پنبه های توپی یا پدها.
 • بسته مانیکور فرنچ ناخن ها (موجود در اکثر داروخانه ها).
 • لاک مانیکور فرنچ.
 • لاک پاک کن.
 • 2 کیسه پلاستیکی کوچک

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

1_جواهرات را در بیاورید و تمام آثار لاک ناخن را با استفاده از پنبه یا پد های آغشته به لاک پاک کن تمیز کنید. به یاد داشته باشید که استون یا الکل، ناخن ها را به طور چشمگیری خشک می کند، از این رو اگر لاک پاک کن ها، بدون الکل باشند بهتر است، اما باید به یاد داشته باشید که پاک کردن لاک ناخن ها به این ترتیب و به این وسیله زمان بیشتری می طلبد. ( برای ناخن های مصنوعی نباید از محصولات حاوی الکل استفاده کنید، در غیر این صورت آن ها از بین خواهند رفت.)

2_ ناخن ها را مطابق با سیلقه خود کوتاه کنید و سوهان بکشید تا شکل بگیرند. به یاد داشته باشید که هنگام سوهان کشی این کار را فقط در یک جهت انجام دهید نه با حرکت عقب و جلو. شکل ناخن موردی است که کاملا مربوط به سلایق شخصی هر فرد مربوط می شود . در حال حاضر شکل مربعی بسیار محبوب تر است, با این حال شکل بیضی هم هنوز جایگاه خود را دارد.

3_برای از بین بردن کوتیکول های مرده, دست های خود را در یک کاسه آب قرار دهید تا کوتیکول ها نرم شوند. بهتر است دست های تان 5 دقیقه به خوبی خیس بخورند. مخصوصا اگر دست های شما خشک است، می توانید آن ها را 5 دقیقه بیشتر در کیسه های پلاستیکی قرار دهید. این باعث می شود که کوتیکول ها بسیار نرم شده و حتی دست های شما کم تر احساس زبر بودن کنند.

4_ برای دوری از پرز یا رشته های نخ در حوله های معمولی , دست ها و ناخن ها را با یک حوله آشپزخانه خشک کنید که نرم تر و لطیف تر بوده و بافت منعطف تری دارد.

5_ با ابزار مناسب و مشخص به آرامی کوتیکول ها را به سمت ریشه ناخن حرکت دهید. پوست اضافی را با قیچی برش ندهید، مگر اینکه مطمئن باشید آن پوست مرده است. در غیر این صورت شما به پوست خود به طور جدی آسیب وارد می کنید.

6_از انتهای ابزار کنار زدن کوتیکول ناخن می توان برای از بین بردن کثیفی های باقی ماند زیر ناخن استفاده کرد.

7_از مرطوب کننده یا لوسیون دست استفاده کنید و دستها و قسمت پایین بازوهای تان را ماساژ دهید, این کار به گردش خون بهبود کمک می کند  و بسیار آرام بخش است. قبل از طراحی، یکی از ناخن هارا در پاک کننده ناخن تمیز کنید. فقط سطح ناخن را به آرامی پاک کنید، در غیر این صورت ممکن است رطوبت هنوز هم روی ناخن موجود باشد و از ماندن و چسبیدن موفقیت آمیز لاک به ناخن شما جلوگیری کند.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

8_ لایه اولیه لاک را به این ترتیب روی ناخن بزنید که ابتدا در مرکز و وسط ناخن قرار بگیرد و سپس کنارها را کاملا پوشش دهد. اطمینان به دست بیاورید که تمامی لایه های لاک نازک می باشند. شاید وسوسه شوید که با یک لایه ضخیم شروع به لاک زدن ناخن های خود کنید، اما باید این را بدانید که ناخن های تان به این ترتیب حالت نامناسبی پیدا کرده و خیلی دیر خشک می شوند.

9_ یک نکته برای سرعت بخشیدن به خشک شدن لاک ناخن این است که حدودا یک یا دو دقیقه بعد از لاک زدن دست های خود را تکان دهید و زیر آب سرد بگیرید.

10_ناخن های مانیکور شما باید شامل نوار راهنما باشد تا بتوانید به خوبی نوک ناخن های خود را به گونه ای که می خواهید، طراحی کنید.

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

11_ زمانی که لایه اولیه و پایه شما تماما خشک شد، از نوار همراه زیر بخش سفیدی طبیعی ناخن استفاده کنید. هدف شما به وجود آوردن یک هلال زیبا و تمیز روی نوک ناخن ها است. سایز هلال واقعا بستگی به سلیقه شخصی دارد. مگر این که شما ناخن های بسیار کوتاهی داشته باشید (صدف ناخن کوچک) که در این صورت بهتر است فقط لایه نازکی از نوک ناخن سفید شود، در غیر این صورت نامتعادل به نظر خواهد رسید و ناخن های تان را کوتاه نمایان می سازد. برعکس این موضوع هم صدق می کند. اگر صدف ناخن شما بزرگ است، باید سفیدی نوک ناخن ها پهن تر باشد تا این تعادل حفظ شود.

12_ خط سفید را به جای حالت افقی, تقریبا در همان جهتی که لایه پایه و ابتدایی لاک وجود دارد، می زنیم. از میانه مسیر نوار شروع کنید و تا هر دو گوشه ناخن ادامه دهید تا کنترل بیشتری داشته باشید.

13_ قبل از در آوردن نوار های راهنما صبر کنید تا سطح آن لایه خشک شود.

14_اگر بقایایی از نوار راهنمای روی ناخن باقی ماند، امکان پاک کردن آن با گوش پاک کن و یا ابزارهای مشابه که به الکل خالص آغشته شده است، وجود دارد (البته زمانی که لاک کاملا خشک شده باشد).

 

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

15-برای جلوگیری از لب پر شدن لاک ناخن های تان و قسمتی که مانیکور شده است، از یک براق کننده ناخن استفاده کنید. حالا مانیکور ناخن های شما آماده است و می توانید از آن ها لذت ببرید و خود را تحسین کنید.

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها