مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > حالت دادن مو با سشوار و نکاتی درباره

حالت دادن مو با سشوار و نکاتی درباره

4
(3)

نکاتی درباره حالت دادن مو با سشوار

سشوار کشیدن مو و حالت دادن مو با سشوار یا براشینگ مو اگر به شیوه درست انجام شود نه‌تنها می‌تواند موهایتان را خوش‌حالت کند بلکه می‌تواند بافت موهایتان را نیز بهبود ببخشد. بنابراین مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی هفتادرنگ  نکاتی که هنگام براشینگ مو و حالت دادن مو با سشوار باید در نظر داشته باشید را یادآوری میکند:

موهایتان را با شامپو مرطوب کننده بشویید.

برای اینکه حالت دادن مو با سشوار  نتیجه بهتری بگیرید پیشنهاد می‌کنیم موهایتان را با شامپوی مرطوب‌کننده بشویید زیرا این نوع شامپوها میزان آسیبی که به موهایتان می‌رسد را کاهش می‌دهند. مجبور نیستید از شامپوهای خیلی گران‌قیمت استفاده کنید هر شامپوی مرطوب‌کننده‌ای که با موهایتان سازگار باشد برای سشوار کشیدن مناسب است.

 

به‌آرامی با حوله موهایتان را خشک‌کنید.

به‌اندازه‌ای که از موهایتان آب نچکد. خشک‌کردن بدون توجه و خشن می‌تواند موهایتان راخشک کند و موخوره ایجاد کند. حوله را دور سر خود بپیچید و کمی فشارش دهید. اگر موهایتان کوتاه است می‌توانید با حرکات دایره‌ای کمی حوله را روی سرتان بکشید.میتوانید از سشوار و یک برس بزرگ هم برای حالت دادن به موهایتان کمک بگیرید.

 

موهایتان را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید. 

هرچقدر که این قسمت‌ها بزرگ‌تر باشند زمان بیشتری برای حالت دادن مو با سشوار و خشک کردن موهایتان نیاز دارید. معمولاً 4 تا 6 قسمت بهترین گزینه است. باید مراقب باشید که مویی گره نخورده باشد. اگر موهایتان بلند و ضخیم است با استفاده از گیره‌های متعدد آن‌ها را جدا کنید. اگر موهایتان کوتاه است می‌توانید آن‌ها را به دو قسمت تقسیم کنید.برای تقسیم مو به شش قسمت پیشنهاد ما این است که 6 دسته شامل چتری، پهلوی راست، پهلوی چپ، مرکز سر، پس سر، پشت سر باشد، نکات زیر را برای تقسیم بندی بهتر در نظر داشته باشید:

  • برای تقسیم بندی مو‌های پیشانی لازم است از شکستگی ابرو تا شکستگی ابروی دیگر را تا پایین سر جدا کنید.
  •  سپس به صورت عمودی، مو‌های سمت راست لاله گوش بالایی را  تا مرکز سر جدا کنید.
  •  به همین ترتیب به صورت عمودی، مو‌های سمت چپ لاله گوش بالایی را تا مرکز سر جدا کنید.
  •  قسمت سمت راست بالای سر را به سمت چپ ادامه داده و تا مرکز سر مو‌ها را جدا کنید.
  •  قسمت سمت چپ بالای سر را به سمت راست ادامه داده و مو‌های آن را نیز جدا کنید.
  •  همین تقسیم بندی را برای پس سر و پشت سر نیز رعایت کنید.

 

حالت دادن مو با سشوار را از 15 سانتی‌متر مانده به کف سرتان شروع کنید. 

هنگام سشوار کشیدن، این فاصله رو رعایت کنید تا سرتان نسوزد. هیچ‌وقت در جهت بالا سشوار نکشید این کار به موهایتان صدمه می‌زند.

 

از بالا به پایین سشوار کنید.

حتماً سشوار را از بالا به پایین حرکت دهید تا گرما را در یک قسمت مو به‌صورت طولانی متمرکز نکنید. اگر سشوار را به مدت طولانی در یک نقطه نگه‌دارید ممکن است باعث خشک شدن یا سوختن موهای آن قسمت شوید.

 

توجه کنید که زمان حالت دادن مو با سشوار ، موهایتان باید کمی نم داشته باشند.

در غیر این صورت موهایتان وز می‌کند و صدمه می‌بینند؛ بنابراین بهتر است بعد از استحمام موهایتان را رها کنید تا به مدت 5 تا 10 دقیقه به‌صورت طبیعی خشک شود.

 

کارتان را با سشوار سرد تمام کنید. 

این کار درخشش موهایتان را حفظ می‌کند. آرام موها را برس بکشید تا گره‌ها بازشوند سپس از سرم مرطوب‌کننده یا ضد وز استفاده کنید.

 

حجم‌دهی مو‌ها با سشوار:

اگر دوست دارید موهایتان حجم پیدا کنند، باید در خلاف جهت رویش ریشه موهایتان براشینگ کنید. برای این کار یک بخش کوچک از موهایتان را انتخاب کنید، آن بخش را دور برس سشوار بپیچید و برخلاف جهت ریشه موهایتان سشوار بکشید.

نام نویسنده: Jyotsana Rao

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 3

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها