مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ترندهای آرایشی > چگونه میکاپ چشم براق و شاینی داشته باشیم؟

چگونه میکاپ چشم براق و شاینی داشته باشیم؟

5
(1)

چگونه میکاپ چشم براق و شاینی داشته باشیم؟

آیا می خواهید تا چشم  های شما بدرخشند؟ استفاده از حالت براق و شاینی می تواند این خواسته شما را برآورده سازد. براق و شاینی بودن یک روش عالی است که میکاپ چشم تان را بی نظیر می سازد. شما می توانید انتخاب کنید که آرایش تماما براقی داشته باشید و یا می توانید از این روش برای برجسته کردن برخی نقاط در میکاپ تان استفاده کنید. مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما کمک میکند تا به گونه صحیح آرایش چشم براق و شاینی را به کار ببرید تا تاثیر شگفت انگیز آن را بر روی چهره و ظاهر شما  به نمایش داده شود.

 

1.روش اول :

استفاده از سبک و روش اسموکی برای چشم ها.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 

1.محصول مناسب و صحیحی را برای این کار انتخاب کنید. با استفاده از سایه های براق، حالت اسموکی به چشم های خود بدهید که روش عالی برای ایجاد ظاهر دراماتیک و جذاب برای شما به شمار می آید. سایه چشم های براق بسیار متنوعی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. موردی که باید مورد ملاحظه قرار دهید است که چه رنگی برای سایه چشم خود می خواهید. به طور مثال، اگر سعی دارید تا نمای یکدست و منظمی برای چشم های خود مهیا کنید، باید سایه ای را انتخاب نمایید که با تن پوست طبیعی شما همخوانی داشته باشد. این روش چشم های شما را درخشان می کند:

 • به یاد داشته باشید که شما به 3 سایه مختلف از یک رنگ برای حالت اسموکی چشم های تان نیاز دارید. برای مثال، می توانید کرمی، قهوه ای روشن و قهوه ای تیره براق و شاینی را انتخاب نمایید.
 • اگر می خواهید رنگ چشم شما در معرض توجه باشد، سایه چشم براق شما می تواند این کار را انجام دهد. اگر می خواهید رنگ چشم قهوه ای شما مورد توجه باشد، از سایه رنگ کرمی استفاده کنید. اگر می خواهید رنگ سبز چشم شما در معرض توجه قرار بگیرد، از یک سایه با حالت نزدیک به قرمز استفاده کنید. اگر می خواهید چشم های آبی تان در نقطه عطف میکاپ چشم تان قرار داشته باشد، از یک رنگ مسی و یا طلایی درخشان به کار ببرید.
 • هر کدام از این پالت های رنگی می توانند حالت اسموکی را به چشمان شما بدهند. خاکستری نیز برای ایجاد سایه چشم اسموکی عالی است و به خوبی با هر تن پوستی هماهنگی می یابد. برای پوست هایی با تن گرم، می توانید سایه چشم قهوه ای را انتخاب کنید.
 • میکاپ چشم براق در اشکال مختلفی وجود دارد. شما می توانید یک مداد، پودر و یا ژل سایه چشم براق را بخرید و در این زمینه به کار ببرید.
 • اگر اولین بار است که از سایه چشم براق استفاده می کنید، سعی کنید یک پالت سایه چشم بخرید. این امر به شما اجازه می دهد تا سایه های مختلفی را تست کنید.

 

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 

 1. ابزارهایی که نیاز دارید را در نزدیکی خود قرار دهید. زمانی که رنگ سایه براق را انتخاب کردید، حالا باید دست به کار شوید و شروع کنید. مدت زمانی را صرف اطمینان یافتن از این کنید که هر چه نیاز دارید، در اطراف تان موجود است. برای شروع، شما به یک ابزاری نیاز دارید تا بتوانید سایه را به راحتی پشت پلک های تان بزنید.
 • شما می توانید با استفاده از انشگت، اسفنج و براش، سایه چشم را استفاده کنید. بسیاری از مردم ترجیح می دهند از براش سیلیکونی برای این کار به کار ببرند که کنترل بیشتری را به آن ها در این زمینه ارائه می کند.
 • دستمال کاغذی در اطراف خود داشته باشید که هر گونه کثیف کاری را پاک کنید.
 • اطمینان به دست بیاورید که آرایش پاک کن ملایمی را در دسترس خود دارید تا در شرایطی که نیاز است، سایه را پاک کنید و مجددا شروع نمایید.

 

 1. از پرایمر استفاده کنید. یک پرایمر یک پایه و زیرسازی اساسی محسوب می شود که باید قبل از میکاپ واقعی و اصلی چشم از آن به کار ببرید. این محصول می تواند یک مایع شفافی باشد، اما حالت پودری و ژلی آن نیز در بازار وجود دارد. از انگشت خود استفاده کنید و مقدار کوچکی از پرایمر سایه چشم را برای هر دو پلک خود به کار ببرید. این امر باعث می شوند تا سایه چشم برای مدت طولانی تری دوام داشته باشد.

 

4.سایه پایه و بیس را بزنید. زمانی که چشم های تان آماده شدند و ابزارهای لازم را در دسترس دارید، حالا باید از سایه خاکستری کمرنگ و یا هر سایه بیسی که دوست دارید، با یک براش روی پلک های خود استفاده کنید.

سپس باید سایه تیره تر را در گوشه بیرونی چشم های تان به کار ببرید. این امر حالت کانتور را روی پلک های تان ایجاد می کند. می توانید اندکی از سایه براق را به گوشه داخلی چشم خود بزنید تا آن قسمت را های لایت نمایید.

 

 

 1. به خط پلک خود رنگ بدهید. سایه های مختلف می توانند حالت اسموکی را به وجود بیاورند. شما حالا باید تیره ترین سایه رنگ مورد نظر خود را که در گوشه بیرونی چشم به کار برده اید را در خط پلک خود نیز استفاده کنید تا حالت اسموکی کاملی به وجود بیاید.
 • به یاد داشته باشید که ابتدا با افزودن اندکی سایه به این قسمت شروع کنید تا کنترل بیشتری روی آن داشته باشید. همیشه می توانید در صورت نیاز مقدار آن را افزایش دهید.
 • سایه را در قسمت خط پلک محو کنید. محو کردن می تواند باعث شود تا سایه یکدستی روی پلک ایجاد شود. شما می توانید از انگشت خود و یا براش نیز استفاده کنید.

 

 

 1. پلک پایینی را نیز رنگ بدهید. برای این که حالت اسموکی صحیح به وجود بیاید. باید روی پلک پایینی نیز تمرکز کنید. از یک سایه با رنگ متالیک برای این مرحله به کار ببرید. هم چنین می توانید رنگ نقره ای روشن را برای این بخش انتخاب کنید. برای درست انجام دادن این قسمت، بهتر است از یک براش کمک بگیرید.

 

روش دوم:

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

1.محصولات مناسبی را انتخاب کنید. حالت چشم گربه ای می تواند یک عامل شگفت انگیز در میکاپ چشم تان به شمار بیاید. برای این که این حالت را داشته باشید، باید از یک خط چشم با حالت براق و شاینی استفاده کنید. هم چنین می توانید از یک خط چشم ساده همیشگی خود استفاده کنید و سپس از یک خط چشم براق روی آن به کار ببرید.

 

 1. طرح خط چشم خود را مشخص کنید. با یک خط چشم ژلی و یک براش شروع کنید. براش را در خط  فرو ببرید. یک خط را با کمک براش از گوشه داخلی به سمت گوشه داخلی چشم بکشید. سعی کنید تا 1.8 اینچ درازا داشته باشد اما می توانید آن را طولانی تر نیز بکشید. هم چنین اگر مبتدی هستید، می توانید از نقطه گذاری هایی برای کشیدن طرح خط چشم گربه ای نیز استفاده کنید.

 

 1. داخل خط را پر کنید. حالا طرحی که کشیده اید را با یک خط چشم پر نمایید. به این ترتیب یک خط  یکدست خواهید داشت.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

 1. خط چشم براق و شاینی خود را روی طرح کشیده شده خط چشم بکشید. به آرامی اپلکاتور یا براش آغشته شده به خط چشم اکلیلی را در امتداد خط کشیده شده، بکشید تا حالت شاینی مدنظرتان ایجاد شود. فراموش نکنید که از یک دستمال زیر چشم خود استفاده کنید تا از هر گونه کثیفی جلوگیری به عمل آورید.

اگر هم اشتباه کردید، می توانید میکاپ را به طور کلی پاک کرده و دوباره دست به کار شوید.

 

روش سوم:

 

1.مقداری حالت اکلیکی و شاینی به ابروهای خود بدهید. ابروهای براق یک سبک مدرن این روزها محسوب می شود. شما می توانید با ابزارهای در دسترس خود این کار را انجام دهید. به عنوان مثال نیاز به یک براش ابرو، براش سایه ابرو و یک ژل براق یا اکلیلی دارید.

 • با براش، موهای ابروی خود را منظم کنید. سپس از براش سایه برای به کار بردن ژل اکلیکی به کار ببرید.
 • سعی کنید تا با فاصله روی ابرو نقاط براقی را به وجود آورید. از این که تمام ابرو خود را براق و درخشان کنید دست نگاه دارید.
 • از براش ابرو باز هم می توانید برای کنترل روی قسمت هایی که باید بیشتر شاینی شوند، استفاده کنید.

مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ

می توانید از ریمل براق برای مژه های خود به کار ببرید. مژه های شما می توانند بهترین مکان برای حالت براق و شاینی باشند. می توانید ریملی را انتخاب کنید که حاوی اکلیل است. این محصولات در رنگ های مختلف و هم چنین میزان اکلیک های متنوعی وجود دارند.

 • اگر می خواهید به راحتی این حالت شاینی را به مژه های خود ببخشید، بهتر است از یک لایه ریمل معمولی خود استفاده کنید. 10 ثانیه صبر کنید تا خشک شود، سپس یک لایه از ریمل براق را روی آن بزنید.
 • هم چنین می توانید این میکاپ براق را با یک رژلب و یا برق لب براق و شاینی نیز کامل کنید. به این ترتیب یک میکاپ جذاب و شگفت انگیزی را برای خود مهیا می کنید که می توانید در جشن ها و عروسی ها بدرخشید و گل سر سبد مجلس باشید.

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها