مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > چشم > پلک افتاده و نحوه آرایش چشم برای

پلک افتاده و نحوه آرایش چشم برای

4
(2)

برای آرایش پلک افتاده باید بدانید که : همه چشم ها چه بادامی ، چه گرد و چه روبه بالا و روبه پایین زیبا هستند . ولی اگر پلک شما افتاده باشد گاهی آرایش کردن برایتان سخت میشود . آرایش چشم دودی و گربه ای میتواند برای شما مشکل باشد و گاهی همه نوع آرایش چشم برای شما مناسب نمی باشد . ولی نگران نباشید تنها کافیست تکنیک های آرایش برای این شکل از چشم را یاد بگیرید . در اینجا همه چیز در مورد آرایش اینگونه چشم را به شما یاد میدهیم ولی اول از همه چیز باید مطمئن شوید که پلک شما حالتی افتاده دارد .

پلک افتاده و نحوه آرایش چشم برای
پلکهای افتاده چه شکلی هستند ؟

در اینگونه چشم ها فضای قابل مشاهده پلک دیده نمیشود و خط ایجاد شده توسط پلک شما پنها ن میماند . وقتی چنین اتفاقی می افتد برخی از مدل های آرایش چشم به خوبی دیده نمیشوند چراکه پلک شما کوچکتر دیده میشود . ولی با وجود اینکه برخی از آرایش ها مناسب این نوع چشم نیستند مدل های فراوان زیادی وجود دارند که مناسب چشم ها شما هستند .

از کجا بفهمید که پلکی افتاده دارید ؟ یک آینه بردارید و شکل چشم خود را بررسی کنید . اگر خط پلکتان را نمیبینید ؟ آیا پوستی از قسمت استخوان ابروی شما روی خط پلک کشیده شده ؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس پلکی افتاده دارد .

پلک افتاده و نحوه آرایش چشم برای

چگونه چشمی که پلک افتاده دارد را آرایش کنیم ؟

مرحله اول : از پرایمر استفاده کنید

اگر پلکتان افتاده باشد پس حتما این را می دانید که بعد از کشیدن یک چشم گربه ای زیبا چقدر ناراحت کننده خواهد بود اگر خط چشمتان روی پلک بالا کشیده شود . برای اجتناب از این مشکل حتما از یک پرایمر چشم خوب استفاده کنید . همینطور میتوانید از کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید .

مرحله دوم : از آرایش چشم مات استفاده کنید

اگر دوست ندارید توجه بیشتر روی پلک های افتاده باشد بهتر است از سایه مات استفاده کنید و اگر از سایه های درخشان و براق خوشتان می آید آن را روی قسمت پایینتر یعنی درست بالاچشم به کار ببرید . همینطور میتوانید کمی هایلایتر در قسمت وسط پلک بزنید .

مرحله سوم : هایلایتر

از یک هایلایتر ملایم استفاده کرده و گوشه داخلی چشم و زیر استخوان ابروی خود را هایلایتر بزنید .

مرحله چهارم : در حالتی که چشمتان کاملا باز است آرایش کنید

از آنجایی که بیشتر پلک شما با باز شدن چشم ها مخفی میشود ، بهتر است با چشم باز آرایش کنید . در این حالت شما به خوبی میدانید که چه قسمتی از پلک شما دیده میشود و آرایشتان را روی قسمتهای قابل دیدن انجام میدهید .

مرحله پنجم : از فرمول های ضد آب استفاده کنید

آرایش چشم روی پلک های افتاده معمولا خیلی راحت پخش میشود ، مخصوصا خط چشم و ریمل . برای همین پیشنهاد میکنیم از لوازم آرایش ضد آب استفاده کنید .

مرحله ششم : انتهای خط چشمتان را بکشید

معمولا پلک های افتاده حالتی رو به پایین دارند . برای زیباتر نشان دادن چشمتان بهتر است که خط چشمی دنباله دار کشیده و آن را به سمت بالا امتداد دهید .

مرحله هفتم : خط چشم باریک بکشید

از آنجایی که پلک شما خیلی بزرگ نیست میتوانید خط چشمی باریک تر بکشید تا جای بیشتری برای سایه زدن داشته باشید .

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 2

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها