مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ناخن > ریمو کردن ناخن در منزل

ریمو کردن ناخن در منزل

0
(0)

بر اساس توصیه متخصصان چگونه ناخن های مصنوعی خود را در خانه ریمو کنید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ طریقه ریمو کردن ناخن در منزل بر اساس توصیه متخصصان به شما خواهیم گفت .

این کار معمولا توصیه نمی شود، اما با کمی صبر و تحمل و هم چنین استون می توانید با دقت بالا و به بهترین وجه ممکن ، بدون اینکه به ناخن های طبیعی خود آسیب بزنید، این کار را انجام دهید .

مانیکور کردن ناخن در خانه می تواند به مراتب بسیار سخت تر باشد، اما سوال اصلی این است که آیا شما می توانید بدون کمک یک متخصص در این زمینه، ناخن مصنوعی خود را در بیاورید ؟ بیشتر مردم جرات انجام این کار را ندارند (و اگر هم داشته باشند، مانیکوریست ها و ناخن کارها آن ها را منصرف می کنند) . معمولا زمانی که ناخن مصنوعی شما بد فرم شده و نیاز دارد که فورا ترمیم و یا ریمو شود و از طرفی شما هم وقت ندارید که وقتی را برای سالن و آرایشگاه رزرو کنید، می توانید این کار را در خانه نیز انجام می دهید . دیگر وقت آن رسیده است که آستین های خود را بالا بزنید، و با کمک ناخن گیر و مقداری استون، انجام این کار را بر عهده خودتان بگذارید .

نکات مهم :

اولین نکته ای که باید در حین انجام این کار به خاطر داشته باشید این است که صبور باشید و عجله نکنید. یک ساعت از روز خود را به این کار اختصاص دهید، به موسیقی گوش دهید (و یا یکی از نمایش های تلویزیونی مورد علاقه تان را تماشا کنید)، یک نفس عمیق بکشید و به یاد داشته باشید که همه این کارها نیازمند صبر و حوصله شما است. به گفته کارشناسان ناخن، ریمو کردن ناخن مصنوعی آنقدر ها هم که به نظر می رسد، سخت و غیرممکن نیست. اما به طور حتم از ریمو کردن ژل پولیش ناخن ها که با نور UV یا LED خشک می شوند، کمی پیچیده تر است . در ادامه برای یادگیری نحوه صحیح انجام این کار با خیال راحت و با کمترین آسیب به ناخن ها، همراه ما باشید .

 

وسایل مورد نیاز برای انجام این کار در خانه را آماده کنید

ممکن است در طول انجام این کار از خودتان بپرسید . مانیکوریست من چه می کرد؟

اولین قدم برای شما که مبتدی و تازه کار هستید ، انتخاب یک محل کار تمیز و با تهویه مناسب است . فراموش نکنید که از استون و چسب ناخن استفاده خواهید کرد، پس بهتر است قبل از شروع کار با یک پارچه روی میز را بپوشانید تا از لکه شدن آن جلوگیری کنید . یکی از مانیکوریست های حرفه ای پیشنهاد می کند که یک حوله دستی بردارید، آن را از وسط تا زده و در بالای آن یک دستمال توالت قرار دهید. هم چنین بهتر است که یکی از پنجره های نزدیک به خودتان را باز کنید و یا پنکه روشن کنید، چرا که استون بوی بسیار قوی دارد .

ریمو کردن ناخن در منزل

ریمو کردن ناخن در منزل

وسایل مورد نیاز :

– ناخن گیر

– سوهان ناخن با گریت دو طرفه (در صورت امکان 100/80)

-ناخن

– استون خالص (نه فقط استون معمولی از بین برنده لاک)

– یک تکه چوب (مثل چوب بستنی) یا یک قطعه فلزی

– توپک های پنبه ای

– فویل

– یک کاسه کوچک

 

اگر در موقعیتی نیستید که به مغازه آرایشی بهداشتی و یا داروخانه محل خود بروید و این وسایل را تهیه کنید . به یک شخصی که در زمینه طراحی ناخن کار می کند و ممکن است برخی از وسایل خود را بفروشد، مراجعه کنید، یا حتی می توانید به صورت آنلاین سفارش دهید .

 

ناخن مصنوعی خود را تا حد امکان کوتاه کنید

اصلا دوست نداریم این خبر ناخوشایند را به شما بدهیم . اما قرار است مقدار زیادی از طول ناخن خود را از دست بدهید . فرض می کنیم که شما نمی توانید از پس ناخن مصنوعی های خود بر بیایید، بنابراین کوتاه کردن آن ها بهترین گزینه خواهد بود. از یک ناخن گیر تیز استفاده کنید و برای ایمنی، حدود دو سانتی متر از ناخن خود را در بالای بستر ناخن باقی بگذارید . این راحت ترین و سریع ترین راه برای رسیدن به طول واقعی ناخن های طبیعی شما است .

 

سوهان بزنید

اگر روی ناخن مصنوعی های خود لاک دارید، اکنون می توانید آن را با لاک پاک کن، پاک کنید . اگر از لاک ژلی استفاده کرده اید، پیشنهاد می شود از قسمت گریت 100 سوهان خود برای سوهان کشیدن قسمت براق نوک و هم چنین بدنه ناخن استفاده کنید. همان طور که یک مانیکوریست حرفه ای اشاره می کند- هرچه بیشتر ناخن های تان را سوهان بزنید، مدت زمان کمتری نیاز است تا آن را در استون قرار دهید. اما نیاز نیست در استفاده از سوهان نیز زیاده روی کنید- توصیه می شود که یک لایه نازک از ناخن مصنوعی را باقی بگذارید تا از رسیدن هرگونه آسیب به ناخن های طبیعی خود جلوگیری کنید.

ریمو کردن ناخن در منزل

ریمو کردن ناخن در منزل

ناخن ها را در استون غوطه ور کنید

دو روش وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید . روش اول شامل توپک های پنبه ای و فویل می شود که مشابه نحوه برداشتن مانیکور ژل است . یک توپ پنبه ای آغشته به استون را روی ناخن مصنوعی قرار دهید، بستر ناخن را پوشانده و آن را با فویل محکم بپیچید. کمی آن را فشار دهید . در هنگام فشار دادن باید مقداری استون از فویل خارج شود . به این ترتیب مطمئن می شوید که توپک پنبه ای به مقدار کافی استون دارد . برای اطمینان از شکستن و در آمدن ناخن های مصنوعی، هر یک از ناخن ها را حداقل 10 دقیقه خیس کنید. اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، یک حوله داغ را در بالای فویل های پیچیده شده خود قرار دهید .

استون گرم سریع تر عمل می کند .

(یادآوری : بیش از حد استون را گرم نکنید زیرا قابل اشتعال است!) اگر به نظر می رسد که ناخن مصنوعی نرم نشده، باید این مرحله را دوباره تکرار کنید .

صبر داشته باشید ! صبر کردن بهتر از داشتن ناخن های ضعیف و آسیب دیده است . اگر پنبه و فویل در دسترس ندارید، این روش دوم را امتحان کنید . استون را درون یک کاسه کوچک بریزید و انگشتان خود را در آن فرو ببرید . این کار حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد تا ناخن مصنوعی ها در بیایند . متخصصان این کار توصیه می کنند در حالی که انگشتان تان در این محلول استون قرار دارند ، از انگشت شست خود برای مالش چهار انگشت دیگر استفاده کنید، این کار باعث می شود ناخن مصنوعی سریع تر شکسته شود و در بیاید . این روش ممکن است سریع تر و موثرتر از روش پنبه و فویل باشد، اما توجه کنید که ممکن است پوست شما کمی خشک تر شود .

 

به آرامی ناخن مصنوعی را از روی ناخن های خود کنار بزنید

پس از نرم شدن ناخن مصنوعی، با کمک ابزار هل دهنده کوتیکول یا چوب بستنی ، ناخن مصنوعی را از ناحیه کوتیکول با دقت فشار داده و کنار بزنید. ناخن مصنوعی باید بدون استفاده از فشار بیش از حد بر روی بستر ناخن، به راحتی کنده شود . اگر این طور نشد، مرحله قبلی خیساندن ناخن ها در استون را تکرار کنید .

ریمو کردن ناخن در منزل

ریمو کردن ناخن در منزل

حالا سوهان بزنید و ناخن های خود را براق کنید

بعد از اینکه ناخن مصنوعی را با موفقیت درآوردید، از گریت متوسط (80) سوهان، برای شکل دادن به ناخن های طبیعی خود استفاده کنید. سپس، قسمت های بالایی بستر ناخن خود را به آرامی بافر بکشید تا هرگونه باقی مانده محصول یا زبری از بین برود و ناخن ها مسطح و تمیز شود.

 

ناخن ها را هیدراته کنید (آبرسانی کردن)

احتمالا ناخن های شما بعد از انجام  این کار بسیار خشک خواهند شد . بنابراین هیدراته کردن و آبرسانی مجدد، قدم مهمی برای بازگرداندن سلامتی به ناخن ها به شمار می رود . با بکارگیری یک روغن کوتیکول و مالیدن آن بر روی کوتیکول ها و اطراف ناخن های انگشتان خود، به مرطوب شدن کوتیکول ها، پوست و ناخن کمک کنید . بهتر است برای انجام این کار از روغن مارلا استفاده کنید .

 

تقویت و ترمیم

سعی کنید تا چند هفته آینده لاک نزنید و ناخن های خود را هم چنان کوتاه نگه دارید . اما اگر ناخن های شما به علت کندن ناخن مصنوعی بسیار ضعیف شده، بهتر است که یک محصول درمانی تقویت کننده انتخاب کنید . پیشنهاد می شود از یک محصول درمانی حاوی عصاره کلاژن و گیاه کاملیا استفاده نمایید که موجب تقویت ناخن ها می شود .

 

هر روز از روغن و کرم دست استفاده کنید

لوسیون و روغن کوتیکول دست موردنظرتان را همیشه در نزدیکی خود نگه دارید- باید به طور منظم و دقیق از هر دوی آن ها استفاده کنید . این کار باعث جلوگیری از شکستن ناخن های خشک و شکننده می شود . با کمی صبر و تحمل و آبرسانی و هیدراته کردن منظم، در مدت زمانی کوتاه، دوباره به ناخن های بلند و زیبای طبیعی خود دست پیدا می کنید .

 

منبع مقاله :

https://www.allure.com/story/how-to-remove-acrylic-nails

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها