مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

0
(0)

11 توصیه و ترفند از آرایشگران و متخصصان رنگ مو برای رنگ کردن موهای تان در منزل .

در این مقاله از مجله ابنترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ برای شما ترفندها و همچنبن چند توصیه برای رنگ کردن مو در منزل که بسیار هم مهم می باشند را گرد آوری کرده ایم .

هر چیزی که نیاز دارید در این باره بدانید در این مقاله وجود دارد .

اگر بیشتر در منزل موهای خود را اصلاح می کنید تا این که رنگ کنید . ما شما را درک می کنیم . رنگ کردن موها نیاز به زمان و هزینه دارد . هم چنین رفتن به آرایشگاه هم می تواند برای تان گران تمام شود . اما با وجود این 11 ترفند و توصیه برای رنگ مو در منزل، رنگ کردن موهای تان در منزل می تواند به بهترین و ساده ترین اسپا در طول عمرتان تبدیل شود .

باید چه کار کنید ؟

مطمئن باشید که هر چیزی که نیاز دارید را در دسترس دارید و از نظر زمانی تحت فشار نیستید . نباید استرس داشته باشید که روی رنگ پذیری موهای تان تاثیر می گذارد .

ما در این جا بهترین ترفندها و توصیه های رنگ مو را برای تان گرد هم آوردیم تا بهترین نتیجه را بگیرید .
توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

1.به مدل روی جعبه رنگ اعتماد نکنید .

مطمئنا خانمی که روی جعبه رنگ مو لبخند می زند . بسیار زیبا به نظر می رسد، اما رنگ موهای او واقعا خیالی است . در واقع رنگ موی شما در نهایت روشن تر از رنگ موی مدل روی بسته بندی می شود. دولوپرهای رنگ های دائمی مخصوص استفاده در منزل بسیار قدرتمند می باشند . قدرتمند تر از رنگ هایی که در سالن ها استفاده می کنیم . از این رو رنگ را لیفت می نماید و موجب روشن تر شدن آن نسبت به آن رنگ مویی می شود که مدل روی جعبه نشان می دهد . برای درک بهتر از این که رنگ موی شما در نهایت چگونه به نظر می رسد . به نمودار رنگ مو در بالای جعبه نگاه کنید که به شما رنگ نهایی که توسط هر یک از سایه رنگ ها به دست می آورید را نشان می دهد .

 

 1. بدانید که چه زمانی باید موهای تان را روشن تر کنید و چه زمانی تیره تر .

قانون اصلی در این زمینه این است که :

برای رنگ های دائمی، رنگی را انتخاب کنید که تیره تر از چیزی که می خواهید باشد . زیرا دولوپر آن ها بسیار قدرتمند می باشد . اما برای رنگ موهای نیمه دائمی، می توانید به سایه روشن تر از رنگی که در نظر دارید، فکر کنید . فرمول نیمه دائمی از جایی که دولوپر ندارد . به گونه ای است که به مرور زمان تیره و تیره تر می شود . از این رو بهتر است رنگی را انتخاب کنید که اندکی روشن تر از رنگی است که در ذهن خود تصور می نمایید .

 

 

 1. دو جعبه رنگ بخرید .

اگر موهای تان از شانه های تان بلندتر است و یا تا شانه های تان می باشد و بسیار هم پر پشت است . از دو جعبه رنگ با یک سایه رنگ شبیه به هم استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام موهای تان را پوشش می دهید . تنها مطمئن شوید که دو رنگ را در یک کاسه پلاستیکی یا شیشه ای به خوبی مخلوط می کنید . کاسه های فلزی ممکن است رنگ مو را اکسید کنند و موجب تغییر رنگ آن شود .

 

 

 1. به بافت موهای تان نیز توجه کنید .

بافت مو به همان اندازه که در کوتاهی مو اهمیت دارد . در رنگ کردن نیز حائز اهمیت می باشد . موهای زبر، فرفری، وز و بی حالت سریع تر رنگ مو را جذب می کنند . و زمانی که آن ها را رنگ می کنید، رنگ خنک تری را در معرض نمایش می گذارند، از این رو رنگ مو را خاکستری تر یا مایل به آبی تر نمایان می کنند . بافت موهای خوب تا متوسط رنگ را به سادگی جذب نمی کنند و زمانی که آن ها را رنگ می کنید . اندکی تناژ گرم تر را در معرض نمایش می گذارند، به این معنی که ممکن است پیش زمینه مسی، قرمز، نارنجی داشته باشند .

از این رو زمانی که در داروخانه و مغازه های آرایشی و بهداشتی می خواهید رنگ مویی را بخرید ، باید چه کار کنید ؟ گر موهای وز و فرفری دارید، رنگی را انتخاب کنید که گرم است (طلایی، مسی برنز)، اما اندکی روشن تر از رنگ موی طبیعی تان. اگر موهای شما خوب و صاف و لخت است . سایه های خنک تری را انتخاب کنید . (شامپاینی، بژ) که تیره تر از رنگ طبیعی موهای تان می باشد .

توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

توصیه برای رنگ کردن مو در منزل

 1. ریشه تازه رشد کرده موهای تان را رنگ کنید  : تنها ریشه موها .

اگر به تازگی ریشه موهای تان رشد کرده است . پیشنهاد می کنیم از روغن نارگیل و ماسک کاندیشن عمیق برای ساقه و انتهای موهای تان استفاده کنید تا جلوی روشن شدن غیر طبیعی ریشه موها نسبت به سایر قسمت های مو را بگیرید . از جایی که رنگ کردن ریشه موها می تواند موجب تناقض رنگ در سراسر موها شود . از این رو پیشنهاد می کنیم که از روغن نارگیل به عنوان لایه دفاعی بین ریشه و سایر قسمت های موی خود به کار ببرید تا موجب تفاوت رنگ ریشه و ساقه موها نشود . هم چنین توصیه می شود که وازلین را اطراف خط رویش موها خود بزنید تا از رنگ گرفتن پوست خود جلوگیری کنید .

 

 1. تقسیم بندی کنید، تقسیم بندی کنید، تقسیم بندی کنید .

برای جلوگیری از این که برخی از بخش های موی شما رنگ نگیرند . موهای تان را فرق باز کنید که تا پشت سر ادامه داشته باشد . و سپس هر بخش را به 4 دسته تقسیم نمایید . دو دسته جلو گوش و دو دسته در پشت گوش. به این ترتیب به طور سازماندهی شده موهای تان را رنگ می کنید . از جایی که مردم به راحتی می توانند برخی از بخش های مو را نادیده بگیرند و یا ندانند که چگونه باید بخش هایی که رنگ نشده را  مجددا رنگ کنند . این تقسیم بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود . برای جلوگیری از این امر، از کلیپس استفاده کنید . تا موهای به خوبی به 4 دسته تقسیم شوند و سعی کنید رنگ کردن را از پشت به سمت جلوی موها شروع کنید .

 

 1. شامپو را اضافه کنید .

اگر انتهای موهای تان بسیار خشک است و هم چنین می خواهید تمام موهای تان را رنگ کنید . اجازه ندهید رنگ مستقیما روی انتهای موهای تان قرار بگیرد . در عوض، سه دقیقه قبل از این که می خواهید موهای تان را بشویید . دو قطره شامپو به رنگ باقی مانده در ظرف اضافه کنید و به خوبی ترتیب نمایید و سپس به انتهای موهای تان بزنید . این کار رنگ را رقیق می کند اما هم چنان همان رنگ و شفافیت را به موهای تان می دهد .

 

 1. موهای خود را باز بگذارید .

احتمالا دیده اید که خانم ها در تبلیغات زمانی که موهای خود را رنگ می کنند . موها را به صورت گوجه ای در بالای سر می بندند . اصلا این کار را نکنید . رنگ به این ترتیب در تمام سر به طور مساوی پخش نمی شود . اجازه دهید موها تا زمان مورد نظر به حال خود رها باشند.

 

 1. مقدار آب بیافزایید .

قبل از این که رنگ موی خود را بشویید . اندکی آب روی سرتان بپاشید و با دستان تان چند ثانیه موها را به هم بمالید . این امر موجب می شود تا رنگ به خوبی در سراسر مو پخش شود و یک جا تیره و یک جا روشن نشود .

 

 

 1. نتیجه رنگ مو را تغییر دهید .

بعد از این که موهای تان خشک شد . اگر از رنگ موی خود راضی نیستید، می توانید با استفاده از یک کاندیشنر عمیق روی موهای مرطوب، اندکی حالت ماتی به آن بدهید . سپس موهای خود را با پلاستیک و یا حوله نمدار گرم بپوشانید . اجازه دهید 20 دقیقه به همان حال بماند . سپس با شامپو بشویید و از کاندیشنر استفاده نمایید . اگر هنوز هم از سایه رنگی موهای تان راضی نیستید، باید به آرایشگاه و متخصص رنگ مو مراجعه کنید .

 

 

 1. باید موهای تان را بعد از اتمام کار، کاندیشن کنید .

اگر مرحله کاندیشنر را نادیده می گیرید . باید بدانید که کوتیکول های مو شما باز می باشند و رنگ هم چنان به فعالیت خود ادامه می دهد . از این رو اگر رنگ موی شما تیره تر از چیزی که می خواستید شد، تعجب نکنید .

کاندیشنر موجود در کیت رنگ مو را دور نیندازید . اگر هم این کار را کردید، از یک کاندیشنر عمیق بعد از آبکشی رنگ موهای تان استفاده کنید .

 

 

منبع مقاله : https://www.allure.com/story/hair-color-hacks

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها