مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > برداشتن اکستنشن مو در خانه

برداشتن اکستنشن مو در خانه

0
(0)

چطور میتوانید اکستنشن های مو خود را در خانه بردارید ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در مورد برداشتن اکستنشن مو در خانه برای شما مطالبی را گرد آوری کرده ایم . در ادامه با ما همراه باشید تا در این ایام کرونا بدون رفتن به سالن های زیبایی بتوانید در خانه اکستنشن موهای خود را جدا کنید .

به طور کلی این کاری است که باید توسط متخصص انجام شود ولی اگر نمیتوانید تا وقت بعدی خود صبر کنید راه های کم خطر این کار را یاد بگیرید . باید این حقیقت را بپذیریم که به دلیل مشکلاتی که ویروس کوید 19 ایجاد کرده امکان دارد متخصصین زیبایی نتوانند مثل گذشته در خدمت شما باشند و همین باعث شده تا خیلی از افرادیکه از اکستنشن های مو استفاده می کنند به فکر برداشتند آنها باشند و بسته به نوع اکستنشن شما چند گزینه پیش رویتان قرار دارد . اولین کاری که باید بکنید این است که با کسی که آنها را نصب کرده مشورت کنید ، چراکه جدا کردن اشتباه اکستنشن میتواند باعث شکستگی و آسیب جدی به موهایتان بشود .

اگر میتوانید صبر کنید اکستنشن خود را نگه دارید تا متخصص آنها را جدا کند و اگر نمیتوانید صبر کنید به روش هایی که در این مقاله آورده ایم دقت کنید .

 

اکستنش چسبی

خبر خوب این است که این نوع اکستنشن به راحتی از موها جدا میشود . در این مدل اکستنشن از یک چسب دو طرفه استفاده میشود و با جدا کردن تکه ای کوچک از مو اکستنشن در دو طرف آن قرار میگیرد . همینطور پیشنهاد میشود تا هر 8 هفته یک بار این اکستنشن ها جدا شده و دوباره نصب شوند .

برای جدا کردن این اکستنشن ها میتوانید از مایع ضدعفونی دست و یا الکل استفاده کنید که البته این روزها حکم طلا را پیدا کرده است . ریمور ژلی که توسط متخصصین استفاده میشود حاوی الکل 70 درصد ، گلیسیرین و آلئوورا است .

همینطور میتوانید از روغن و پماد های نرم کننده کوتیکول مو و درمان کننده موخوره استفاده کنید .

کمی روغن روی اکستنشن بزنید و کمی با آن بازی کنید تا شل شود . شما باید چسب را آنقدر ماساژ دهید تا به راحتی از روی موهای شما بلغزد . سپس موهای خود را شانه بزنید تا موهایی که به صورت طبیعی ریخته اند را نیز جدا کنید .

بهتر است کارتان را از پشت سر شروع کنید ، احتمالا قسمتهایی از موها دچار گره خوردگی شده و شروع کردن از قسمت بالا میتواند این مشکل را بدتر کند .

 برداشتن اکستنشن مو در خانه

برداشتن اکستنشن مو در خانه

اکستنش چسب کراتین

این روش اکستنش خیلی محبوب است چون میتوانید موهایتان را هر جوری که دوست دارید درست کنید ، البته یکی از روش های سخت اکستنش است و برای نصب و جد ا سازی نیاز به متخصص دارد . در صورتیکه این اکستنش ها را با دقت جدا نکنید به موهایتان صدمه زیادی وارد میشود .

در این روش موها به صورت شاخه ای داخل چسب کراتین قرار میگیرند ، این پروتئینی است که به صورت طبیعی در ناخن و موها یافت میشود و روش نصب این شاخه ها صدمه ای به مو نمیزند و بییشتر آسیب به دلیل جدا کردن اشتباه اکستنش ها است .

برای این کار شما نیاز به محلول ریمور اکستنش و ابزاری که شبیه به یک انبر است دارید . در این مرحله باید مراقبت باشید تا محلول را فقط روی چسب بزنید و هر مویی که در ناحیه چسب خورد قرار دارد را دور کنید . بعد از زدن محلول از وسیله انبری شکل استفاده کرده و موها را به راحتی جدا کنید .

این کار تا حدی سخت است و شما نمیتوانید موهای پشت سر خود را ببینید بنابراین بهتر است تا جای ممکن برای برداشتن این اکستنش ها صبر کنید . این کار باید روی موهای کاملا خشک انجام شود .

 

دوخت مو

 

برای جدا کردن این اکستنش به قیچی ، آینه ، کلیپس و سطل آشغال نیاز دارید  .

موهای طبیعی خود را با کلیپس ببندید تا اشتباهی آنها را قیچی نکنید . سپس به آرامی با قیچی نخ ها را پیدا کرده و قیچی کنید . برای بریدن نخ های پشت سر دقت کرده و سعی کنید نخ جلو را دنبال کنید . بعد از جدا کردن اکستنش متوجه موهای بافته خود خواهید شد که بسته به روش آرایشگرتان میتواند یک یا چند بافت باشد . در هر صورت باید ابتدای بافت خود را پیدا کنید تا بتوانید آن را باز کنید .

در صورت امکان از سایر افراد خانواده برای جدا کردن اکستنش ها کمک بگیرید. برای این کار نیز موهای شما باید کاملا خشک باشد تا تفاوت بین نخ و موهای طبیعی را به خوبی بفهمید .

 

مراقبت از مو در زمانی که اکستنش دارید

در صورت امکان صبر کنید تا یک متخصص اکستنش های شما را جدا کند ، همینطور بهتر است به صورت روزانه موهای خود شانه کنید . هیمنطور از محصولات مراقبت مو مانند اولاپلکس 3 یا ماسک های مختلف استفاده کنید .

در این مدت میتوانید از پوست سر خود لایه برداری کنید تا جربان خون در سرتان ایجاد شود . همینطور بهتر است از شامپو های کلاریفایینگ و سپس از ماسک مو استفاده کنید .

 

 

https://www.allure.com/story/how-to-remove-hair-extensions#intcid=recommendations_allure-bottom-recirc-similar_38e929ca-42ad-4516-8ffe-e6a30bf94404_cral2-2

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها