مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > بافت مو بصورت 4 تایی

بافت مو بصورت 4 تایی

0
(0)

چگونه موهای تان را به صورت بافت 4 تایی ببافید؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ برای شما دوستداران زیبایی اطلاعاتی در مورد بافت مو بصورت 4 تایی گرد آوری کرده ایم . در ادامه برای گرفتن ایده و آموزش این نوع بافت با ما همراه باشید .

سبک و ترندهای مختلف مدل موی بافت باعث شده است که همه خانم ها به سراغ بافت موهای سه تایی، بافت فرانسوی و حتی بافت تیغ ماهی بروند . اما بافت 4 تایی چه می شود ؟  این یک ترند جدید و یک قدم بالاتر از بافت های قبلی است . اگر می خواهید واقعا استایل و تیپ خود را یک پله بالاتر ببرید ،  این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه موهای تان را به صورت بافت 4 تایی به جای بافت 3 تایی قدیمی زیباتر کنید . با این مقاله در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به خوبی و با مهارت بالایی این بافت را برای موهای خود انجام دهید .

 

بافت مو بصورت 4 تایی

بافت مو بصورت 4 تایی

مدل موی بافت 1 : بافت 4 تایی کلاسیک

شناخته ترین بافت چهارتایی، بافت ساده کلاسیک می باشد و ظاهرا به نظر می رسد که شبیه به سبک بافت 3 تایی سنتی است ، اما مطمئنا پیشرفته تر از آن و شیک تر و زیباتر می باشد . زمانی که این بافت را انجام دهید ، متوجه می شوید که ما چه می گوییم .

 

وسایلی که نیاز دارید :

کش مو

اسپری فیکس کننده مو

 

 

مرحله اول :

همه موهای تان را به یک طرف جمع کنید .

تمام موهای تان را به یک طرف سر یا یکی از شانه تان جمع کنید .

 

مرحله دوم :

با چهار دسته مساوی از موهای تان شروع کنید .

به سادگی از انگشتان استفاده کنید تا موهای تان را تقسیم کنید . قرار نیست دسته های مو اندازه دقیقی داشته باشند ، زیرا بافت های شلخته نیز مد روز می باشند و ما این موضوع را در ترندها و مدل های مو این روزها شاهد هستیم .

 

 

مرحله سوم :

شروع به بافتن کنید .

دسته موی بیرونی از سمت راست را روی دسته موی داخلی از سمت راست رد کنید تا زیر دسته موی میانی سمت چپ قرار داشته باشد. همان جا اندکی توقف کنید.

 

 

مرحله چهارم :

به بافتن ادامه دهید .

دسته موی بیرونی از سمت چپ را از زیر دسته موی میانی از سمت چپ عبور دهید به گونه ای که روی دسته موی میانی از سمت راست قرار بگیرد. به این ترتیب یک رج از بافت کلاسیک چهارتایی را انجام دادید.

 

مرحله پنجم :

تکرار کنید .

هم چنان این رو و زیرها را ادامه دهید . تنها به یاد داشته باشید که بیرون ترین دسته مو از سمت راست همیشه از رو سپس زیر، و بیرونی ترین دسته مو ابتدا از زیر و سپس رو عبور می کند . در نهایت بافت مو را با یک کش ببندید و مقداری اسپری فیکس کننده مو به کار ببرید . مطمئنا عاشق این سبک مدل بافت موهای تان می شوید .

 

 

 

 

مدل موی بافت 2 :

بافت 4 تایی سنتی . 

این بافت به همراه گره های سنتی باعث می شود تا بافت موهای تان شبیه شخصیت های افسانه ای داستان ها شود . واقعا این بافت مو خیره کننده است .

 

وسایلی که نیاز دارید :

کش مو

اسپری فیکس کننده مو

 

 

مرحله اول :

تمام موهای تان را به یک طرف صورت یا شانه جمع کنید .

خوب حالا باید آماده مرحله بعد شوید .

 

مرحله دوم :

موهای تان را تقسیم بندی کنید .

موهای تان را به چهار دسته تقسیم کنید. کافی است .

 

 

مرحله سوم :

بافت موهای تان را آغاز کنید .

بیرونی ترین دسته موی از سمت راست را روی دسته موی میانی از سمت راست به گونه ای رد کنید که جای هر دو عوض شود . سپس همین دسته مو را از زیر دسته موی میانی از سمت چپ رد کنید . حالا از روی بیرونی ترین دسته مو از سمت چپ عبور دهید . حالا هر چه مو در این بخش مانده است، بیرونی ترین دسته مو جدید از سمت چپ شما را شکل می دهد. به این ترتیب یک ردیف از بافت خود را انجام داده اید .

 

مرحله چهارم :

تمامی این کارها را تا انتها تکرار دهید .

متوجه شدید ؟ خوب است . در نهایت با یک کش محکم کنید .

 

 

مرحله پنجم :

با کش شفاف کوچک هر دسته از موهای تان را ببندید .

قبل از این که با این بافت مو بیرون از خانه بروید به آرامی هر بخش مو را با یک کش مو شفاف کوچک ببندید تا نمای پیچیده تری به آن بدهید . یادتان نرود که در نهایت با یک اسپری مو، حالت موهای تان را فیکس کنید .

 

 

مدل موی بافت 3 :

بافت موی 4 تایی گرد .

برخلاف دو بافت چهارتایی که در بالا بیان کردیم ، این بافت به جای این که مسطح باشد، گرد است .

 

 

وسایلی که نیاز دارید :

کش مو

اسپری فیکس کننده مو

 

 

مرحله اول :

موهای تان را تقسیم کنید .

تمام موهای تان را به یک سمت سر یا شانه جمع کنید و سپس به 4 دسته مساوی تقسیم کنید . تا حالا باید بدانید که باید چه کار کنید .

 

 

مرحله دوم :

بافت خود را شروع کنید .

بیرونی ترین دسته مو از سمت راست را از روی دسته میانی از سمت راست رد کنید . سپس دسته موی میانی از سمت چپ را روی هر دو آن ها رد کنید، حالا باید یک دسته موی جدید در سمت راست داشته پاشید .

 

مرحله سوم :

به بافتن ادامه دهید .

سپس بیرونی ترین لایه سمت چپ را روی دسته موی میانی سمت چپ رد کنید . و سپس بیرونی ترین دسته موی از سمت راست را از هر دو آن ها رد کنید، حالا باید یک دسته موی جدید در سمت چپ داشته باشید . به این ترتیب یک ردیف از بافت چهارتایی گرد شما شکل می گیرد .

 

 

مرحله چهارم :

تکرار کنید .

بیرونی ترین دسته مو روی لایه میانی و لایه میانی رو هر دو . به این ترتیب بافت را تمام کرده و با یک کش محکم کنید . سعی کنید بافت موها را با دستان تان اندکی حجم کنید تا نمای پر پشت تری به خود بگیرد ، هم چنینی از اسپری و تافت مو استفاده کنید تا حالت موهای تان را برای مدت زمان بیشتر حفظ نمایید.

 

 

حالا سه روش برای بافت چهارتایی را یاد گرفته اید . ما در این جا توصیه آخری برای شما داریم تا بدون هیچ مشکلی این مدل بافت را انجام دهید . زمانی که موهای تان را می بافید، سعی کنید با چشمان بسته این کار را بکنید، به این ترتیب در این مدل مو، مهارت بالایی را کسب می کنید و بافت را بدون نقص انجام می دهید. گاهی اوقات زمانی که روبروی آینه این کار را انجام می دهید،  ممکن است گیج شوید ، زیرا تصویری که در آینه می بینید، برعکس است. از همه مهم تر، زمانی که این کار را به طور مکرر انجام دهید ، به زودی یاد می گیرید موهای پشت سرتان را نیز بدون این که نیاز به آینه داشته باشید و یا مشکلی برای تان به وجود بیاید، به این صورت ببافید .

 

 

منبع مقاله: https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-style/braid-hairstyles/how-to-do-four-strand-braid.aspx

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها