مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > تازه های برند > , > توصیه های ستاره های یوتیوب در رابطه با آکنه کیستیک

توصیه های ستاره های یوتیوب در رابطه با آکنه کیستیک

0
(0)

6 ستاره یوتیوبی توصیه های خودشان را برای کنترل آکنه کیستیک با ما درمیان میگذارند

کسانیکه هیچ وقت دچار آکنه کیستیک نشده اند نمیتوانند به خوبی درک بکنند که این مشکل چقدر میتواند روی اعتماد به نفس و خوشبختی  افراد تاثیر بگذارد. در شرایطی که در رسانه های اجتماعی محبوب مثال زیادی در مورد این قضیه وجود ندارد معمولا افراد درگیر این مشکل ،حس میکنند فراموش شده هستند . ولی اخیرا چند زن شجاع در یوتیوب پیدا شده اند که مشکلات پوستی خود را با بقیه به اشتراک گذاشته و توصیه هایی برای کنترل آن ارئه میدهند . مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در این مقاله توصیه های 6 ستاره یوتیوبی را برای کنترل آکنه کیستیک  و راههای مقابله با آن را به شما ارائه خواهد کرد .

مجله آنلاین آرایشی بهداشتی

 

 • باید به مرور با این قضیه کنار بیاید و یک کرم پودر با پوشش بالا بخرید تا حس بهتری بهتون بده

یک کرم پودر با پوشش بالا بخر ! آرایش به من کمک کرد که با دیگران ارتباط برقرار کنم و یکم حس بهتری نسبت به خودم داشته باشم . آکنه کیستیک یک مشکل 15 ساله توی زندگی هست . وقتی نوجون بودم کلا از همه دوری میکردم ، مهمونی نمیرفتم و توی فضای مجازی هم با کسی صحبت نمیکردم . بعضی روزا که پوستم خیلی بد میشد میگفتم مریضم تا مدرسه نرم . نه تنها از لحاظ عاطفی این مشکل اثر خیلی بدی داره بلکه هیچ کاری هم از دستم برنمیومد. ولی آرایش و رنگ مو زندگی من رو عوض کرد من مدام رنگ موهام رو عوض میکنم تا کمتر به صورتم توجه بشه . اگه نمیتونی درستش کنی میتونی پنهانش کنی ،  این کاری هست که من هر روز میکنم .

باید به مرور با این قضیه کنار بیاید، بعضی روزا پوست من خوب هست و خیلی خوشحالم و اعتماد به نفس دارم ولی بعضی روزا هم واقعا میترسم کسی اون اکنه هایی که به صورتم چسبیدن رو ببینه ، برای همین تو اون روزها حسابی موهام رو درست میکنم و یه لباس خوشگل میپوشم تا همه حواسشون پرت بشه ، هنر حواس پرت کردن خیلی قشنگه .

 

ولی الان به نظرم آکنه فقط یه بدشانسی هستش ، دیگه ناراحتم نمیکنه و منم بهش فکر نمیکنم ، فقط یکم زحمت داره چون باید صبح زودتر بیدار بشم و آرایش بکنم . مثل اینکه یه هم خونه ای دارم ، اولش از کاراش بدت میاد ولی بعد از یه مدتی یاد میگیری چطور باهاش کنار بیای . امکان داشت مشکلات خیلی بدی توی زندگی من باشه ولی من سالم هستم و حس بینای و شنوایی عالی دارم ، میتونم راه برم و بچه هامو بغل کنم ، پس نمیزارم آکنه جلوی زندگی کردن من رو بگیره. من قبلا از زندگی لذت نمیبردم ولی الان اینطوری نیست . فقط امیدوارم یه روزی بتونم بدون آرایش از در خونه بیام بیرون و حس خوبی نسبت به پوستم داشته باشم .

 

سامانتا شورمن 32 ساله

 

 • به جای اینکه خودت را با استانداردهای جامعه وفق بدی سعی کن زیبایی طبیعیت رو بپذیری

به هر کسی که مشکل آکنه کیستیک داره این رو خواهم گفت که شما همین شکلی که هستید خوبید ! نباید به خاطر چیزی که جامعه به عنوان زیبایی و یا کمال بهتون نشون میده خودتون رو عوض کنید . هر کسی باید زیبایی طبیعی خودش رو بپذیره .

به مدت چهار سال آکنه زندگی من رو خراب کرده بود . من با گریه و التماس از خدا میخواستم تا پوست من رو تغییر بده ، افسرده بودم و از بیرون رفتن میترسیدم . حسابی آرایش میکردم و با فتوشاپ عکسهام رو تغییر میدادم . ولی الان با این قضیه کنار اومدم و انرژی منفی رو به مثبت تبدیل کردم . به دنیا میخوام بگم “بله من اکنه دارم ” و بهشون میگم که اشکالی نداره که پوستتون بدون عیب نباشه . همه زیبا هستند ، حالا جامعه هر چی میخواد بهتون نشون بده .

طی سالها آکنه کیستیک روی اعتماد به نفس من خیلی تاثیر گذاشته و یکی از دلایلی هست که افسردگی گرفتم ، من رو به حدی رسوند که فهمیدم باید تغییر کنم . الان همیشه به خودم یادآوری میکنم که من همینطوری زیبا هستم و خیلی هم خوش شانس .

 

خدیجه خان 21 ساله

 

 • تو یه چیز خاص داری که به دنیا تقدیم بکنی و اون هیچ ربطی به ظاهرت نداره .

بهترین توصیه رو یک نفر زیر ویدیوهام بهم داد که گفته بود میتونی برای مدتها اینجا آه و ناله بکنی تا یه روزی پوستت بالاخره صاف بشه تا خوشحال بشی ، یا اینکه تصمیم بگیری خودت باشی و به چیزایی که داری پی ببری . این چشم های من رو باز کرد که و فهمیدم که نسبت به واکنش هام به اطراف میتونم انتخاب داشته باشم ، یا باید صبر کنم تا شاید یه روزی خوشبخت بشم و یا اینکه انتخاب کنم خودم خوشبختی رو بسازم . این توصیه از ظاهر من شروع شد ولی در جاهای دیگه زندگی مثل مسائل اقتصادی و روابطم هم به من کمک کرد.

من به افراد دیگه ای که مشکل آکنه کیستیک دارن میگم : تو یه چیز خاص داری که به دنیا تقدیم بکنی و اون هیچ ربطی به ظاهرت نداره . تمام اتفاقاتی که تا بحال برات افتاده دلیل داشته حتی اگر این دلیل رو هنوز به خوبی ندونی . تمام اتفاقهای بد تو رو تبدیل کردن به کسی که الان هستی و اساسی رو بهت دادن تا چیزی بشی که باید بشی. هیچ کس دیگه ای روی کره زمین مثل تو نیست ، دیدگاه های خاص ، استعداد ها ، خوسته ها ، تجربه های زندگی و خیلی چیزهای دیگه . تو هدیه ای داری که مختص به خودت هست و باید اون رو با دنیا به اشتراک بگذاری.

هیچ وقت اون رو کم نگیر و هیچ وقت سعی نکن درخشش خودت رو کم بکنی . تو چیزی غیر قابل تعویض داری و با اون دنیا رو به شکلی عمیق روشن تر خواهی کرد . خودت رو مقایسه و قضاوت نکن تو همیشه بهترین کاری که از دستت بر میاد رو انجام میدی .

 

با وجود اینکه روزهای خوبی دارم که پوستم معرف من نمیشه ، بعضی روزها هم مشکل اکنه من حاد میشه و از نظر عاطفی روی من تاثیر میگذاره . در این روزا بهترین کار اینه که نقاط قوتم رو به یاد بیارم و لیستی درست کنم از چیزهایی که من رو زیبا و پر اهمیت میکنه . این یادآوری و کارهایی که برای دنیای اطرافم میکنم باعث میشه با مشکل آکنه کنار بیام .

به طور کلی معتقدم که آکنه یکی از بزرگترین برکت های زندگی من بود. بله من به خودکشی فکر کردم و خودم رو از همه جدا کردم و هیچ دوستی نداشتم . و در بهترین حالتم به آینه نگاه میکردم و ناراحت بودم و در بدترین شرایط پشت چراغ قرمز دچار حمله روانی میشدم که نکنه راننده بغلی من رو بدون آرایش ببینه . ولی الان که نگاه میکنم خوشحالم که چنین اتفاقی برام افتاد . در غیر این صورت هیچوقت نمیتونستم حس همدردی با افرادی داشته باشم که با ظاهرشون مشکل دارن . هیچ وقت بهترین دوستام رو پیدا نمیکردم . بدون اکنه هیچ وقت هدفم رو از زندگی درک نمیکردم که باید به دیگران کمک کنم تا از درون و بیرون حس زیبایی بکنن .

کاساندرا بنکسون 25 ساله

آکنه کیسنیک

 

 • تمرکزت رو بزار روی سلامت عاطفی چون لیاقت داری خوشحال باشی

آکنه کیستیک از لحاظ عاطفی خیلی به من آسیب زد . این رابطه آدم رو با خودش عوض میکنه . از دیدن خودت در آینه خجالت میکشی و چندشت میشه . بعضی وقتها به خاطر ظاهرم گریه میکردم . میخواستم پنهان بشم. جایی نرم و هیچ کس رو نبینم . اعتماد به نفسم رو از دست دادم و خیلی طول کشید تا دوباره اون رو بدست بیارم.

پیشنهاد من این هست که موقعیتت رو بپذیری و از راهی مثبت باهاش کنار بیای . هر چقدر به خودت سخت بگیری آکنه ها از بین نمیرن . غصه خوردن فقط باعث میشه حست بدتر بشه . این رو درک کن که زیبایی تنها مختص صورت نیست بلکه از درون میاد . و تو لیاقت این رو داری که شوحال باشی.

روزایی که خیلی پوستم بد میشه سعی میکنم توی اینه خیلی تمرکز نکنم و به جاش بیشتر به کارایی که دوست دارم انجام بدم برسم. مدیتیشن میکنم تا استرس نداشته باشم ، به خودم یادآوری میکنم تا در مورد چیزهایی که دارم شکر گذار باشم و بابت چیزهایی که تحت کنترل من نیست غصه نخورم . میرم باشگاه و یا میرم میدوم تا تمرکزم بیشتر روی ورزش باشه . دوست دارم به بدنم با خوراکی های مغذی برسم و بخندم و برقصم .

یاد گرفتم چطور هم به صورت فیزیکی و هم به صورت ذهنی از خودم مراقبت کنم . رفتارم نسبت به خودم خیلی مثبت تر از قبل هست . اینکه بدونم به یکی دیگه کمک کردم خیلی برام خوب هست . من راه زیادی رو رفتم و فکر میکنم همه میتونن تاریکی ها رو کنار بزنن تا روشنایی رو ببینن. ما میتونیم ذهن و افکارمون رو کنترل بکنیم . ما خودمون خوشبختیمون رو میسازیم .

 

ریچل کرالی 23 ساله

 

 • صبر داشته باش چون هیچ درمان جادویی برای آکنه وجود نداره

امیدت رو از دست نده  ! صبر داشته باش ! بدن همه با هم فرق میکنه و بعضی وقتا زمان لازمه تا بفهمی چی به درد تو میخوره . به بدنت گوش بکن و کاری رو بکن که برای تو خوبه . استرس نداشته باش و به این فکر نکن که الان داری زجر میکشی چون میتونه تاثیر بدی روی بدنت داشته باشه چون هورمون استرس بیشتری تولید میکنی. هیچ قرص جادویی وجود نداره و درمان از داخل اتفاق می افته.

من از اینکه بدون آرایش باشم خیلی خجالت میکشیدم چون آکنه کیستیکی داشتم و به علاوه اون پوستم پر بود از زخم های جوش . نمیخواستم خیلی به خودم استرس بدم چون میدونستم که استرس بدتر میکنه مشکل من رو . به همین دلیل روزهایی که خیلی پوستم بد میشد سعی میکردم تمرکزم رو بدم به کارهایی که دوست داشتم مثل پیاده روی ، خرید و پدیکور کردن .

الان به پوستم مثل بقیه اعضای بدنم نگاه میکنم . پوست ما بازتاب مستقیم چیزی هست که داخل بدنمون میگذره . سعی میکنم غذاهای مغذی غلیظ و خالص بخورم . درمان زمان نیاز داره و به خودم یادآوری میکنم که باید صبور باشم و با پشتکار .

 

نسیم دلان 30 ساله

 

 • تو تنها نیستی

آکنه کیستیک نه تنها از لحاظ فیزیکی بلکه عاطفی روی من تاثیر میگذاره . بعضی صبح ها که از خواب بیدار میشم به خاطر پوستم فکر میکنم خیلی زشت هستم و اون روز انرژی من برای بقیه روز خیلی بده . خیلی سخته چون من آدم با انرژی و مثبتی هستم که دوست داره با همه معاشرت بکنه ولی آکنه شدید نمیگذاره خودم باشم و این خیلی بده چون حس میکنم به خاطر پوستم نمی تونم به بهترین نحو زندگی کنم .

وقتی آکنه من خیلی بد میشه دوست دارم حسابی به خودم برسم . در چنین روزهایی دوست دارم به بهترین شکل حاضر بشم تا به خود واقعیم نزدیک بشم و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم . بعضی ها فکر میکنن وقتی پوست در شرایط خوبی نیست نباید آرایش کرد ولی به نظر من اگر پوستتون رو بعدش به خوبی پاک بکنید هیچ اشکالی نداره . وقتی به خوبی آکنه رو می پوشونم ، شخصیت واقعی من بیرون میاد و دیگه نیازی نیست نگران نگاه های مردم باشم .

چیزی که سعی میکنم به خاطر بیارم این هست که هیچ کس به اندازه من از نزدیک به پوستم خیره نمیشه و همه ما عیب ها و حس های نا امنی درون خودمون داریم و فقط مال من یکم قابل دیدن تر هست . دوست دارم به تمام کسانیکه این مشکل رو دارن بگم که تو تنها نیستی . راحت میشه فکر کنی که این مشکل فقط مال تو هستش و همه پوستهای خوب دارن ولی خیلیهای دیگه هم هستن که این مشکل رو دارن و دوست دارن در مسیر مراقبت پوستی از تو پشتیبانی بکنن چون بالاخره یه روزی اتفاق می افته .

آکنه کیستیک مشکلی هست که من 5 سال باهاش جنگیدم . وقتی پوستم خوب میشه و دوباره مشکلم برمیگرده و یکم بهتر میشه و دوباره از اول شدید میشه از لحاظ عاطفی خیلی بالا و پایین میشم و میدونم که 100 درصد زندگی من اگر اکنه نداشتم فرق میکرد. شاید به این اندازه قوی نمیشدم چون اکنه باعث شد تا روی جنبه های دیگر خودم بیشتر کار کنم تا پوستم معرف من نباشه . ولی اگر این مشکل رو نداشتم چند سال اخیر زندگیم خیلی خوشحالتر بودم .

 

سینتیا چن 20 ساله

https://www.self.com/story/cystic-acne-advice

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط

  مقالات مرتبط

  جهت یابی

  بازدیدهای اخیر

  Close
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها