مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , > همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

0
(0)

هر آن چه که باید قبل از مصرف مکمل های پروبیوتیک بدانید

در ابن مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک رابا شما به اشتراک خواهیم گذاشت .

در سال های اخیر، پروبیوتیک سر و صدای بسیاری به پا کرده است :

سلبریتی ها از جملهLauren Conrad و Anna Paquin، با بطری کامبوجایی که در دست داشتند (که یک چای حاوی پروبیوتیک می باشد) دیده شده اند و به این ترتیب بازار پروبیوتیک به سرعت رشد نمود . زیرا مردم این روزها می خواهند با مصرف مکمل های ویتامین، سلامتی خود را بهبود ببخشند . پروبیوتیک توجه بسیاری را به خود جلب نموده است، اما شما ممکن است درباره این که پروبیوتیک واقعا چیست و چه کاری انجام می دهد، شک داشته باشید . در این جا هر چه که نیاز دارید بدانید تا تصمیم بگیرید که آیا باید مکمل پروبیوتیک مصرف کنید یا خیر را به شما خواهیم گفت .

همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

اول از همه : پروبیوتیک ها چه چیزی هستند و برای من چه کار می کنند ؟

پروبیوتیک ها میکرو ارگانیسم های زنده (موجودات ریز زنده) کوچکی می باشند که به نظر می رسد برای سلامتی بدن مزیت هایی دارند . اعتقاد بر این است که این باکتری ها و مخمرها به میکروب های مفید در روده ما کمک می کنند . این میکروارگانیسم ها در غذاهای پاستوریزه نشده ای از جمله ماست، کفیر، کلم ترش و کیمچی و البته مکمل های پروبیوتیک وجود دارند .

به یاد داشته باشید، در حالی که باکتری ها بسیار بدنام شده اند، اما باید گفت که همه آن ها مضر نیستند . بسیاری از میکروارگانیسم ها یا موجودات ریز از جمله پروبیوتیک ها، واقعا به عملکرد بدن ما کمک می نمایند. پروبیوتیک ها ممکن است به تثبیت مانع محافظتی در روده ما کمک کنند ، از این رو میکروارگانیسم های مضر در آنجا رشد نخواهند کرد .

هم چنین واکنش دفاعی بدن را نیز تحریک می نمایند و در تولید ویتامین هایی مانند ویتامین K نیز تاثیرگذار می باشند . در حالی که اطلاعات و تحقیقات بیشتری در رابطه با نقش پروبیوتیک ها مورد نیاز است ، اما اثبات شده است که باکتری های مفید مانع رشد و تکثیر باکتری های مضر در بدن ما می شوند . این باکتری های خوب ممکن است به کاهش کلسترول، احتمال ابتلا سرماخوردگی، عفونت های حاد تنفسی و عفونت های مخمری واژینال کمک کنند .

 

 

همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

همه چیز در مورد مکمل های پروبیوتیک

پریبیوتیک ها چه چیزی هستند و چرا اهمیت دارند ؟

عبارت “پریبیوتیک ها” اغلب زمانی به کار می رود که بحث پروبیوتیک ها در میان باشد و آن ها به پروبیوتیک ها مربوط می باشند. پریبیوتیک ها قندهای پیچیده ای هستند که بدن ما قابلیت هضم آن را ندارد، اما برای سوخت باکتری ها  از جمله پروبیوتیک ها  که در روده های ما وجود دارند، مناسب می باشند .

شما می توانید به پریبیوتیک ها به عنوان غذای پروبیوتیک ها فکر کنید . شما می توانید پریبیوتیک ها را در غذاهای از جمله مارچوبه، موز، سیر و پیاز به دست بیاورید .

 

 

آیا باید پروبیوتیک ها را به صورت مکمل مصرف کنم ؟

با توجه به این که در اکثر مواقع پروییوتیک ها را از غذاهایی که می خورید، به دست می آورید . ضرورتا نیاز به مکمل ندارید . بسیاری از متخصصان و پزشکان، توصیه می کنند که مردم پروبیوتیک ها را از منابع غذایی خود تامین کنند .

اما شرایطی وجود دارد که شما نیاز به ارتقا پروبیوتیک ها در بدن خود دارید . یک مثال از این شرایط می تواند در طول و یا بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها باشد، البته تا زمانی که مورد تایید و تجویز پزشک باشد ، زیرا آنتی بیوتیک ها هر دو باکتری های بد و خوب را می کشند .

مهیا کردن روده ها برای رشد و تکثیر باکتری های مفید می تواند موجب بهبود سریع تر شود و احتمال یبوست یا اسهال را کاهش می دهد . بسیاری از پزشکان روی مصرف منابع غذایی حاوی پروبیوتیک تاکید دارند . اما هم چنین مکمل ها نیز نقش مفیدی در سالم نگه داشتن باکتری های موجود در روده دارند .

مکمل های پروبیوتیک شامل بسیاری از میکروارگانیسم ها می باشند که شبیه یا همان باکتری های هستند که در بدن ما زندگی می کنند . اما تحقیقات بسیار بیشتری باید روی پروبیوتیک ها و نقشی که دارند، انجام شود .

بسیار اهمیت دارد به یاد داشته باشد که تمامی پروبیوتیک ها تاثیرات یکسانی ندارند و مصرف پروبیوتیک ها تضمین سلامتی بهتر شما نیستند . و در حالی که آن ها برای مصرف افراد سالم مشکلی ایجاد نمی کنند .

با وجود عوارض جانبی که دارند از جمله مشکلات گوارشی کم تا متوسط، ممکن است با داروهای مشخصی تداخل پیدا کنند و یا تهدیدی برای سلامتی افرادی باشند که بیماری های پیش زمینه ای دارند . بر این اساس، ایده عاقلانه تر این می باشد که قبل از شروع مصرف این مکمل، با پزشک خود مشورت کنید .

 

 

چرا باید از مکمل پروبیوتیک استفاده کنم ؟

مگر این که شما بدانید که بدن شما دچار کمبود نوع خاصی از پروبیوتیک می باشد . در غیر این صورت باید به دنبال پروبیوتیک های ترکیبی باشید که شامل مخلوطی از باکتری های مفید می باشند .

ما بیلیون ها باکتری در روده خود داریم، از این رو با مصرف مکمل ترکیبی پروبیوتیک، مطمئن می شوید که کمبود هیچ یک از آن ها را در بدن خود ندارید . هم چنین پزشکان تاکید دارند که از مکملی با تنوع باکتری های مفید به کار ببرید تا به این ترتیب هر یک از باکتری ها تحت کنترل باشند . تاکید روی یک نوع پروبیوتیک موجب کمبود شدید پروبیوتیک دیگری می شود که شاید بسیار اهمیت داشته باشد .

به علاوه، ایده خوبی است که شمار واحدهای تشکیل کلنی باکتری ها (CFUs) که در مکمل های که مصرف می کنید وجود دارد، تحت کنترل باشد . شمارش CFU شمار باکتری های مناسب، موثر و فعالی را مشخص می کند که در هر قرص وجود دارد. یک بیلیون دوز معمولی و رایج است .

در هر صورت اگر از بیماری خاصی رنج می برید، باید مقدار بیشتری از آن را مصرف کنید. پزشک می تواند به شما در تشخیص میزان و دوز پروبیوتیک مورد نیاز بدن شما کمک کند .

پس خودسرانه تصمیم نگیرید و با مشورت پزشک از این مکمل بهرمند شوید .

منبع مقاله :

https://www.allure.com/story/best-probiotic-supplements

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories