مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > مو > ریباندینگ مو چیست و چگونه از موهای ریباندینگ شده محافظت کنیم؟

ریباندینگ مو چیست و چگونه از موهای ریباندینگ شده محافظت کنیم؟

5
(1)

ریباندینگ مو باعث می شود موهای فر و مجعد به حالت نرم و درخشانی در بیایند و نگهداری از آن ها ساده تر باشد حال بیاییم به این سوال پاسخ دهیم ،  روش ریباندینگ مو چیست و چگونه از موهای ریباندینگ شده محافظت کنیم؟

ریباندینگ مو چیست و چگونه از موهای ریباندینگ شده محافظت کنیم؟

در حالی که موهای فرفری و موج دار به نظر خیلی زیبا می باشند، اما بسیاری از مردم نمی دانند که چقدر حالت دادن به آن ها سخت و وقت گیر می باشد. به این دلیل است که بسیاری ترجیح می دهند از روش ریباندینگ مو استفاده نمایند. نه تنها این درمان به لطافت، درخشانندگی و حالت دهی آسان موها کمک می نماید، بلکه در مدت زمانی که هر روز صبح برای حالت دادن این موهای موج دار و فرفری نیاز است، صرفه جویی به عمل می آورد. یکی از کاربردهای این روش درمانی، برای موهای آسیب دیده نیز می باشد.

اما ریباندینگ مو چیست ؟

موهای شما از آمینو اسیدها ساخته شده است. این پروتئن ها با رشته هایی به هم متصل می باشند که ساختار موهای شما را که لخت، موج دار و فرفری است را مشخص می نماید. روش ریباندینگ مو با مواد شیمیایی، این رشته های متصل را می شکند و ریلکس یا سست می نماید و سپس دوباره آن ها را باسازی می نماید تا ساختار موهای تان را تغییر دهد.

این پروسه ابتدا با به کار بردن یک ماده سست کننده و ریلکس کننده شروع می شود که به شکستن رشته های پروتئین در موی تان کمک می نماید. مو به این ترتیب صاف شده و در نهایت بک خنثی کننده به کار می رود که رشته ها را بر اساس ساختار جدید، مجددا شکل می دهد.

 

ریباندینگ مو چیست و چگونه از موهای ریباندینگ شده محافظت کنیم؟

برای موهای ریباندینگ شده خود باید چه محصولاتی را به کار ببرید.

زمانی که موهای خود را ریباندینگ کردید، بسیار اهمیت دارد تا از محصولاتی به کار ببرید که حالت جدید موهای تان را حفظ کند:

 

 1. شامپو:

زمانی که می خواهید شامپویی را برای ریباندینگ مو خود انتخاب کنید، به دنبال عبارت “مخصوص موهای آسیب دیده یا for chemically treated hair” روی محصول باشید. در حالی که این شامپو ها اندکی گران تر می باشند، اما به موهای تان کمک می کنند تا حالت و سلامت خود را حفظ کند. آن ها هم چنین موهای شما را با پروتئین هایی که دارند، تغذیه می کنند، مخصوصا پروتئین هایی که در طول روش ریباندینگ از بین رفته اند.

 

 1. کاندیشنر:

این مورد برای ریباندینگ مو شما بسیار واجب و ضروری است. به دلیل انجام این روش، موهای شما خشک شده و به طور جدی نیاز به رطوبت دارد. استفاده از کاندیشنر مناسب برای موهای شما که به تازگی روش ریباندینگ را تجربه کرده است، ایده خوبی به نظر می آید.

 

 1. ماسک مو.

شکستن و شکل گیری مجدد رشته های موجود در ساختار مو، برای سلامتی موها ضرر دارد. موهای شما نیاز به پروتئین و رطوبت دارد تا به سلامتی قبلی خود باز گردد. درمان موهای تان با پروتئین و مرطوب کنندگی عمیقی که برخی از ماسک های مو فراهم می آورند، باعث می شود تا شانس دوباره ای به موهای آسیب دیده شما داده شود.

 

 1. کاندیشنرهای leave-in و سرم ها.

کاندیشنرهای leave-in و سرم ها مانع محافظتی را روی موهای شما ایجاد می کنند که به جلوگیری از دست رفتن رطوبت موهای تان کمک می نماید. آن ها هم چنین از موهای شما در برابر عوامل محیطی کمک می نمایند.

 

 1. از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.

از جایی که هم اکنون موهای شما حساس است، از شانه با دندانه های چوبی و درشت استفاده کنید که بسیار اهمیت دارد. این امر به جلوگیری از شکستگی موها کمک می کند. هم چنین زمانی که موهای تان خیس است، آن را شانه نکنید.

 

 1. روغن ها.

استفاده از روغن های درمانی به صورت مکرر برای بهبود موهای ریباندینگ شده و آسیب دیده شما، بسیار اهمیت دارد. شما می توانید از روغن های نارگیل، زیتون، بادام، جوجوبا و کاستور استفاده کنید و یا حتی ترکیبی از آن ها را نیز به کار ببرید. استفاده از روغن می تواند موهای شما را تغذیه کرده و رطوبت رسانی کند، این در حالی است که پوست سر را التیام می بخشد.

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها