مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ناخن > روش انجام پدیکور خانگی

روش انجام پدیکور خانگی

4
(1)

روش انجام پدیکور خانگی

در فصل تابستان دوست داریم صندل های جلو باز و زیبا بپوشیم و برای همین هم باید بیشتر از فصول دیگر به زیبایی ناخن های پا اهمیت بدیم . خبر خوب این است که میتوانید با کمک روشی که مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ در این مقاله به شما یاد میدهد خودتان در خانه ناخن هایتان را پدیکور کرده و دیگر نیاز به رفتن به سالن آرایشگاه و پرداخت هزینه های زیاد نداشته باشید .

 

 • لوازم ضروری برای انجام پدیکور را تهیه کنید

برای اینکار به یک ناخن گیر سر صاف ( نه گرد ) ، سوهان ناخن ، سوهان پا ، پوشر کوتیکول ، نیپر کوتیکول ، ماسک پا و روغن کوتیکول نیاز دارید . در صورتی تمایل میتوانید یک لاک زیبا را نیز برای خودتان انتخاب کنید .

 

 • با کمک سوهان پا ، پاشنه خود را لایه برداری کنید

با وجود اینکه همه کفش پاشنه بلند را دوست داریم گاهی این کفش ها باعث سفت شدن و پوسته شدن پاشنه های ما میشوند . پوست های این ناحیه به راحتی ترک میخورد و حس بدی را ایجاد میکند ، شما باید هر از چند گاهی از پاهای خود لایه برداری کنید.

پدیکور

 • ناخن های پایتان را کوتاه نگه دارید

همیشه از ناخنگیرهای سرصاف استفاده کند تا نوک ناخن ها صاف بریده شود و ناخنتان داخل گوشت پا فرو نرود . کوتاه نگه داشتن ناخن های پا جلوی پریدن لاک را میگیرد.

 

 • از ماسک پا استفاده کنید

این کار باعث میشود تا پوست پا تا مدتها بعد از پدیکور نرم بماند ، اگر پاهایتان اغلب خشک است از ماسک های مرطوب کننده استفاده کنید . اگر مراقبتی قوی تر میخواهید میتوانید از ماسک پیلینگ استفاده کنید تا پوست های مرده را از روی پا بردارید . سپس ماسک را بشویید و برای 10 دقیقه پاها را در آب قرار دهید .

ناخن

 • همیشه یک لایه بیس بزنید .

این کار تنها چند دقیقه از وقت شما را میگیرد ولی جلوی پریدگی لاک و یا زرد شدن ناخن پا را میگرد . ناخن های پا به دلیل اینکه در معرض آفتاب قرار میگیرند خیلی سریع خشک میشوند به همین دلیل پیشنهاد میکنیم از بیس مرطوب کننده استفاده کنید .

 

 • لاک مورد علاقه خود را بزنید

این تابستان بهتر است از رنگ های حسورانه استفاده کنید ، شما میتوانید یک لاک زرد لیموی و یا آبی روشن بزنید . این لاک ها به پوست شما رنگ میدهد. اگر دوست دارید لاکی کلاسیک بزنید میتوانید از رنگ نود براق استفاده کنید . البته سعی کنید لایه خیلی ضخیمی از لاک را نزنید بلکه از چند لایه نازک روی هم استفاده کنید و هر بار زمان کافی  برای خشک شدن لایه قبلی را در نظر داشته باشید .

آرایشگاه

 • از تاپ کوت استفاده کنید

تاپ کوتی را انتخاب کنید که باعث مقاوم شدن ناخن شما شود . برای اینکه تاپ کوت شما همیشه براق و زیبا بماند هر 4 روز دوباره آن را تکرار کنید .

 

 • صبر کنید

اجازه ندهید این همه زحمت خراب شود ، کمی صبر کنید تا ناخن های پایتان به خوبی خشک شود . گاهی ناخن ها خشک به نظر میرسند ولی ما پیشنهاد میکنیم حداقل 2 ساعت تا پوشیدن کفشتان صبر کنید .

 • حسابی از روغن کوتیکول استفاده کنید

این روغن برای داشتن ناخن های سالم و قوی خیلی مهم است . این روغن پدیکور شما را زیبا جلوه داده و جلوی خشکی پوستتان را میگیرد. همیشه بعد از لاک زدن از این روغن استفاده کنید تا جلوی چسبیدن لاک به ناخن ها نگیرید.

آرایشگاه

 • این کار را تبدیل به یک عادت کنید

احتمالا اکنون فهمیده اید که چقدر پدیکور کردن کار ساده ایست . برای گرفتن نتیجه ای بهتر میتواندید هر دو تا سه هفته یکبار این کار را تکرار کنید.

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 1

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  جهت یابی
  مشاهده شده

  به تازگی بازدید شده

  بستن

  دسته بندی ها