مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > ناخن > رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

0
(0)

شکل ظاهری ناخن های شما درباره سلامتی تان چه چیزهایی را می گویند

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به رابطه شکل ناخن با سلامتی شما خواهیم پرداخت و راههای سلامت نگه داشتن ناخن را برایتان خواهیم گفت .

شکل زیبای ناخن یا درستر بگوییم ، ناخن های زیبا و سالم خیلی رویای دست نیافتنی نیستند . شما هم آرزوی این را دارید که نوک ناخن های تان سفید بوده و سطح کلی آن ها براق باشد . برای دست یافتن به این امر باید با ساختار و شکل صحیح ناخن ها و نشانه هایی که خبر از وجود مشکلی دارند، باخبر بوده و آشنا باشید .

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

ناخن های شما مقعر می شود، مانند قاشق .

اسم این عارضه KOILONYCHIA می باشد که نشان دهنده کمبود آهن در بدن و سایر ناهنجاری هایی است که نشان می دهد آهن در بدن به گونه صحیح متابولیزه نمی شود. درمان ناهنجاری های مربوط به آهن می تواند باعث برگشت ناخن ها به حالت طبیعی خود شود .

هر کسی که به طور ناگهانی این تعقر را در ناخن ها خود مشاهده کند باید سریعا به پزشک مراجعه نماید . در برخی موارد این امر می تواند تنها یکی از نشانه های طبیعی سنی که فرد دارد، باشد.

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

ناخن ها شما یک منحنی تو رفته را به نمایش می گذارند .

اگر ناخن های شما گود افتاده و گوشه های گردی داشته باشند می تواند نشان دهنده عارضه CLUBBIMG باشد. CLUBBING می تواند حتی انگشت های شما را متورم و برآمده نماید. این عارضه معمولا به دلیل کمبود اکسیژن در خون است و در برخی شرایط به بیماری های قلبی و ریوی نیز ارتباط می یابد. سرطان ریه رایج ترین دلیل این عارضه می باشد.

اما مشکلات قلبی و یا عفونت های مربوط به قلب و ریه نیز می توانند این ظاهر را برای ناخن ها پدید بیاورند . هم چنین این امر می تواند نشانه IBD و یا دیگر مشکلات التهابی در دستگاه گوارش باشد .

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

رابطه شکل ناخن با سلامتی شما

ناخن های شما دارای تو رفتگی و نقاط تیره ای در سطح خود می باشد .

این پدیده PITTING نام دارد. زمانی که PITTING با هیچ الگوی مشخصی نمایان می شود، می تواند نمایانگر پسوریازیس باشد . هم چنین می تواند به مشکلات و ناهنجاری های بافت های متصل به هم ارتباط بیابد. زمانی هم که الگوی PITTING مشخص باشد ، نشانه آلوپسی آره تا که نوعی از تاسی و ریزش مو می باشد را در معرض نمایش می گذارد .

ناخن های شما از بستر خود جدا می شوند .

این شرایط ONYCHOLYSIS نام دارد. عموما بدون درد است و زمانی روی می دهد که ناخن های خود را بلند می کنید. دلیل رایج این امر به تروما و پسوریازیس مربوط می شود . اگر این جدا شدن ناخن ها از بستر خود به صورت ناگهانی روی دهد، می تواند نشان دهنده پرکاری تیروئید نیز باشد .

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها