مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > باشگاه سلامت > , , , , , , > همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

0
(0)

آیا امکان دارد که دچار آکنه های قارچی شوید؟ فرق آن با آکنه های معمولی چیست؟

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی را خواهیم گفت .
از آکنه های هورمونی گرفته تا آکنه های کیستیک و هر چیزی مانند آن ها، می توانیم به صراحت بگوییم که پرده برداشتن از علت بروز جوش های صورت و بدن می تواند اندکی سخت و دشوار باشد.
در هر صورت، بسیار اهمیت دارد تا دقت داشته باشید که در برخی مواقع آکنه واقعا آکنه نیست ، برای مثال آکنه های قارچی می توانند مانند یک آکنه معمولی یا یک جوش ساده به نظر برسند .اما در واقع این چنین نیست .

نام رایجی که برای توضیح این شرایط پوستی به کار می رود فولیکولیت مالاسزیا (Malassezia folliculitis) می باشد که به پیتروسپوروم فولیکولیت (Pityrosporum folliculitis) نیز شناخته شده است .

این آکنه ها معمولا در نتیجه عفونت فولیکول های مو روی پوست ناشی از یک نوع مخمر روی می دهند .

شاید ترغیب شوید که از محصولات مقابله با آکنه معمولی برای درمان آن ها به کار ببرید . اما درمان این نوع از آکنه ها بسیار متفاوت می باشد .

به این ترتیب ما تصمیم گرفتیم تا گفته های متخصصان پوست را با شما در میان بگذاریم تا از هر چیزی که در ارتباط با آکنه قارچی وجود دارد . آگاهی یابید، از جمله این که چگونه آن را مانند یک حرفه ای درمان نمایید .

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

آیا آکنه معمولی است یا یک آکنه قارچی؟

آکنه های قارچی، به صورت جوش های صورتی متورم (حتی به صورت جوش های ریز چرکی) معمولا روی پیشانی و یا خط رویش موی ها در جلوی صورت بروز می کنند . این جوش ها هم چنین ممکن است در دیگری بخش های بدن مانند (سینه، شکم و پشت) نیز گسترش یابند و معمولا دردناک نیستند و اسکارهایی را بر جای نمی گذارند .
پیتروسپوروم فولیکولیت احساس خارش را به وجود می آورد و این امر به التهاب فولیکول های مو باز می گردد .

اگر احساس خارش می کنید، آکنه شما یک نوع فولیکولیت است . در صورتی که از محصولات درمانی برای آکنه های معمولی استفاده کنید ، مطمئنا پوست شما خشک می گردد . در واقع این خشکی واکنشی به این نوع از داروها می باشد . اگر آکنه شما از همان بدو بروز موجب خارش می شود، بدانید که یک آکنه معمولی نیست .
عوامل متمایز دیگر چیست ؟ آکنه قارچی مانند آکنه های معمولی به ظاهر سرسیاه نیستند .

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی
چه چیزی موجب آکنه های قارچی می شود؟

اگر شخصی پوست به شدت چرب و یا مستعد عرق کردن بیش از اندازه داشته باشد ، آکنه قارچی می تواند بروز کند. هم چنین این جوش ها روی پوست بیمارانی که کلاه یا کلاه ایمنی تنگی می پوشند و یا از کرم ها و امولینت های ضخیم استفاده می کنند نیز می توانند نمایان گردند .

از طرف دیگر، اگر بیمارانی از درمان های استروئیدی استفاده می کنند و یا سیستم بدنی ضعیفی دارند، احتمال بروز آکنه قارچی بیشتر است .
محصولات مراقبت از موی شما می تواند دلیل دیگر بروز این آکنه ها باشند .
محصولات مراقبت از پوست سر و موها بر پایه چربی می توانند گاهی اوقات منجر به بسته شدن منافذ شوند که همین موضوع مقدمات بروز آکنه های قارچی را فراهم می آورد . شوره سر نیز معمولا توسط همین نوع مخمر که موجب بروز آکنه قارچی می شود، به وجود می آید . از این رو مراقب شوره سر خود باشید.

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

چگونه آکنه قارچی خود را درمان کنید؟

از جایی که آکنه قارچی یک نوع عفونت در فولیکول های مو به شمار می رود، نمی تواند توسط داروهای درمانی برای آکنه های معمولی برطرف شود . در عوض شما باید از محصولات و شامپوهای ضد قارچی استفاده کنید. قرص های خوراکی ضد قارچی مورد تایید پزشک و هم چنین شامپوهای ضد قارچی نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و در شرایط حاد و بحرانی نیز، آکوتان (Accutane) نیز می تواند به طور موثری برای صاف و هموار کردن پوست به کار رود .

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی
توصیه دیگر :

آکنه قارچی می تواند به صورت مکرر روی دهد و احتمال بازگشت آن وجوددارد ، از این رو باید سفت و سخت برنامه درمانی خود را مو به مو انجام دهید و مطابق دستور از شامپوهای ضد قارچی خود استفاده نمایید .

همه چیز درمورد آکنه معمولی و قارچی

آیا نمی دانید که آن یک آکنه قارچی است یا خیر؟ به یک متخصص پوست مراجعه کنید

بسیار اهمیت دارد تا نزد یک متخصص پوست بروید تا به تشخیص و درمان صحیح وضعیت آکنه های قارچی شما بپردازد .
بسیار اهمیت دارد تا پیتروسپوروم فولیکولیت تشخیص داده شود، زیرا به گونه متفاوتی با سایر آکنه ها درمان می گردد .
مخصوصا توصیه می شود از داروهای ضد مخمر (مانند کرم کتوکونازول یا Ketoconazole) و فلوکونازول (Fluconazole) خوراکی استفاده کنید تا پیتروسپوروم فولیکولیت را درمان کنید، درست برخلاف آنتی بیوتیک ها و Retin-A که برای درمان آکنه های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند .

از این رو به جای این که ماه ها بی خود و بی جهت با این آکنه ها سر و کار داشته باشید و موجب تشدید آن ها شوید . می توانید به سرعت پوست صاف و همواری را تجربه کنید، البته در صورتی که به درستی آکنه های تان تشخیص داده شده و تحت درمان قرار بگیرند .

منبع مقاله :

https://www.totalbeauty.com/content/slideshows/fungal-acne-malassezia-folliculitis-200901/page5

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

  Navigation

  Recently Viewed

  Close
  Viewed

  Recently Viewed

  Close

  Categories