مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > صورت > چه تفاوتی بین کانسیلر ، کرم پودر و پرایمر وجود دارد ؟

چه تفاوتی بین کانسیلر ، کرم پودر و پرایمر وجود دارد ؟

۳
(۳)

چه تفاوتی بین کانسیلر ، کرم پودر و پرایمر وجود دارد ؟

خیلی از خانم ها به درستی تفاوت بین کارایی کانسیلر ، کرم پودر و پرایمر را درک نمیکنند. البته جای تعجب نیست با توجه به انبوه محصولات آرایشی که در بازار موجود هست گاهی به سختی میتوان دریافت که به چه چیزی نیاز داریم. در مجله آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ نگاهی می اندازیم به این سه محصول یعنی کانسیلر ، کرم پودر و پرایمر و کارایی هر یک :

پرایمر

پرایمر باید اولین قدم در روتین آرایشی شما باشد . بعد از اینکه از مرطوب کننده خود استفاده کردید پرایمر بزنید . این محصول تمام خطوط عمیق و منافذ مشخص شما را پوشش میدهد و یک بوم نقاشی صاف و بی عیب را برای کرم پودر شما محیا میکند . به علاوه باعث ماندگاری بیشتری آرایش شما نیز میشود . پرایمرهای متنوعی در بازار موجود هست و شما باید نوعی را انتخاب کنید که مناسب پوستتان باشد . به طور مثال اگر پوست شما خشک است باید از پرایمرهایی استفاده کنید که خاصیت مرطوب کننده دارد و اگر پوستی چرب دارید از نوع مات کننده استفاده کنید .

پرایمرها فقط مخصوص پوست صورت نیستند ، بلکه پرایمر های مخصوص پلک هم وجود دارند که به سایه زدن و ماندگاری بیشتر سایه شما کمک میکنند.

کرم پودر

کرم پودر

کرم پودرها بهترین محصول برای بدست آوردن رنگ پوست یکدست هستند. خیلی از خانم ها اول از کانسیلر استفاده میکنند و سپس روی آن کرم پودر میزند ولی نحوه درست استفاده از این محصولات این است که در ابتدا و بعد از پرایمر کرم پودر بزنید .

اگر قبل از آن از کانسیلر استفاده ، کانسیلر شما محو شده و با بقیه آرایشتان مخلوط میشود. ترتیب استفاده درست از این سه محصول اول پرایمر ، سپس کرم پودر و در نهایت کانسیلر میباشد.

برای انتخاب کرم پودر مناسب باید اول آن را امتحان کنید و بهترین قسمت برای اینکار قفسه سینه شما میباشد .

البته اگر قفسه سینه شما برنزه شده میتوانید از پشت دستتان استفاده کنید ( و کرم ضد آفتاب بهتری خریداری کنید !)

کمی کرم پودر روی پوستتان بزنید و برای انتخاب نهایی زیر نور طبیعی آفتاب آن را بررسی کنید چون نور لامپ میتواند گمراه کننده باشد .

کرم پودر

کانسیلر

وقتی از پرایمر و کرم پودر استفاده کردید پوستتون به زیبایی خواهد درخشید ، در خیلی از موارد همین دو محصول برای ایجاد بیس آرایشی کافی هستند ولی نه همیشه ! همه ما گاهی دچار لک های پوستی و یا خطوط تیره دور چشم میشویم و در اینجاست که یک کانسیلر خوب به داد ما میرسد .

صرف نظر از نوع پوست شما همیشه باید نوع کانسیلر داشته باشید ، یک کانسیلر براق برای پوشاندن تیرگی های دور چشم و یک کانسیلر غلیظ تر برای پوشاندن جوش ها و لک ها . همیشه باید مقداری کمی کانسیلر را روی قسمتهای تیره پوست زده و در نهایت اگر به مقدار بیشتر نیاز دارید آن را اضافه کرده و در اطراف محو کنید . در انتخاب رنگ کانسیلر خود دقت کنید تا ظاهر آرایش شما طبیعی به نظر برسد . کانسیلر شما باید به گونه ای باشد که با رنگ رم پودرتان ادغام شود .

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد امتیاز دهندگان : ۳

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

جهت یابی
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

دسته بندی ها