مجله آنلاین آرایشی و بهداشتی 70رنگ > مدرسه زیبایی > چشم > چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

0
(0)

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

در این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی بهداشتی هفتاد رنگ به شما خواهیم گفت که چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید .

من هرگز تا به حال در خانه با موچین ابروهایم را مرتب نکرده بودم . آنقدر داستان های وحشتناکی شنیده ام که افراد بسیاری به این ترتیب، شکل و فرم ابروهای خود را بر هم ریختند و واقعا زشت و خنده دار به نظر می رسیدند. از این رو به سرعت تصمیم گرفتم که اصلا این روش را امتحان نکنم. در واقع فکر می کردم که واقعا به ریسکش نمی ارزد . اما همه این ها قبل از دوره ای بود که ویروس کرونا ما را از محیط بیرون دور کرد و در خانه حبس نمود .

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

در این دوران قرنطینه که امکان دسترسی به آرایشگاه و آرایشگر را نداشتم، تصمیم گرفتم به یکی از دوستانم تلفن بزنم و از او کمک بخواهم که واقعا در این زمینه تجربه و تخصص بالایی دارد.

در نهایت با توصیه های او موفق شدم به بهترین وجه ممکن ابروهایم را شکل بدهم و در جلسه ای که در اپلیکیشن Zoom داشتم آراسته و زیبا ظاهر شوم .

شاید این گفته به نظر ابتدایی بیاید ، اما ابرو شما باید درست روی استخوان ابروی تان قرار داشته باشد، نه هیچ جای دیگر. آستین های تان را بالا بزنید و آماده باشید . خیلی واضح است که چه موهای مزاحمی باید جدا شوند . موهای بین دو ابرو، روی شقیقه، پیشانی و نزدیک به پلک ها .

حالا مطمئنم که می توانم در طول مدت زمانی که در قرنطینه به سر می برم، ابروهایم را خودم اصلاح کنم . در ادامه هر چیزی که برای اصلاح ابروها از دوست خود یاد گرفته ام را با شما به اشتراک می گذارم  :

 

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

ابزارهایی که نیاز دارید

ابروهای عالی و بی نقص نیاز به ابزار های بیشتری از موچین دارد . داشتن کیت اصلاح ابرو می تواند بسیار عالی و کمک کننده باشد . در این کیت ها یک اسپولی و براش پودر، موچین استیل ضد زنگ، دسته تیغ و یک قیچی وجود دارد که می توانید حتی با دستی که به آن تسلط ندارید نیز از آن ها استفاده کنید .

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

 

محصولاتی که باید برای شکل دادن به ابروهای تان تهیه کنید

پیشنهاد می شود که پودر یا مداد ابروی مورد علاقه خود را دم دست تان قرار دهید ، زیرا آخرین مرحله، پر کردن جاهای خالی میان ابروها می باشد  .

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

 

مرحله اول :

ابروهای را با یک اسپولی به سمت بالا شانه کنید

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

 

اول از هر چیزی :

شما باید مشخص کنید می خواهید ابروهای تان چه شکلی باشد . اسپولی را در میان ابروهای خشک و تمیز خود بکشید و به سمت بالا شانه کنید . این امر به شما نشان می دهد که آیا موهای خیلی بلندی وجود دارند و یا قوس و برآمدگی های شکل ابرو، با موهای مزاحم پر شده اند یا خیر .

 

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

مرحله دوم :

موهای اضافه ابروها را اصلاح کنید

من خیلی ترسیده بودم. تا این که دوستم این تکنیک را به من آموخت :

“فقط موهای بخش بالای ابرو را کوتاه کن و هر بار تنها یک یا چند تار ابرو را در نظر داشته باش. قیچی را با زاویه رو به پایین بگیر و موی بلند مورد نظر خود را اصلاح کن”.

او می گوید که این زاویه رو به پایین بسیار اهمیت دارد، زیرا شما می خواهید ابروهای تان حالت طبیعی داشته باشند، نه این که یک خط مستقیم به نظر برسند .چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

براش اسپولی را در یک دست و قیچی را در دست دیگر بگیرید . زمانی که اندکی اسپولی را روی موهای ابرو فشار دهید تا تارهای بلند مو به سمت بالا بیایند و مشخص باشند، می توانید با قیچی به خوبی آن ها را اصلاح کنید بدون این که موهای ابرو کوتاه و بلند و ناهماهنگ شوند .

به یاد داشته باشید که همه موهای بلند ابرو بد نیستند، برخی از آن ها به شکل دادن ابروها کمک می کنند تا نمای بی نقصی داشته باشند . سعی کنید هر بار چند تار مو را اصلاح کنید،  موهایی که به نظر می رسند خیلی با شکل اصلی ابروها هماهنگی ندارند . اگر به یک باره تمام موهای بلند را کوتاه کنید، بی شک دچار اشتباه می شوید .

توصیه مهم :

اگر احساس می کنید که اضطراب و استرس دارید که کنترل شرایط را از شما گرفته است، اندکی ژل به موهای ابروی خود بزنید و آن گونه که می خواهید، ابروها را شکل دهید . این یک روش ساده برای مشخص کردن موهای بلند و اضافه ای است که باید کوتاه شوند.  بعد از تمام شدن کار می توانید ابروهای خود را تمیز کنید تا به سراغ مرحله بعد بروید .
چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

مرحله سوم :

بررسی کنید که ابروهای تان تراز می باشند یا خیر و سپس هر موی اضافه ای را با موچین جدا کنید

حالا زمان آناتومی شکل ابروها می باشد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که مشخص نمایید ابتدا، انتها و قوس ابروها باید در کجا قرار داشته باشند. این ها مواردی می باشند که شما را راهنمایی می کنند. دو لبه موچین را فشار دهید تا به همدیگر بچسبند تا یک خط صاف را تشکیل دهند، حالا به کمک آن می توانید اطراف ابروهای تان را مشخص کنید . زمانی که متوجه شدید که انتها و ابتدا و قوس ابروهای تان در کجا قرار دارد، می توانید موهای اضافه را با موچین جدا کنید .

ابتدا موچین را در راستای تیغه بینی خود نگاه دارید . خط عمودی که نشان می دهد ابتدای ابروهای تان باید از کجا آغاز شود. البته این موضوع به این معنی نیست که هر موی جدا از این خط عمودی را جدا کنید . شاید لازم باشد در این جا باز هم از قیچی خود استفاده کنید تا اندکی موهای مورد نظر را کوتاه کنید .

 

توصیه مهم : از آینه بزرگنمایی استفاده کنید

اگر ابروهای خود را در چنین آینه های بزرگنمایی اصلاح کنید، مطمئن باشید که دچار اشتباه می شوید . موهایی که در این آینه ها مزاحم دیده می شوند، ممکن است در اصل جزو خط و شکل اصلی ابروها باشند .

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

سپس، از موچین خود استفاده کنید تا از هماهنگی خط بالا و پایین ابروهای خود مطمئن شوید. خط بالای و پایین ابروها بسیار اهمیت دارند و تعیین کننده شکل اصلی آن ها می باشند . خیلی از مردم روی قوس ابرو تمرکز می کنند، اما این که ابروها چگونه شروع می شوند و در کجا پایان می یابند، بسیار حائز اهمیت می باشد .

انتهای موچین را کنار پره بینی خود قرار دهید و گوشه دیگر موچین باید با بخش خارجی چشم های تان در تماس باشد (مانند تصویر). این خط به شما نشان می دهد که دم ابروهای تان باید در کجا تمام شود . نباید ابروهای تان تا روی شقیقه ادامه داشته باشند، زیرا چشم های تان را افتاده نشان می دهند . برای بسیاری از افراد این بخش باید با احتیاط موچین شود، زیرا جدا کردن موهای بسیار زیاد ممکن است باعث شود تا انتهای ابروها ناپدید و محو شود . هم چنین قوس یا کمان فقط شکل زیر ابروها را مشخص نمی کند، بلکه بالاترین قسمت ابروها را نیز شکل می دهد .

اگر ابروهای تان به گونه ای پر شده است که قوس آن مشخص نیست، دست به کار شوید . پوست اطراف پلک را نگه دارید و به آرامی شروع به جدا کردن موهای مزاحم کنید . قوس ابرو جایی است که تقریبا استخوان ابروها در آن قسمت برجسته می باشد .

در نهایت یک قدم به عقب بردارید و به ابروهای خود در آینه نگاه کنید . اگر احساس می کنید چیز عجیب و غریب و یا اضافه ای وجود دارد، آن ها را اصلاح کنید .

 

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

مرحله چهارم :

شیو کنید

پوست اطراف ابروهای خود را محکم نگه دارید و لبه تیغ در بالای ابرو و شقیقه قرار دهید و هر موی اضافه کوچکی را شیو کنید . هم چنین از این ترفند برای موهای پشت لب تان نیز می توانید استفاده کنید . زمانی که این موهای کوچک و ریز اطراف ابروها را با تیغ اصلاح می کنید، حالا متوجه می شوید که چقدر شکل ابروها تان مشخص تر شده است .

 

 

چگونه به ابروهای تان شکل مناسبی بدهید

 

مرحله 5 : فضای خالی میان ابروها را پر کنید

محصولات آرایش و میکاپ ابرو مورد علاقه خود را بردارید و جاهای خالی ابروی خود را با آن پر کنید . سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که بسیار نزدیک به رنگ ابروهای شما می باشد. حالا باید شکل ابروهای تان را به این ترتیب کامل کنید .

و همین تمام .

اگر ابروهای تان را خراب نکرده باشید، باید به موفقیت بزرگی دست یافته باشید، بله شما توانستید در منزل ابروهای خود را اصلاح کنید، تبریک می گوییم. این احساسی است که من در جلسه Zoom خود داشتم و با خود تکرار می کردم که بالاخره از پس این کار برآمدم .

یک اشتباه بزرگی که مردم معمولا مرتکب می شوند این است که قوس ابرو را در مرکز ابروها در نظر گرفته و شروع به موچین کردن آن ناحیه می کنند. اما به یاد داشته باشید که قوس ابرو حدود ⅔ از طول ابروهایتان می باشد .

منبع مقاله : https://www.elle.com/beauty/makeup-skin-care/tips/g11/eyebrow-shaping-tips/

 

 

 

برای امتیازدهی بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز دهندگان : 0

تاکنون امتیازی به این مطلب داده نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

    جهت یابی
    مشاهده شده

    به تازگی بازدید شده

    بستن

    دسته بندی ها